Копія
Справа № 326/325/21
Провадження № 3/326/190/2021
12 березня 2021 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділення поліції № 2 Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
На розгляд до Приморського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ГР 288698 від 10.01.2021 відносно ОСОБА_1 , в якому вказано, що 10.01.2021 о 12.00 годині він здійснив несанкціонований мітинг по вул. Центральній в м. Приморськ біля будівлі міської ради, чим порушив п.п.7 п. 3 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження поширення протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2».
Дії особи кваліфіковані поліцією як вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 належно повідомлений про час розгляду справи не з'явився, що не перешкоджає розгляду справи.
Як вбачається із матеріалів справи постановою судді від 11.02.2021 дану справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, було повернуто до Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області для усунення недоліків, які перешкоджають розгляду справи. Так, в постанові було зазначено, що долучені до матеріалів справи копії документів поганої якості, деякі з них взагалі не читаються. Крім того, в протоколі не розписана об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
26.02.2021 матеріали адміністративної справи стосовно ОСОБА_1 надійшли на розгляд суду після усунення недоліків. До вказаних матеріалів додатково було додано повідомлення та диск з відеозаписом.
Перевіривши матеріали справи судом встановлено, що органом, що склав адміністративний протокол не усунуто недоліків, які вказані в постанові суду від 11.02.2021.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Проте, наведеним вимогам протокол про адміністративне правопорушення не відповідає, оскільки долучені до матеріалів справи копії документів поганої якості, деякі з них взагалі не читаються.
Положення ч. 1 ст. 9 КУпАП передбачають, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Отже склад будь-якого адміністративного правопорушення, що передбачене законом, характеризується єдністю чотирьох елементів: об'єкт і об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона. При цьому, не доведення або відсутність в діянні конкретної особи будь-якого з цих елементів, виключає склад відповідного правопорушення, а значить і адміністративну відповідальність за вчинення такого діяння.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Отже, об'єктивною стороною цього правопорушення є: або порушення правил щодо карантину людей, або порушення санітарно-гігієнічних правил і норм, або порушення санітарно-протиепідемічних правил і норм, які при цьому (тобто, кожне з яких), передбачене Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» чи іншими актами законодавства, а також порушення рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами (як окреме діяння).
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 10.01.2021 о 12.00 годині ОСОБА_1 здійснив несанкціонований мітинг, тобто конкретно не вказано, які саме дії він вчинив та що порушив, чи то правила щодо карантину людей, чи санітарно-гігієнічні, чи санітарно-протиепідемічні правила або, що він порушив якесь рішення органу місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Не вказана кількість осіб присутніх на цьому мітингу та яким чином він його здійснив.
Таким чином в протоколі не розписана об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Вказані недоліки, позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти рішення, тому адміністративний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення та усунення недоліків.
Керуючись, ст.ст. 254, 256, 278, 280, 283-285 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП повернути до відділення поліції № 2 Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області зі всіма додатками до неї для усунення недоліків, які перешкоджають розгляду справи.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Каряка
Згідно з оригіналом: суддя Д.О. Каряка
Постанова набрала чинності «_____» ____________________________ 2021 року
Термін пред'явлення постанови до виконання «_____» _________________________ 2021 року
12.03.21