№ 336/1619/21
н/п 3/336/922/2021
10 березня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Боєв Євген Сергійович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який офіційно працює в ООО «ЗМЗ» на посаді токаря, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 174 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 14.02.2021 о 16 годині 35 хвилин ОСОБА_1 , на прибудинковій території, що розташована в населеному пункті, а саме в АДРЕСА_2 , здійснив постріли з належної йому пневматичної зброї ПМ «ULTRA» № НОМЕР_1 у бродячих собак.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що 14.02.2021 вийшов на прогулянку зі своїм собакою, а саме 8-місячним щеням. Коли стояв біля під'їзду на його пса почала кидатись велика бродяча собака та намагалася його вкусити. Після чого він завів свою собаку додому, взяв пневматичний пістолет та вийшов на вулицю, щоб відігнати бродячу собаку. Здійснив один постріл поруч із собакою, щоб його налякати. Пояснив, що його пневматична зброя має калібр 4,5 мм.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності-ст. 245 КУпАП.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи ст. 280 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 174 КУпАП встановлено відповідальність за стрільбу з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку.
У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено калібру пневматичної зброї, а також не вказано швидкість польоту кулі. Інші матеріали справи також не містять таких даних, що є обов'язковими ознаками об'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП, який відповідно до складеного протоколу полягає у здійснені пострілів із пневматичної зброї.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП, а тому вважає, що провадження в адміністративній справі стосовно нього слід закрити за відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 174, 247, 283-285 КУпАП України,
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 174 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Є.С. Боєв
Постанова набрала законної сили « »________________20__рік.
Дата видачі « »________________20___рік.