Постанова від 10.03.2021 по справі 469/157/21

10.03.2021

Справа №469/157/21

3/469/77/21

ПОСТАНОВА

10 березня 2021 року смт.Березанка

Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли від відділення поліції №8 Миколаївського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст.130, ст. 124, ст. 122-4 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

22 лютого 2021 року до Березанського районного суду надійшли справи про адміністративне правопорушення №469/157/21 (3/469/77/21) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 130 КУпАП (протокол №208015), №469/158/21 (3/469/78/21) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП (протокол №208030), №469/159/21 (3/469/79/21) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП (протокол №031459) .

Згідно з протоколами автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справи передано для розгляду судді Гапоненко Н.О.

25 лютого 2021 року справи про адміністративне правопорушення №469/157/21 (3/469/77/21), 469/158/21 (3/469/21) та 469/159/21 (3/469/79/21) об'єднано в одне провадження відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП.

До початку розгляду справи Відділенням поліції №8 Миколаївського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області надано до суду заяву про повернення для доопрацювання матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 130 КУпАП.

У разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить норми, яка б регулювала порядок порядок виділення )розз"єднання) справ про про адміністративні правопорушення, проте інші кодекси України, зокрема, Кримінальний процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України, мають відповідні правові норми, а тому при розгляді цього питання підлягає застосуванню аналогія права.

Кодекс України про адміністративні правопорушення регулює питання відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, яким, згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП, визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Кримінальний процесуальний кодекс України регламентує порядок притягнення до відповідальності за вчинення злочину, яким, відповідно до ч. 1 ст. 11 Кримінального кодексу України, є передбачене Кримінальним кодексом України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

Таким чином, КУпАП в частині порядку притягнення до адміністративної відповідальності та КПК України регулюють схожі процесуальні відносини, а саме процесуальні відносини, що виникають у зв'язку з притягненням до відповідальності за вчинення правопорушень, які різняться тільки за ступенем суспільної небезпечності, а тому до процесуальних відносин, які не врегульовані КУпАП, можливим є застосування процесуальних норм КПК України, що регулюють подібні за змістом відносини.

Частиною 3 статті 217 КПК України, визначено, що у разі необхідності матеріали досудового розслідування щодо одного або кількох кримінальних правопорушень можуть бути виділені в окреме провадження, якщо одна особа підозрюється у вчиненні кількох кримінальних правопорушень або дві чи більше особи підозрюються у вчиненні одного чи більше кримінальних правопорушень.

Отже, враховуючи заяву органу Національної поліції про повернення матеріалів, що входять до складу об"єднаної справи про адміністративне правопорушення, для доопрацювання, такі матеріали слід виділити у окреме провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.36, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 130 КУпАП виділити в окреме провадження зі справи №469/157/21 (3/469/77/21) .

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: