Єдиний унікальний номер справи 333/210/21
Номер провадження 3/333/588/21
Іменем України
02 березня 2021 року місто Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Стоматов Е.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції Запорізькій області Національної поліції України щодо притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого головою правління ОГК «Чайка-1», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ст. 18828 КУпАП, -
В провадження Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшов адміністративний матеріал щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 18828 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення від 11 січня 2021 року серії БД № 076989, 11 січня 2021 року о 12.00 год. за адресою: вул.. Автозаводська, буд. 1 в м. Запоріжжі, ОСОБА_1 , перебуваючи головою правління ОГК Чайка-1, не виконав вимогу Національної поліції - УПП в Запорізькій області, № 97 від 19.11.2020 року, щодо усунення самовільно встановленого шлагбауму та дорожнього знаку 3.29 «Обмеження мінімальної швидкості» на в'їзді до ОГК «Чайка-1» по вул.. Автозаводська, буд. 1 в м. Запоріжжі, за що передбачена відповідальність ст. 18828 КУпАП.
У судовому засіданні, ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Суліма С.Л. після роз'яснення йому головуючим прав, передбачених ст.. ст.. 55, 59, 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, свою вину не визнав та заперечував, щодо складеного протоколу та просили суд закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Суліма С.Л., дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив такі факти та дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що 19 листопада 2020 року старшим інспектором ВБДР УПП в Запорізькій області Мишевським Д.О. відносно голови правління ОГК «Чайка-1» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було винесену вимогу (припис) № 97, якою вимагалося з метою забезпечення безпеки дорожнього руху вжити до 17 грудня 2020 року усунути (демонтувати ) самовільно встановлені 2 шлагбауми та дорожній знак 3.29 «Обмеження мінімальної швидкості» на вїзді до ОГК «Чайка-1» розташованого по вул.. Автозаводська, буд. 1, в м. Запоріжжі (а.с 3).
11 січня 2021 року старшим інспектором ВБДР УПП в Запорізькій області капітаном поліції Мишевським Д.О. у зв'язку з обстеженням ділянки по вулиці Автозаводська, 1 в м. Запоріжжі було складено акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, яким встановлено, що встановлено шлагбауми та дорожній знак 3.29 ПДР без узгодження з органами Національної поліції (а.с.2).
Того ж дня, 11 січня 2021 року, відносно голови правління ОГК «Чайка-1» ОСОБА_1 складено протокол серії БД № 076989 за не виконання вимоги Національної поліції - УПП в Запорізькій області, № 97 від 19.11.2020 року, щодо усунення самовільно встановленого шлагбауму та дорожнього знаку 3.29 «Обмеження мінімальної швидкості» на в'їзді до ОГК «Чайка-1» по вул.. Автозаводська, буд. 1 в м. Запоріжжі, за що передбачена відповідальність ст. 18828 КУпАП (а.с.1).
Постановою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 27 січня 2021 року провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 1 ст. 139 КУпАП закрито у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. Постанова набрала законної сили 09 лютого 2021 року.
Згідно із ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У ст. 18828 КУпАП встановлено, що невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху тягне за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Структура складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 18828 КУпАП, повинна містити: об'єкт правопорушення - суспільні відносини у сфері безпеки дорожнього руху, об'єктивну сторону, яка виражається у невиконанні законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, суб'єкт правопорушення - громадянин, посадова особа, суб'єктивну сторону правопорушення, яка визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Згідно із ч. 1 ст. 24 Закону України “Про дорожній рух” власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Із змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та один із засобів доказування у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
У зв'язку з тим, що постановою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 27 січня 2021 року, було закрито провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 1 ст. 139 КУпАП закрито у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, відсутня об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 18828КУпАП.
Разом з тим, до протоколу не додано відомостей, що зазначена вимога була направлена ОСОБА_1 на виконання.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Вказані вище обставини в сукупності дають підстави для висновку про відсутність складу правопорушення, передбаченого ст. 18828 КУпАП, у діях ОСОБА_1 , тому справа про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 18828 КУпАП підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 18828, 221, 247, 254, 256, 279, 283 - 285 КУпАП,
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 18828 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Комунарський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя Комунарського районного суду
міста Запоріжжя Е.Г. Стоматов