Ухвала
Іменем України
5 березня 2021 року
м. Київ
справа № 699/471/20
провадження № 51-1089 впс 21
Колегія суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши подання Черкаського апеляційного суду про направлення
з цього суду до іншого суду апеляційної інстанції кримінального провадження
№ 11-кп/821/261/21 (справа № 699/471/20) стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (далі - КК)
з апеляційними скаргами захисника ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_4 та обвинуваченого ОСОБА_4 на вирок Городищенського районного суду Черкаської області від 11 січня 2021 року,
встановила:
Подання мотивовано тим, що неможливо утворити склад суду для апеляційного розгляду.
Учасників судового провадження було повідомлено про дату, час і місце розгляду подання. Клопотань щодо відкладення розгляду подання на іншу дату не надійшло.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши наведені в поданні доводи та додані до нього матеріали, колегія суддів дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню на таких підставах.
Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
У матеріалах провадження містяться фактичні дані на підтвердження аргументів у поданні щодо неможливості утворити склад суду за правилами ст. 31 КПК
з огляду на приписи ч. 1 ст. 76 цього Кодексу.
До складу палати з розгляду кримінальних справ Черкаського апеляційного суду входять четверо суддів. Судді ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 брали участь у цьому кримінальному провадженні під час досудового розслідування
і наразі не мають права брати участі у ньому.
Протокол щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Черкаського апеляційного суду від 24 лютого 2021 року свідчить про те, що визначення складу колегії суддів для розгляду вказаного кримінального провадження не відбулося через відсутність потрібної кількості суддів.
З урахуванням викладеного та положень ст. 34 КПК колегія суддів вважає
за необхідне задовольнити подання Черкаського апеляційного суду і направити кримінальне провадження стосовно ОСОБА_4 з апеляційними скаргами обвинуваченого ОСОБА_4 та його захисника ОСОБА_5 на вирок місцевого суду до Кропивницького апеляційного суду як найбільш територіально наближеного суду.
Керуючись ст. 34 КПК, колегія суддів
постановила:
Подання Черкаського апеляційного суду задовольнити.
Кримінальне провадження № 11-кп/821/261/21 (справа № 699/471/20) стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК з апеляційними скаргами захисника ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_4 та обвинуваченого
ОСОБА_4 на вирок Городищенського районного суду Черкаської області від 11 січня 2021 року направити для розгляду до Кропивницького апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення й оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3