ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
04 березня 2021 року м. Київ № 640/3475/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко А.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві
про скасування постанови
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві (далі - відповідач), в якому просить визнати неправомірною та скасувати постанову ГАА №953324 від 16 січня 2021 року.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, предметом розгляду даної справи є постанова Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ГАА №953324 від 16 січня 2021 року, якою ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене та з метою дотримання правил підсудності справ суд вважає за необхідне передати адміністративну справу до Подільського районного суду міста Києва.
Щодо доводів позивача про те, що він заперечує проти розгляду даної справи в Подільському районному суді міста Києва, оскільки працював у названому суді в 2008 році, суд зауважує, що предметна та територіальна підсудність визначена нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням зазначеного, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку про наявність правових підстав для передачі адміністративної справи № 640/3475/21 на розгляд Подільському районному суду міста Києва.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 29 статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративну справу № 640/3475/21 за позовом ОСОБА_1 до Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві про скасування постанови передати на розгляд Подільському районному суду міста Києва.
2. Копію ухвали надіслати на адресу позивача.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко