Ухвала від 11.03.2021 по справі 627/74/21

Справа № 627/74/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.03.2021смт Краснокутськ

Краснокутський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

потерпілого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт Краснокутськ кримінальне провадження №12021225360000014 від 24.01.2021 року за обвинуваченням:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Качалівки Краснокутського району Харківської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, вдівця, не працюючого, військовозобов'язаного, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення - проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що 23.01.2021 року, приблизно о 12-00 год., перебуваючи у власному будинку АДРЕСА_1 , де разом з ОСОБА_6 та ОСОБА_5 спільно розпивали спиртні напої. Так, 23.01.2021 року, близько 12-40 год, після розпиття спиртних напоїв, між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 виникла сварка на побутовому підґрунті, в ході якої ОСОБА_4 ображав ОСОБА_5 . Під час сварки у ОСОБА_4 раптово виник прямий умисел, направлений на спричинення ОСОБА_5 тілесних ушкоджень. Реалізуючи свій прямий умисел, направлений на спричинення тілесних ушкоджень, 23.01.2021 року, приблизно о 13-00 год., перебуваючи у кімнаті будинку АДРЕСА_1 , ОСОБА_4 , бажаючи спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_5 , правою рукою стиснутою в кулак наніс один удар по обличчю ОСОБА_5 в область лівого ока та один удар по голові ОСОБА_5 зверху, після чого припинив свої дії.

Внаслідок злочинних дій ОСОБА_4 . ОСОБА_5 спричинене тілесне ушкодження у вигляді синця на обличчі, яке згідно з висновком судово-медичної експертизи № 12-14/1-КК/21 від 25.01.2021 року кваліфікується як легке тілесне ушкодження.

Дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 125 КК України, тобто умисне легке тілесне ушкодження.

В підготовчому судовому засіданні потерпілий ОСОБА_5 відмовився від обвинувачення, просив закрити кримінальне провадження у зв'язку з його примиренням з обвинуваченим ОСОБА_4 , будь-яких претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має. Наслідки відмови від обвинувачення потерпілому зрозумілі.

Обвинувачений ОСОБА_4 також просив закрити кримінальне провадження, у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення. Зазначив, що з потерпілим примирився.

Прокурор вважав, що клопотання потерпілого підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю.

Суд, вислухавши думку прокурора та інших учасників судового провадження, дійшов до наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 КПК України, кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представника від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

П. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України передбачено, що провадження щодо кримінального правопорушення за ст. 125 КК України, відноситься до кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, крім кримінального провадження щодо кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 ч. 1 або ч. 2 ст. 284 цього Кодексу.

Враховуючи, що потерпілий відмовився від обвинувачення, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 26, п. 7 ч. 1 ст. 284, ст. 477 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021225360000014 за обвинуваченням ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 125 КК України - закрити у зв'язку з відмовою потерпілого ОСОБА_5 від обвинувачення.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Краснокутський районний суд Харківської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
95445833
Наступний документ
95445835
Інформація про рішення:
№ рішення: 95445834
№ справи: 627/74/21
Дата рішення: 11.03.2021
Дата публікації: 27.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Краснокутський районний суд Харківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Умисне легке тілесне ушкодження
Розклад засідань:
17.02.2021 09:00 Краснокутський районний суд Харківської області
11.03.2021 09:00 Краснокутський районний суд Харківської області