ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
03 березня 2021 року м. Київ № 640/8653/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» (01021,
м. Київ, вул. Липська, 10)
до Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19)
про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:.
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 02 квітня 2020 року №0340010407.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 квітня 2020 року відкрито провадження у справі.
Згідно розпорядження Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 жовтня 2020 року №662 адміністративну справу передано на повторний автоматизований розподіл справ між суддями та відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу справ між суддями від 22 жовтня 2020 року справу №640/8653/20 передано на розгляд судді Федорчуку А.Б.
Відповідною ухвалою суду від 27 жовтня 2020 року вказану справу прийнято до провадження.
Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, Податковий кодекс України регулює лише строки внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, податковий період, порядок обчислення орендної плати та порядок її зарахування до бюджетів відповідно. При цьому, Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:90:379:0016) від 19 лютого 2019 року ніколи не отримувало та не замовляло.
Крім того, представник позивача просив врахувати, що КВЦПЗ земельної ділянки за кадастровим номером 8000000000:90:379:0016 не визначений.
У відзиві на адміністративний позов представник контролюючого органу зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є правомірним, оскільки заниження податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб за 2020 рік відбулось внаслідок не врахування в податковій декларації з плати за землю за 2020 рік Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 листопада 2017 року №489, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2016 року №1647/29777 та даних витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 19 лютого 2019 року.
З огляду на викладене вище справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Наявними матеріалами справи підтверджується, що 17 березня 2020 року Головним управлінням ДПС у місті Києві на підставі підпункту 19-1.1.2 пункту 19-1.1 статті 19-1, підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 та пункту 75.1 статті 75, згідно порядку, встановленого статтею 76 Податкового кодексу України проведена камеральна перевірка податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік платника орендної плати за землю Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс», за результатами якої складено відповідний акт перевірки №136/26-15-04-07-19/82851972 від 17 березня 2020 року.
Камеральною перевіркою встановлено, що сума податкового зобов'язання по орендній платі за землю з юридичних осіб, визначена за результатами поданої податкової декларації з плати за землю за 2020 рік №9029016795 від 19 лютого 2020 року є нижча, ніж визначено за результатами камеральної перевірки на загальну суму 340 173,00 грн.
Як стверджує контролюючий орган в акті перевірки, заниження податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб за 2020 рік відбулось внаслідок не врахування в податковій декларації з плати за землю за 2020 рік Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 листопада 2017 року №489, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2016 року №1647/29777 та даних витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 19 лютого 2019 року., нормативно-грошова оцінка земельної ділянки складає - 174 768 260,41 грн.
На підставі вказаного акта перевірки, Головним управлінням ДПС у місті Києві прийнято податкове повідомлення-рішення №0340010407 від 02 квітня 2020 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - орендна плата з юридичних осіб у розмірі 425 216,25 грн., в т.ч. 340 173,00 грн. за податковими зобов'язаннями, 85 043,25 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.
Незгода позивача із вказаним податковим повідомленням-рішенням зумовила його звернення до суду з даним адміністративним позовом, при вирішенні якого суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктами 14.1.72 і 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 ПК України, земельним податком визнається обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Землекористувачами можуть бути юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Згідно підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України, податок на майно належить до місцевих податків.
За змістом підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, плата за землю - є обов'язковим платежем у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно пункту 288.2 статті 288 Податкового кодексу України, платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Відповідно до підпункту 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі- орендна плата).
Пунктом 288.1 статті 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно пункту 288.4 статті 288 Податкового кодексу України, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
За змістом підпункту 288.1.5 пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку: для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до пункту 288.7 статті 288 Податкового кодексу України, податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відповідні центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
При цьому згідно з підпунктом 14.142 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, дані державного земельного кадастру - це сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону.
Відповідно до підпункту 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Згідно пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до положень статті 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Відповідно до частини 5 статті 5 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 року №1378 (далі - Закон №1378) нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно зі статтею 18 Закону №1378, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій».
У пункті 4 Порядку подання інформації про платників податків, об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2011 року №1386 зазначено, що Держгеокадастр та Мін'юст подають щомісяця до 10 числа, а також на запит територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки або ДФС інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю та єдиного податку, в тому числі: Держгеокадастр - про земельні ділянки, зокрема про кадастровий номер земельної ділянки, дату реєстрації у Державному земельному кадастрі, дату державної реєстрації земельної ділянки (відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою чи договору оренди), площу відповідно до правовстановлюючих документів, цільове призначення та місце розташування земельної ділянки, дату та значення нормативної грошової оцінки, частку кожного із співвласників земельної ділянки (у разі коли земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності), а також про землевласників або землекористувачів, зокрема найменування та місцезнаходження або прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання землевласника або землекористувача.
Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати, який не може бути меншим, ніж встановлено положеннями статті 288 Податкового кодексу України.
При цьому, слід вказати, що відповідальність за правильність визначення показників при формуванні Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та обчисленні нормативної грошової оцінки земельної ділянки, покладається на орган, що його формує (в розрізі спірних відносин - Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровської області).
За таких обставин, користувач земельної ділянки лише використовує відомості про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, визначену у Витягу на момент складання податкової звітності та не може нести відповідальність за правильність її обчислення.
Наявними матеріалами справи підтверджується, що 29 травня 2008 року між Київською міською радою в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до пункту 2.1 якого об'єктом оренди відповідно до цього договору є земельна ділянка з наступними характеристиками: Столичне шосе (Конча-Заспа) у Голосіївському районі м. Києва; розмір - 9,00002 га; цільове призначення - для будівництва, експлуатації та обслуговування дошкільного та шкільного закладу; кадастровий номер - 8000000000:90:379:0016.
Згідно пункту 2.2 договору відповідно до витягу з технічного документації №Ю-21663/2008 Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) від 12 травня 2008 року №448 нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 18 040 380,71 грн.
Договір укладено на 10 років (пункт 3.1 договору).
28 жовтня 2010 року між сторонами укладено договір про внесення змін і доповнень до договору оренди земельної ділянки, пунктом 1 якого передбачено, що підпункт 2.2 пункт 2 договору оренди викласти в такій редакції: «Згідно з витягом з технічної документації №Ю-30367/2010 Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) від 04 жовтня 2010 року за №413 нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 22 008 687,17 грн.
15 квітня 2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» подано декларацію з плати за землю за 2020 рік, в якій визначено річну суму орендної плати у розмірі 1 064 224,15 грн. (90 002,00 кв.м.*429,98 грн.*3/100).
Розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:379:0016 у розмірі 25 476 758,24 грн. застосовано позивачем відповідно до довідки №Ю-01549/2015.
В акті перевірки представник податкового органу зазначив, що заниження позивачем податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб за 2020 рік відбулось внаслідок неврахування Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» вимог Порядку №489 та даних витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 19 лютого 2019 року, згідно якого оцінка земельної ділянки складає 174 768 260,41 грн.
Суд враховує, що між позивачем та орендодавцем Київською міською радою після 2010 року додаткові угоди не укладались, умови договору про оренду землі, зокрема і щодо розміру орендної плати, не змінювались.
У свою чергу, договір оренди землі не містить обов'язку позивача щодо самостійного обрахування розміру орендної плати, враховуючи нормативну грошову оцінку земель.
Відповідно висновків Верховного Суду, зазначених у постановах від 30.01.2020 року в справі №640/15419/15 та від 16.01.2020 року в справі №911/2686/18, від 16.07.2019 року в справі №925/688/18, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
При цьому, ні актом перевірки, а ні представником відповідача не вказувалось на жодні порушення при декларуванні та сплаті позивачем грошових зобов'язань з орендної плати за 2020 рік на дату подання податкової декларації, яка прийнята контролюючим органом без зауважень.
Тобто, позивач вчасно та в повному обсязі обчислював, декларував та сплачував суми орендної плати за 2020 рік, керуючись інформацією з наявного у нього витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Суд звертає увагу, що визначення платником податків розміру плати за землю здійснюється на підставі отриманих ним витягів про нормативну грошову оцінку, за подальшу зміну чи недостовірність яких платники не можуть притягатись до відповідальності.
Як стверджує позивач та не спростовано відповідачем, витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:379:0016 від 19 лютого 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» не замовляло і не отримувало.
Даного витягу, на який посилається відповідач у акті перевірки, матеріали справи також не містять.
Водночас, Порядком нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 листопада 2016 року №489 (далі - Порядок №489) визначено процедуру проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.
Відповідно до пунктів 1, 3 розділу ІІ Порядку №489 в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
Нормативна грошова оцінка всіх категорій земель та земельних ділянок населених пунктів (за винятком земель сільськогосподарського призначення та земельних ділянок водного фонду, що використовуються для риборозведення) визначається згідно з формулою 1.
Визначення нормативної грошової оцінки одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів: ,
де: Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території з розрахунку на квадратний метр (у гривнях); Нп - норма прибутку (6%); Нк - норма капіталізації (3%); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки; Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.
Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), встановлюється на підставі Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1011/18306 (додаток 1).
Разом з тим, у новій формі заяви заявником обов'язково повинна бути зазначена інформація про категорію земель та цільове призначення земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ), затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року №548, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1011/18306.
У новій формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, на відміну від форми, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук України "Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" від 27.01.2006 №18/15/21/11 також повинно бути зазначено категорію земель та цільове призначення земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель (КВЦПЗ), та зазначається, що витяг сформовано.
З наявних матеріалів справи вбачається, що на виконання вимог Порядку №489 Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» зверталась до Головного управління Держгеокадастру у місті Києві із заявою від 26 червня 2018 року №1/26 щодо приведення у відповідність коду цільового призначення на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Столичне шосе (Конча-Заспа) у Голосіївському районі міста Києва, кадастровий номер 8000000000:90:379:0016.
За результатами розгляду вказаної заяви позивача, Головне управління Держгеокадастру у місті Києві листом від 25 липня 2018 року №19-26-0.22-3862/2-18 повідомило позивачу, що згідно відомостей Державного земельного кадастру земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:90:379:0016 перебуває у комунальній власності Київської міської ради та відведена для будівництва, експлуатації та обслуговування дошкільного та шкільного закладу, з цільовим призначенням - освіти. При цьому, внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру про земельну ділянку з 01 січня 2015 року здійснюється виключно через центри надання адміністративних послуг, які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.
Також, Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) листом від 07 листопада 2018 року №057-02-23730 повідомив позивачу, що документацією із землеустрою щодо передачі земельної ділянки на Столичному шосе (Конча-Заспа) у Голосіївському районі м. Києва в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» цільового призначення земельної ділянки не було визначено. Інформація щодо коду КВЦПЗ зазначеної земельної ділянки, визначеного в установленому законодавством порядку, у Департаменті земельних ресурсів відсутня. Таким чином, подати відповідну заяву щодо внесення змін до відомостей про зареєстровану земельну ділянку щодо коду виду цільового призначення земельної ділянки на Столичному шосе (Конча-Заспа) у Голосіївському районі м. Києва немає можливості.
Відтак, за відсутності коду виду цільового призначення земельної ділянки, який визначає коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), та впливає на визначення нормативної грошової оцінки одного квадратного метра земельної ділянки за формулою, передбаченою Порядком №489, а також зважаючи на те, що ні матеріали справи не містять копії витягу нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 19 лютого 2019 року, ні позивачем не отримувалось такого витягу, суд приходить до висновку, що відповідачем не надано суду доказів на підтвердження розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки із кадастровим номером 8000000000:90:379:0016 протягом 2020 року, визначеної відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства від 25.11.2016 № 489 «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів».
З урахуванням наведеного в сукупності, судом встановлено, що позивачем дотримано вимоги податкового законодавства України при обрахунку та сплаті орендної плати за земельну ділянку, зокрема, такі нарахування відповідають мінімальній межі, встановленій ПК України, та умовам договорів оренди землі, тоді як податковий орган неправомірно збільшив суму грошових зобов'язань з орендної плати позивачу, розрахувавши платіж по орендній платі за 2020 рік, із застосуванням нормативної грошової оцінки земель, розмір визначення якої не узгоджується з положеннями наказу Міністерства аграрної політики та продовольства від 25.11.2016 № 489 «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів», за умови відсутності коду виду цільового призначення земельної ділянки.
Відтак, суд приходить до висновку про протиправність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 02 квітня 2020 року №0340010407 та необхідність з метою відновлення порушеного права позивача скасування такого рішення в судовому порядку.
Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідач як суб'єкт владних повноважень покладений на нього обов'язок не виконав.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 72-73, 76-77,139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у місті Києві від 02 квітня 2020 року №0340010407.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Грітіс» (01021, м. Київ, вул. Липська, буд. 10, код ЄДРПОУ 32851972) документально підтверджені понесені ним судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 6 378 (шість тисяч триста сімдесят вісім) гривень 24 копійки за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у місті Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19).
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення встановленого ст. 295 КАС України строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя А.Б. Федорчук