Справа № 323/629/21
Провадження № 3/323/251/21
10.03.2021 р.м. Оріхів
Суддя Оріхівського районного суду Запорізької області Мінаєв М.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділення поліції № 4 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , студента 2-го курсу Оріхівського коледжу ТДАТУ,
за ч. 1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
10.03.2021 року року до Оріхівського районного суду Запорізької області надійшла справа за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 032122 від 10.03.2021 року, складеним відносно громадянина ОСОБА_1 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу та доданих до нього матеріалів, ОСОБА_1 10.03.2021 року близько 11-00 години палив тютюнові вироби на території Оріхівського коледжу ТДАТУ, тобто у місці, де це заборонено законом.
ОСОБА_1 під час розгляду справи пояснив, що в момент, коли він знаходився на території Оріхівського коледжу ТДАТУ, і до нього підійшов працівник поліції, у нього в руці дійсно був пристрій для паління тютюну, але він був несправний, через що ОСОБА_1 й не мав наміру палити в даному місці. Він лише стояв поруч з іншою особою, яка дійсно палила, але сам не палив. Все це було зафіксовано на відеокамеру поліцейського, тому він підписав пояснення, складені від його імені працівником поліції, навіть не прочитавши їх.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган, який розглядає справу про адміністративне правопорушення, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Жодного належного та допустимого доказу, який спростовував би надані ОСОБА_1 пояснення під час судового розгляду, матеріали справи не містять. Свідки події у протоколі не зазначені, відеозапис події до протоколу не доданий, і про нього навіть не зазначено у протоколі.
Як зазначено в Рішенні Конституційного Суду України от 22 грудня 2010 року № 23-рп/2010, - адміністративна відповідальність в Україні і процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах і правових презумпціях.
Однією з таких правових презумпцій є закріплена у ст. 62 Конституції України презумпція невинуватості, згідно якої особа вважається невинуватою до тих пір, поки її вина не буде доказана у встановленому законом порядку.
Одним із елементів презумпції невинуватості є тлумачення всіх сумнівів на користь особи, яка притягається до відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом
Згідно з п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у випадку встановлення відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 1, 7, 22, 175-1, 247, 283-285, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Оріхівський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області М.М. Мінаєв