Справа № 420/10049/20
09 березня 2021 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання відповідача - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (від 01.03.2021р. вхід. №10263/20) про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, -
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа №420/10049/20 за позовом Головіна Сергія Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Відділу Служби у справах дітей Одеської міської ради у Приморському районі про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02.02.2021р. прийнято до свого провадження справу №420/10049/20 за позовом Головіна Сергія Володимировича , який діє в інтересах ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Відділу Служби у справах дітей Одеської міської ради у Приморському районі про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
01.03.2021р. до Одеського окружного адміністративного суду від відповідача - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (вхід. №10263/20) надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради, як орган опіки та піклування.
Відповідно до частин 2, 5 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Виходячи з системного тлумачення положень статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, підлягають залученню до участі у справі, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
Згідно з ч. 4 ст.19 Сімейного Кодексу України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов'язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою..
Таким чином, враховуючи вищевикладене, та зважаючи, що предметом спірних правовідносин в межах розгляду даної адміністративної справи, є реєстрація місця проживання малолітньої дитини - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд дійшов висновку щодо обґрунтованості клопотання відповідача - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (від 01.03.2021р. вхід. №10263/20) про залучення до участі у справі Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, як орган опіки та піклування, та відповідно наявності підстав для його задоволення.
Керуючись ст. 49, 241-243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Клопотання відповідача - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (від 01.03.2021р. вхід. №10263/20) про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, задовольнити.
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради (код за ЄДРПОУ: 26303264, адреса: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 134, електронна адреса: prapochta01@omr.gov.ua).
3. Зобов'язати позивача протягом двох днів з дня отримання ухвали надіслати третій особі копію позову з доданими матеріалами, та надати суду відповідні докази на підтвердження означеного.
4. Надати третій особі п'ятиденний строк з моменту отримання даної ухвали, для подання відзиву/пояснень в межах заявлених позовних вимог.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.
Ухвалу складено 09.03.2021року, враховуючи участь судді Харченко Ю.В. у період з 01.03.2021року по 05.03.2021року, у підготовці суддів окружних адміністративних судів Одеським регіональним відділенням Національної школи суддів України.
Суддя Ю.В. Харченко