про залишення позовної заяви без руху
09 березня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/2538/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіної Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької райдержадміністрації про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати незаконним припинення надання Управлінням праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації пільг та компенсацій ОСОБА_1 ;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації провести перерахунок та здійснити виплату пільг та компенсацій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Судом відкрито провадження у адміністративній справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Згідно з ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 13 ст. 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Судом, після відкриття провадження по справі, встановлено, що позивач оскаржує припинення надання Управлінням праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації пільг та компенсацій ОСОБА_1 . На підставі матеріалів справи встановлено, що позивачу було припинено надання пільг та компенсацій, як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, з 21.05.2014 р. та вилучено і складено акт на списання посвідчення серія НОМЕР_1 . Однак, до суду з даним позовом позивач звернувся 25.11.2020 р., не надавши обґрунтування щодо дотримання строку звернення та без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з даним позовом.
Крім того, відповідно до п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
В обґрунтуванні позову позивач вказує на протиправне припинення надання Управлінням праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації пільг та компенсацій ОСОБА_1 . Водночас судом встановлено, що припинення надання позивачу пільг та компенсацій відбулось на виконання протокольного рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС при Мінсоцполітики від 29.04.2014 р. №74. Однак у поданому позові позивач не оскаржує протокольне рішення від 29.04.2014 р. №74, а оскаржує лише припинення надання йому відповідачем пільг та компенсацій, не обґрунтовуючи при цьому у чому саме полягають протиправні дії Управлінням праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації. Суд наголошує, що не підтвердження достатньої кількості днів перебування позивача у зоні радіаційного забруднення встановлено Комісією зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС при Мінсоцполітики. З вказаних підстав суд звертає увагу, що позивачу необхідно уточнити відповідачів по справі та сформувати позовні вимоги до кожного із них. При цьому, при оскарженні рішень, дій чи бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації необхідно обґрунтувати в чому полягає їх протиправність з урахуванням того, що відповідач рішення про безпідставну видачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС не приймав.
Таким чином, судом встановлено, що провадження в даній адміністративній справі відкрито за позовною заявою, поданою без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України, а тому наявні підстави для залишення позовної заяви без руху.
У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:
- надати суду обґрунтування дотримання строку звернення до суду з даним позовом;
- надати обґрунтування порушених прав та інтересів позивача рішенням, діями чи бездіяльністю відповідача, вказаного у позові.
На підставі наведеного та керуючись статтями 122-123, 169, 248 КАС України, суддя ,-
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Брезіна