Справа №418/644/21
2-а/418/321/21
про залишення позовної заяви без руху
"11" березня 2021 р. смт. Мілове
Суддя Міловського районного суду Луганської області Чехов С.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника віпс (типА) ВПС «Мілове» ім. В. Банних лейтенанта Коломієць Владислава Вікторовича, третя особа: Луганський прикордонний загін Державної прикордонної служби України, про визнанн неправомірними дії інспектора прикордонного контролю та скасування постанови № 145220 від 22.02.2021 року про накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-2 КУпАП, -
До суду звернулась з адміністративним позовом ОСОБА_1 у якому просить дії інспектора прикордонного контролю Коломієць В.В. визнати неправомірними та скасувати постанову № 145220 від 22.02.2021 року винесену відносно неї про накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-2 КУпАП, а провадження по справі про адміністративне правопорушення - закрити.
Дослідивши надану до суду позовну заяву було встановлено, що позивач ОСОБА_1 залучила у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Луганський прикордонний загін Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.
Однак Луганський прикордонний загін є суб'єктом владних повноважень до структури якого відноситься Відділ прикордонної служби «Мілове» ім. В.Банних у якому проходить служить відповідач лейтенант ОСОБА_2 якого було визнано відповідачем по справі.
Відповідно до ст. 222-1 КУпАП слід, що органи Державної прикордонної служби України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в'їзду - виїзду, порушенням іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, невиконанням рішення про заборону в'їзду в Україну, порушенням порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї, а також з порушенням порядку в'їзду до району проведення антитерористичної операції або виїзду з нього (стаття 202, частина друга статті 203, стаття 203-1 (щодо порушень, виявлених у пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України, контрольному пункті в'їзду-виїзду або контрольованому прикордонному районі), статті 204-2, 204-4). Від імені органів Державної прикордонної служби України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: начальники органів охорони державного кордону та Морської охорони Державної прикордонної служби України та їх заступники; інші посадові особи, уповноважені керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону України.
Посадова особа своєю постановою наклала адміністративне стягнення про адміністративне правопорушення на позивача діяла від імені органів Державної прикордонної служби України яку не було залучено у якості відповідача а з невідомих підстав було визнано третьою особою яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача. Луганський прикордонний загін є структурою яка забеспечує матеріальну сторону Відділу прикордонної служби «Мілове» ім.В.Банних, та командним складом і несе повну відповідальність за свій особовий склад і не може виступати третьою особою яка не несе відповідальність за вчинки службовців самостійним відповідачем у таких справах.
Отже належним відповідачем в цієї адміністративній справі, щодо оскарження постанови про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї повинен бути відповідний орган Державної прикордонної служби та посадова особа яка склала постанову про адміністративне правопорушення .
Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд у постанові від 26 грудня 2019 року № 724/716/16-а.
Відповідно до ч. 5 ст. 48 КАС України слід, що під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
З таких підстав до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже, оскільки позивач ОСОБА_1 не знала до подання позову про залучення у якості співвідповідача Луганський прикордонний загін надати її час для залучення належного співвідповідача , надавши позивачу, ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника віпс (типА) ВПС «Мілове» ім. В. Банних лейтенанта Коломієць Владислава Вікторовича, третя особа: Луганський прикордонний загін Державної прикордонної служби України, про визнанн неправомірними дії інспектора прикордонного контролю та скасування постанови № 145220 від 22.02.2021 року про накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-2 КУпАП - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що у разі, якщо недоліки, вказані в ухвалі суду, не будуть усунені, позовна заява буде вважатися неподаною та буде її повернута.
Про прийняте рішення повідомити позивача, виславши йому копію ухвали для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С. І.Чехов