Рішення від 10.03.2021 по справі 481/33/21

Справа № 481/33/21

Провадж.№ 2/481/68/2021

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ

іменем України

10.03.2021 року Новобузький районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого судді Вжещ С.І.,

за участю секретаря судових засідань Юхименко Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новий Буг, в порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання,

ВСТАНОВИВ:

12.01.2021 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до Новобузького районного суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 , в обґрунтування якого зазначила, що з 30.12.2000 р. вона перебувала з відповідачем в зареєстрованому шлюбі і має від нього дочку ОСОБА_4 , народжену ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка на даний час досягнула повноліття. Між тим, шлюбні відносини з відповідачем не склалися, тому в серпні місяці 2004 року їх шлюб було розірвано, після чого вони стали проживати з відповідачем відокремлено, при цьому дочка залишилася проживати з нею.

Згідно рішення Новобузького районного суду Миколаївської області з відповідача було стягнуто аліменти на її користь на утримання їхньої доньки - ОСОБА_4 до досягнення нею повноліття.

У серпні 2020 року дочка ОСОБА_5 вступила і на даний час навчається у Миколаївському професійному ліцеї будівництва та сфери послуг денної форми навчання.

Посилаючись на те, що повнолітня дочка не має можливості працювати, а її навчання потребує додаткових матеріальних витрат (плата за житло, плата за харчування в їдальні учбового закладу, придбання одягу, учбового приладдя, тощо), просила ухвалити судове рішення про стягнення з відповідача на її користь аліментів на утримання повнолітньої дочки у зв'язку з продовженням навчання в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку до закінчення навчання.

За протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.01.2021 року матеріали справи передані до провадження судді Вжещ С.І.

Ухвалою судді від 20.01.2021 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін на 11.02.2021 р. о 10.00 год.

Ухвалою суду від 11.02.2021 р. відкладено судовий розгляд по справі на 10.03.2021 року о 09:30 годині.

У судові засідання, які призначались на 11.02.2021 р. та 10.03.2021 р. позивачка ОСОБА_1 не з'явилась, надала письмову заяву про можливість розгляду справи за її відсутності, заявлені вимоги підтримала і просила їх задовольнити у повному обсязі. Не заперечувала проти винесення заочного рішення, у разі неявки відповідача.

Відповідач ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце судового розгляду 11.02.2021 та 10.03.2021 року на виклик суду не з'явився, про причину неявки не повідомив, відзив на позов не подав, тому суд відповідно до ст. 280 ЦПК України розглянув справу заочно за його відсутності на підставі наявних у ній доказів.

Третя особа - ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилась, про час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила.

У зв'язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу в порядку ст. 247 ЦПК України за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, розглянувши матеріали справи, дав оцінку зібраним доказам, вважає, що неявка відповідача не є перешкодою для розгляду справи, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін і позов слід задовольнити, ухваливши заочне рішення.

Згідно з ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 5 ЦПК України кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

В силу положень ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, у межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Суд, вивчивши доводи позовної заяви та дослідивши додані до неї письмові документи в їх сукупності, дійшов такого висновку.

В силу ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з яким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Зі змісту ст. 200 СК України вбачається, що суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 цього Кодексу (стану здоров'я та матеріального становища дитини; стану здоров'я та матеріального становища платника аліментів; наявності у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інших обставин, що мають істотне значення).

У п. 20 постанови від 15.05.2006 р. № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» Пленум Верховного Суду України роз'яснив, що обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Досліджені матеріали справи вказують на те, що відповідач ОСОБА_2 являється батьком дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження (копія) серії НОМЕР_1 від 12.03.2009 року), яка на час розгляду справи досягнула повноліття (а.с.10).

Як вбачається з довідок про реєстрацію місця проживання особи № 312 від 10.07.2020 р. та № 318 від 14.07.2020 р. виданих сільським головою Кам'янської сільської ради Очаківського району Миколаївської області, разом з громадянкою ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , також мешкає і її донька - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 5, 8).

З довідки, виданої директором Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг за № 10 від 06.01.2021 року видно, що ОСОБА_3 є студенткою даного ліцею, денної форми навчання, з 26.08.2020 р. Запланований термін закінчення навчання 30.06.2021 р. (а.с.12).

Сукупність досліджених доказів вказує на те, що повнолітня ОСОБА_6 , яка продовжує навчання, у зв'язку з необхідністю оплати житла, харчування в їдальні учбового закладу, придбання одягу, учбового приладдя, потребує матеріальної допомоги.

Відповідач ОСОБА_2 не надав суду доказів того, що він не спроможний сплачувати аліменти на утримання дочки ОСОБА_6 , у розмірі ј частини його доходів.

Таким чином, суд дійшов переконання, що присудження до стягнення з відповідача аліментів на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_6 у вищезазначеному розмірі у достатній мірі забезпечить рівність сторін - батьків цієї дитини, при несенні обов'язку її утримувати у зв'язку з продовженням навчання, а тому позовні вимоги позивачки ґрунтуються на законі і підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 141 ЦПК України з відповідача, в зв'язку з задоволенням позову, в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 908 гривень.

На підставі ст.ст. 198-201 СК України та керуючись ст.ст. 141, 258, 259, 263-265, 268, 273,274-279,280-282 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 , аліменти на утримання доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка продовжує навчання, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), починаючи з 12.01.2021 року до закінчення нею навчання 30.06.2021 року.

Стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави судовий збір у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Заочне рішення може бути переглянуте районним судом при поданні відповідачем письмової заяви про перегляд заочного рішення протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення суду може бути оскаржене позивачем до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення .

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, заяви про перегляд заочного рішення, якщо апеляційну скаргу, заяву про перегляд заочного рішення не буде подано.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Повний текст рішення виготовлено 10.03.2021 року.

Суддя Вжещ С.І.

Попередній документ
95455609
Наступний документ
95455611
Інформація про рішення:
№ рішення: 95455610
№ справи: 481/33/21
Дата рішення: 10.03.2021
Дата публікації: 15.03.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Новобузький районний суд Миколаївської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (12.01.2021)
Дата надходження: 12.01.2021
Предмет позову: про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини на період навчання
Розклад засідань:
11.02.2021 10:00 Новобузький районний суд Миколаївської області
10.03.2021 09:30 Новобузький районний суд Миколаївської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВЖЕЩ С І
суддя-доповідач:
ВЖЕЩ С І
відповідач:
Шестириченко Олександр Олександрович
позивач:
Бачинська Олена Володимирівна
третя особа:
Півніцька Яна Олександрівна