Справа № 490/1536/21
нп 2-а/490/284/2021
Центральний районний суд м. Миколаєва
09 березня 2021 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Саламатін О.В., дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції м. Києва, третя особа - ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
04.03.2021 року до Центрального районного суду м. Миколаєва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції м. Києва, третя особа - ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.03.2021 року головуючим суддею по даній справі визначено суддю Саламатіна О.В.
05.03.2021 року матеріали справи передано судді.
При вирішенні питання про прийняття адміністративного позову до розгляду та відкриття провадження у справі, судом було встановлено, що позовну заяву слід залишити без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно положень ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Положеннями ч. 2 ст. 286 КАС України визначено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
За вимогами ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
При цьому, відповідно ч. 1 ст. 121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувані постанови були винесені 17.08.2020 року та 18.08.2020 року, однак позивач звернувся до суду з адміністративним позовом лише 04.03.2021 року, тобто поза межами строку, визначеному законом.
Разом з тим, при зверненні з адміністративним позовом до суду позивач також просить поновити йому строк на оскарження постанови Департаменту патрульної поліції м. Києва від 17.08.2020 року серії 1АВ № 00722337 та постанови від 18.08.2020 року серії 1АВ № 00726832.
Зазначає, що позивач оскаржувані постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху в день її прийняття фактично не отримував. Позивач і не отримував постанови про накладення адміністративного стягнення і засобами поштового зв'язку, або у будь-який інший спосіб.
01.02.2021 року на вимогу позивача, державним виконавцем Центрального ВДВС у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) засобами електронного зв'язку на телефонний номер позивача було направлено копії оскаржуваних постанов, отже, позивач фактично отримав постанови 01.02.2021 року.
Проте, в підтвердження вищезазначеного позивачем не надано суду жодного доказу поважності причин пропуску процесуального строку на оскарження вищезазначених постанов про накладення адміністративного стягнення.
Крім того, Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 18.03.2020 у справі 543/775/17 зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Адміністративний позов ОСОБА_1 не містить платіжного документу, що підтверджує сплату судового збору у визначеному Законом розмірі.
Таким чином, позивач має сплатити судовий збір за даним позовом у розмірі 454 грн.
Відповідно до ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 12, 160-167, 169-170, 286 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції м. Києва, третя особа - ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Надати позивачу термін для виправлення вказаних недоліків строком 10 (десять) днів з моменту отримання копії даної ухвали шляхом:
- сплати судового збору у сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривень 00 копійок та подання до суду документу, що підтверджує таку сплату;
- долучення доказів, що підтверджують поважність причин пропуску строку на оскарження постанов про накладення адміністративного стягнення.
Судовий збір має бути перераховано або внесено за такими реквізитами:
Отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Централ.р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992781
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA698999980313181206000014006
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Центральний районний суд м. Миколаєва (назва суду, де розглядається справа).
Роз'яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу для виконання.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud1423/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Саламатін