Справа №463/2633/21
Провадження №1-кс/463/1773/21
про тимчасовий доступ до речей і документів
11 березня 2021 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Першого слідчого відділу (із дислокацією у місті Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові (далі - ДБР), ОСОБА_3 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,-
встановив:
слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх, а саме: оригіналів документів, що стосуються земельної ділянки кадастровий номер 4623686400:01:005:0561, розташованої в селі Сокільники Пустомитівського району Львівської області, власниками якої являються ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , в рівних частинах (по Ѕ частині кожен), в тому числі прийняття рішень що стосуються виготовлення та погодження містобудівних умов, а також журналів реєстрації вхідної кореспонденції та заяв фізичних осіб.
Клопотання мотивує тим, що ДБР проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні №62020140000000935 від 17.08.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, в ході якого виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вказаних у клопотанні речей і документів з можливістю їх вилучення, оскільки такі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а їх вилучення необхідне для запобігання їх знищення та проведення відповідних експертиз, тому просить клопотання задовольнити.
Зважаючи на вимоги ст.163 КПК України слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання у відсутності представників осіб, у володінні яких знаходяться документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, слідчий суддя встановив наступне.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Зважаючи на вищевказані обставини, те, що речі та документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких з можливістю їх вилучення, просить надати слідчий, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також те, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №62020140000000935, вилучення таких необхідне для запобігання їх знищення та проведення експертизи, приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задовольнити.
Керуючись вимогами статей 131, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, -
постановив:
клопотання задовольнити.
Надати слідчим Першого слідчого відділу (із дислокацією у місті Львові) ТУ ДБР, розташованого у м. Львові ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , чи іншому слідчому ТУ ДБР у м. Львові, який перебуватиме у групі слідчих у кримінальному провадженні №62020140000000935, а також прокурорам першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та прокурорам другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 та ОСОБА_20 тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх, а саме: оригіналів документів, що стосуються земельної ділянки кадастровий номер 4623686400:01:005:0561, розташованої в селі Сокільники Пустомитівського району Львівської області, власниками якої являються ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , в рівних частинах (по Ѕ частині кожен), в тому числі прийняття рішень що стосуються виготовлення та погодження містобудівних умов, а також журналів реєстрації вхідної кореспонденції та заяв фізичних осіб.
Обов'язок надати тимчасовий доступ до вищевказаних речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 - покладається на ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення, але не може перевищувати строк досудового розслідування.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених вище документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1