Справа № 617/285/21
Провадження № 3/617/63/21
10 березня 2021 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді Глоби М.М.,
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вовчанську Харківської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу поліції № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Старовірівка, Шевченківського району Харківської області, громадянки України, освіта вища, працюючої районним керуючим ТОВ АТБ «Маркет», не заміжньої, має на утриманні сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідент. номер НОМЕР_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,
ОСОБА_1 , 23.02.2021 року, близько 09 год. 45 хв., керуючи автомобілем марки «RAVON», реєстраційний номер НОМЕР_2 , на автодорозі Харків-Вовчанськ-КПП «Чугунівка», не вибрала безпечної швидкості руху, не врахувала дорожньої обстановки та з'їхала у кювет, де допустила зіткнення з деревом. Автомобіль отримав механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.п.2.3 б);12.1 ПДР України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 124 КУпАП, як порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою провину у фактично скоєному визнала повністю, щиро розкаялася.
Крім визнання своєї провини, провина ОСОБА_1 у фактично скоєному підтверджується наступним.
Даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 445672 від 23.02.2021 року, згідно якого ОСОБА_1 , 23.02.2021 року, близько 09 год. 45 хв., керуючи автомобілем марки «RAVON», реєстраційний номер НОМЕР_2 , на автодорозі Харків-Вовчанськ-КПП «Чугунівка», не вибрала безпечної швидкості руху, не врахувала дорожньої обстановки та з'їхала у кювет, де допустила зіткнення з деревом. Автомобіль отримав механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.п.2.3 б);12.1 ПДР України.
Даними схеми місця ДТП від 23.02.2021 року та таблицею до схеми ДТП.
У статті 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, яка вказує на необхідність оцінювати докази керуючись критерієм доведення «поза розумним сумнівом» (рішення ЄСзПЛ «Авшар проти Туреччини»), суд враховує наявність узгоджених між собою, належних та допустимих доказів, які вказують на наявність порушення ОСОБА_1 , як учасником дорожнього руху, правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
Таким чином, наявність переконливих, чітких, узгоджених між собою належних та допустимих доказів, не залишають сумнівів щодо доведеності вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, як порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , за вчинене правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП визнається - щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, майновий стан, наявність обставини, що пом'якшує та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15.05.2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16.10.2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 09.06.2005 року), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24.03.2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».
Таким чином, враховуючи викладене, суд приходить до висновку про доцільність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ст. 124 КУпАП у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є достатньою мірою відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення.
Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 454 грн. 00 коп. судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 33, 124, 276, 279, 283-285 КУпАП, суд -
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст. 124 КУпАП у виді штрафу в дохід держави (одержувач ГУК Харківськ обл/Харкiвобл/21081300, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), код одержувача: 37874947, рахунок одержувача UA168999980313020149000020001) в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 (триста сорок) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп. судового збору на користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -