Справа № 944/921/21
Провадження №3/944/854/21
12.03.2021 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Швед Н.П., при секретарі Хархаліс Л.А., з участю прокурора Ваня Б.Я., у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Яворові розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи депутатом Порічанської сільської ради Яворівського району Львівської області, та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язаного з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону Україну «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав на офіційний веб-сайт НАЗК щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018рік, лише о 13год 22хв. 28.12.2020року, що відображено в Єдиному реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, тобто вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи депутатом Порічанської сільської ради Яворівського району Львівської області, та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язаного з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону Україну «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав на офіційний веб-сайт НАЗК щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019рік, лише о 13год 25хв. 28.12.2020року що відображено Єдиному реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, тобто вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , 27.11.2020року, припинивши повноваження депутата Порічанської сільської ради Яворівського району Львівської області, та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язаного з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону Україну «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав на офіційний веб-сайт НАЗК щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише об 11год 49хв. 03.02.2021року, що відображено Єдиному реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, тобто вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 обставини, викладені в адміністративних протоколах про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, визнав повністю у вчиненому щиро розкаявся.
Прокурор в судовому засіданні обставини викладені в адміністративних протоколах пов'язані з корупцією підтримав.
Заслухавши пояснення особи яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя прийшла до наступного.
Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.256 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Так, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пп.1 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до пп.2 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до рішення №3 Порічанської сільської ради Яворівського району Львівської області від 06.11.2015 року "Про визнання повноважень депутатів Порічанської сільської ради" являвся депутатом Порічанської сільської ради Яворівського району Львівської області.
Вина ОСОБА_1 стверджується матеріалами справи, зокрема протоколами №138, №139, №140 про адміністративне правопорушення від 17.02.2021 року - (а.с.2-6, а.с.2.6, а.с.2.6), копіями щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018рік, 2019рік, та копією декларації перед звільненням - (а.с.13-16, а.с.14-16, а.с.14-17), скріншотом з офіційного сайту НАЗК - (а.с.12, а.с.13, а.с.13).
Дії, ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки як з'ясовано в судовому засіданні він несвоєчасно до 00:00 години 01.04.2019року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018рік, несвоєчасно до 00:00 години 01.06.2020року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019рік, несвоєчасно до 00:00 години 29.12.2020року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Суддя звертає увагу, що ознакою правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП є несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обираючи адмінпорушнику ОСОБА_1 міру адміністративного стягнення, враховую обставини справи, особу адмінпорушника та його ставлення до вчиненого, а саме, щире каяття, те що до адміністративної відповідальності особа притягається вперше.
З урахуванням наведеного, вважаю, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року із змінами та доповненнями станом на 01.01.2020 року встановлена ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто стягненню підлягає судовий збір в розмірі 454 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.268, 283-285 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п"ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держви судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Яворівський районний суд Львівської області.
СУДДЯ: Швед Н.П.