Справа № 758/2039/21
3/758/2637/21
09 березня 2021 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду міста Києва Казмиренко Л.В., за участю адвоката Мостовенка Ю.В., розглянувши справу, яка надійшла з Подільського управління поліції Головного управління у м. Києві Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою : АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого в закладі «Портер Паб»,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
встановила:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №371944 від 30.01.2021 року, складеного ДОП Подільського УП ГУ НП в м. Києві старшим лейтенантом поліції О.С. Гродецьким , 30 січня 2021 року, о 00 год. 05 хв., за адресою: м. Київ, вул. П. Сагайдачного, 24, ОСОБА_1 допустив функціонування закладу «Портер Паб», після 23 год. 00 хв., чим порушив постанову КМУ №1236 від 09.12.2020 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП як порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 адвокат Мостовенко Ю.В. пояснив, що ОСОБА_1 посаду адміністратора (керуючого) закладу «Портер Паб» не обіймав і не обіймає, що вбачається із відповіді на адвокатський запит ТОВ «Роздрібні продовольчі мережі» від 25.01.2021 року, тому до його посадових обов'язків не належить визначати режим роботи кафе, оскільки він не має статусу суб'єкта господарювання, а також статусу фізичної особи-підприємця.
Також захисником зазначено, що на обґрунтування протоколу серії ВАБ №371944 від 30.01.2021 доказів здійснення закладом «Портер Паб» обслуговування клієнтів з надання їм послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього суду не надано.
Заслухавши пояснення адвоката Мостовенко Ю.В., дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП, оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Правилами ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
У фабулах адміністративних протоколів зазначено про порушення ОСОБА_1 постанови КМ України № 1236 від 09.12.2020 року.
Стаття 44-3 КУпАП є бланкетною, оскільки в ній закріплено лише загальні ознаки правил поведінки. Однак, в протоколах про адміністративне правопорушення відсутнє посилання на конкретний пункт постанови КМУ №1236 від 09 грудня 2020 року.
Як вбачається із наданого захисником в судовому засіданні листа від 25.01.2021 року ТОВ «Роздрібні продовольчі мережі», ОСОБА_1 посаду адміністратора (керуючого) закладу «Портер Паб» не займав.
Як встановив суд, матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_1 є посадовою особою, яка відповідальна за забезпечення роботи суб'єкта господарської діяльності з надання послуг громадського харчування, до його повноважень та компетенції не віднесено вирішення питань щодо початку роботи та щодо припинення роботи вказаного закладу.
Доказів того, що заклад працював у заборонений період, час, матеріалами справи не встановлено, не відібрані пояснення у ОСОБА_1 , не допитано свідків, не долучено відео та фото фіксація на підтвердження даних обставин.
За таких обставин, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Суд враховує практику Європейського суду з прав людини, зокрема позицію суду у справах "Малофєєва проти Росії" ("Malofeyeva v.Russia", рішення від 30.05.2013 р., заява № 36673/04), "Карелін проти Росії" ("Karelin v.Russia", заява № 926/08, рішення від 20.09.2016 року), ЄСПЛ серед іншого зазначив, що "... суд не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принцип рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).
У відповідності до ст. 7 КУпАП, ст. 62 Конституції України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути притягнута до відповідальності, доки її вину не буде доведено в законному порядку. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного, оцінюючи вищевикладені обставини, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, і відповідно провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст. 245, 247, 256, 278, 280 КУпАП, суддя
постановила:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП закрити в зв'язку із відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Суддя Л. В. Казмиренко