Справа № 493/353/21
Провадження № 2/493/346/21
12.03.2021 року м. Балта Одеської області
Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Відділу Держгеокадастру у Балтському районі Одеської області, в особі Державного кадастрового реєстратора Стритунського В.М., за участю третьої особи - Піщанської сільської ради, про визнання протиправним та скасування рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у Балтському районі Одеської області,
11.03.2021 року ОСОБА_2 звернувся до Балтського районного суду із позовною заявою до Відділу Держгеокадастру у Балтському районі Одеської області, в особі Державного кадастрового реєстратора Стритунського В.М., за участю третьої особи - Піщанської сільської ради, про визнання протиправним та скасування рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у Балтському районі Одеської області.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, крім іншого, суддя перевіряє додержання усіх передумов відкриття провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб'єктний склад такого спору.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду в порядку цивільного судочинства та в позовній заяві просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у Балтському районі Одеської області та зобов'язати повторно розглянути його заяву про внесення відомостей до державного земельного кадастру.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Таким чином, позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, в зв'язку з чим у відкритті провадження слід відмовити.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 ЦПК України, до ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються матеріали заяви. Копія заяви залишається в суді.
На підставі викладеного, керуючись ст. 186 ЦПК України, суддя
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу Держгеокадастру у Балтському районі Одеської області, в особі Державного кадастрового реєстратора Стритунського В.М., за участю третьої особи - Піщанської сільської ради, про визнання протиправним та скасування рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у Балтському районі Одеської області - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом з позовною заявою і додатками надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу його право звернення з даним позовом в порядку адміністративного судочинства.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Балтський районний суд Одеської області до апеляційного суду Одеської області протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Балтський районний суд Одеської області до Одеського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з моменту її підписання.