Дата документу 05.03.2021
Справа № 334/963/21
Провадження № 3/334/628/21
05 березня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Запорізькій області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 44-3КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 096317 від 05.02.2021 року, встановлено, що 05.02.2021 року о 18-10 годині у м. Запоріжжі по вул.. Дніпропетровське шосе 36, водій ОСОБА_1 здійснив міське перевезення пасажирів за маршрутом № 49 на МТЗ VolkswagenLT 35 днз НОМЕР_2 , з перевищенням встановленої кількості пасажирів, визначеної п.п.2 п. 11 постанови КМУ від 22.07.2020 року № 641, а саме в кількості 27 осіб.
ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив обставини за яких було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно, суд приходить до наступних висновків.
Положення пункту 22 частини 1 статті 92Конституції України гарантують, що виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями та відповідальність за них.
Статтею 2 КУпАП передбачено, що законодавство України про адміністративні правопорушення складається з Кодексу України про адміністративні правопорушеннята інших законів України.
І, серед іншого, в силу положень статті 44-3 КУпАП, адміністративним правопорушенням являється порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Положення частини 1 статті 9 КУпАП передбачають, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Отже, склад будь-якого адміністративного правопорушення, що передбачене законом, характеризується єдністю чотирьох елементів: об'єкт і об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона. При цьому, не доведення або відсутність в діянні конкретної особи будь-якого з цих елементів, виключає склад відповідного правопорушення, а значить і адміністративну відповідальність за вчинення такого діяння.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Адміністративна відповідальність за ст.44-3 КУпАП настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно дост. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
В абз. 1 підп. 2 п. 11 постанови КМУ від 22.07.2020 р. №641 зі змінами внесеними постановою КМУ від 12 серпня 2020 р. № 712 зазначається, що здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Проте, окрім протоколу про адміністративне правопорушення та диску з відеозаписом матеріали справи не містять будь-яких інших доказів перевезення ОСОБА_1 , як водієм маршрутного таксі, кількості пасажирів за межами допустимої норми. На відеозаписі зафіксовано, що в момент, коли відносно ОСОБА_1 складається протокол про адміністративне правопорушення в салоні маршрутного таксі, який стоїть на зупинці з відчиненими дверима, перебувають пасажири, але в якій кількості не відомо, оскільки працівниками поліції не було перераховано пасажирів, які знаходилися в маршрутному таксі. Вказаний відеозапис не може бути належним доказом вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, так як не фіксує кількість пасажирів в салоні на момент руху або зупинки маршрутного таксі, а лише перебування в салоні людей. Будь-яких інших доказів перевезення ОСОБА_1 27 пасажирів, зокрема пояснень свідків, самих пасажирів та ін., суду не надано.
Крім того, до матеріалів справи не додано жодного доказу про технічні характеристики МТЗ VolkswagenLT 35 днз НОМЕР_2 .
Відповідно до ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Недоведеність вини особи, відповідно дост. 9 КУпАП, свідчить про відсутність складу правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку з чим, суд приходить до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 необхідно закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 8, 27, 34, 35, 247, 283, 284 КУпАП, суд,-
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 Код ексу України про адміністративні правопорушення - закрити, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Козлова Н. Ю.