Рішення від 05.03.2021 по справі 520/45/21

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

05 березня 2021 року № 520/45/21

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Агроімпекс" (вул. Академіка Проскури, буд. 1, оф. 406/2,м. Харків, 61070, код ЄДРПОУ 33411410) до Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053, код ЄДРПОУ 43005393) , Головне управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43143704) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

установив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом у якому просить

визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2061965/33411410 від 23.10.2010 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 11.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім " Агроімпекс";

зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 11.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім "Агроімпекс" датою її подання, а саме 29.09.2020 року;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2061964/33411410 від 23.10.2010 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 14.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім " Агроімпекс";

зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 14.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім "Агроімпекс" датою її подання, а саме 30.09.2020 року;

В обґрунтування позову зазначено, що спірні рішення є незаконними та такими, що порушують його права, оскільки позивачем надано усі документи з приводу господарських операцій, що стали підставою для складення та реєстрації податкових накладних. В той же час, у спірних рішеннях вказано на ненадання позивачем всіх первинних документів щодо здійсненої операції, однак вказане не відповідає обставинам справи, оскільки податкові накладні було направлено на реєстрацію у зв'язку зі здійснення господарської операції, що було зафіксовано суб'єктами господарювання у первинних документах, та всі необхідні документи для реєстрації було надано податковому органу разом з поясненнями. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 04.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене провадження в порядку ст.257, 262 КАС України.

Представником відповідача Головного управління ДПС у Харківській області через канцелярію суду подано відзив на позов, в якому останній проти заявленого позову заперечував та зазначив, що підприємством позивача не надано копії первинних документів, необхідних для ухвалення рішення про реєстрацію. Вказані обставини свідчать про необґрунтованість та недоведеність позовних вимог, а отже, останні задоволенню не підлягають.

Представник відповідача Державної податкової служби України правом подання відзиву на позов не скористався, заяв або клопотань до суду не подавав.

Дослідивши долучені до матеріалів справи документи, суд встановив наступні обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Агроімпекс" (ідентифікаційний код юридичної особи 33411410) 23.02.2005 року зареєстроване в якості юридичної особи. Позивач як платник податків перебуває на податковому обліку у Головному управлінні ДПС у Харківській області.

За видами діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Агроімпекс" є види діяльності за КВЕД 10.41 виробництво олії та тваринних жирів (основний); 10.11 виробництво м'яса; 10.61 виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості; 10.91 виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах; 10.92 виробництво готових кормів для домашніх тварин; 46.19 діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.21 оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; 47.91 роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет; 47.99 інші види роздрібної торгівлі поза магазинами.

У межах здійснення основного виду діяльності, відповідно до укладеного договору №1 на переробку сировини на давальницьких умовах від 01.01.2019 року з соєвих бобів виробляється та реалізується покупцям продукція олія соєва, макуха соєва. Представником позивача вказано, що підприємство позивача здійснює закупівлю товару (сої) у сільгоспвиробників та постачальників в Україні. Позивач як власник сировини (сої), за укладеними господарськими договорами одразу постачає сою на переробку на виробничі потужності (м. Чугуїв) відповідно до договору №1 на переробку сировини на давальницьких умовах від 01.01.2019 року, а готову продукцію із складу переробника постачає покупцям.

Позивачем укладений договір поставки №0301-1 від 03.01.2019р. з ТО В "НОВАКОРМ", відповідно у мов п. 1.1. цього договору постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти га оплати сировину (Далі по тексту Товар), ціна, найменування, асортимент, кількість та якість якого затверджується сторонами в Специфікації, то є додатком до договору.

За умовами специфікації №1009-1 до договору поставки №0301-1 від 03.01.2019р. позивач зобов'язаний поставити олію соєву у кількості 7000кг +/- 20% на суму 174972.00 гри. в т.ч. ПДВ 20% 29162.00 грн. Строк поставки до 14.09.2020р.

На виконання договору поставки №0301-1 від 03.01.2019р. та Специфікації №1009-1 від 10.09.2020р. позивач поставив ТОВ "НОВАКОРМ" 11.09.2020р. олію соєву у кількості 7000 кг. на суму 174972.00грн з ПДВ 20% - 29162.00грн. що підтверджується видатковою накладною №120 від 11.09.2020р.. товарно-транспортною накладною №1109- 01 від 11.09.2020р. про поставку 3350кг олії соєвої, товарно-транспортною накладною №1109-02 від 11.09.2020р. про поставку 3650 кг олії соєвої.

Під час розгляду справи встановлено, що підприємством позивача на виконання приписів п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України складено податкову накладну №1 від 11.09.2020 на загальну суму 124980.00 грн., в т.ч. ПДВ 24996.00 грн.. яка направлена на реєстрацію до ЄРПН

Відповідно до отриманої квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну №1 від 11.09.2020 прийнято, але реєстрацію зупинено. Зазначено: коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1507, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Також запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник “D”=1.5882%, “Р”=559.

Також за умовами специфікації №1409-1 до договору поставки №0301-1 від 03.01.2019р. позивач зобов'язаний поставити олію соєву у кількості 7000кг +/- 20% на суму 174972.00 грн. в т.ч. ПДВ 20% 29162.00грн. Строк поставки до 18.09.2020р.

На виконання договору поставки №0301-1 від 03.01.2019р. та Специфікації №1409- 1 від 14.09.2020р. позивач поставив ГОВ "НОВАКОРМ" 14.09.2020р. олію соєву у кількості 3430кг. на суму 85736.28грн з ПДВ 20% - 14289.38 грн, що підтверджується видатковою накладною №122 від 14.09.2020р.. товарно-транспортною накладною №1409-01 від 14.09.2020р. про поставку 3430кг олії соєвої.

У зв'язку з виконанням умов укладеного договору на виконання вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України складену підприємством позивача на користь контрагента податкову накладну №1 від 14.09.2020 було направлено для реєстрації у Єдиному державному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до отриманої квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну №2 від 14.09.2020 прийнято, але реєстрація зупинена. Зазначено: коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1507, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Також запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник “D”=1,5882%, “Р”=559.

Позивач подав повідомлення №4 від 19.10.2020 з поясненнями га копіями документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових №1 від 11.09.2020р. та №2 від 14.09.2020р. для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію відмову в реєстрації податкової накладної, де зазначив, що підприємство працює на давальницьких умовах згідно з договором переробки із сої виробляється олія соєва та макуха соєва. На підтвердження надав копію договору №1 на переробку сировини на давальницьких умовах від 01.01.2019р.. з додатковою угодою № 1 від 27.12.2019, де позивач є замовником послуг з переробки сої.

Для підтвердження інформації, що у власності Позивача знаходилася сировина для переробки, та факту передачі сировини (сої код УКТ ЗЕД 1201) в переробку, отримання готової продукції (олії соєвої код УКТ ЗЕД 1507), яка поставлена для ТОВ "НОВАКОРМ" надані копії: договору поставки №0709-1 від 07.09.2020р. із Специфікацією №1 від 07.09.2020р. з ТОВ "НИВА СП", за яким позивач придбав сировину; видаткової накладної №РН-0000023 від 08.09.2020р. на поставку 69.98кг сої на суму 793269.72грн. в т.ч. ПДВ 132211.62грн.; товарно-транспортної накладної №742960 від 08.09.2020р. - на підтвердження закупки та поставки сої від ТОВ "НИВА СП" на переробку в м.Чугуїв, Харківської області, товарно-транспортної накладної №742948 від 08.09.2020р. на підтвердження закупки та поставки сої від ТОВ "НИВА СП" на переробку в м. Чугуїв, Харківської області, податкова накладна ТОВ""НИВА СП" № 1 від 08.09.2020р. із зазначенням товару - соя (код УКТ ЗЕД 1201) у кількості 68.98 бази оподаткування 661058.10грн, суми ПДВ 20 % 132211.62 грн; договір надання послу і №10/10 від 10.10.2019р. з переведення вантажів автомобільним транспортом: акт №ПЕ-0000039 здачі приймання робіт (надання послуг) від 09.09.2020р.; акт №ПЕ-0000040 здачі приймання робіт (надання послуг) від 09.09.2020р. видаткова накладна №59 від 08.09.2020р. про передачу 68.98 т сої у переробку видаткова накладна № ТВ-0000112 від 11.09.2020р. на отримання 7000кг олії соєвої від переробника, видаткова накладна №ТВ-0000113 від 14.09.2020р. на отримання 3430кг олії соєвої від переробника.

Позивачем також на підтвердження інформації, зазначеної у податкових №1 від 11.09.2020р.. та №2 від 14.09.2020р. надано копії документів: договір поставки №0301-1 від 03.01.2019р. з ТОВ "НОВАКОРМ" (код ЄДРПОУ 40557266 м.Харків) із специфікаціями №1009-1 від 10.09.2020р.. №1409-1 від 14.09.2020р.; банківська виписка на підтвердження отримання грошових коштів за поставку товару на рахунок Позивача від TOB "НОВАКОРМ" видаткова накладна № 120 від 11.09.2020р.; товарно-транспортна накладна №1109-01 від 11.09.2020р. про поставку 3350кі олії соєвої; товарно-транспортна накладна № 1109-02 від 11.09.2020р. про поставку 3650кг олії соєвої; видаткова накладна №122 від 14.09.2020р., товарно-транспортна накладна №1409-01 від 14.09.2020р. про поставку 3430кг олії соєвої.

За результатами розгляду наданих документів відповідачем прийняті рішення від 23.10.2020 №2061965/33411410, №2061964/33411410, яким відмовлено в реєстрації податкових накладних у зв'язку з не наданням платником податку копій документів, первинних документів, щодо постачання придбання товарів послуг, зберігання транспортування, навантаження, розвантаження продукції складських документів (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури інвойси. акти приймання передачі товарів (робіт послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Не погодившись з відмовою Головного управління ДПС у Харківській області в реєстрації спірних податкових накладних, позивач звернувся до Державної податкової служби України зі скаргою щодо скасування вищезазначених рішень про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, проте рішеннями Державної податкової служби України від 23.10.2020 року №2061965 /33411410/2, №2061964/33411410/2 відповідно у задоволенні скарг позивача відмовлено.

Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.

Правила справляння податку на додану вартість регламентовані приписами р. 5 ПК України.

Так, відповідно до п.п. "а" п.185.1 ст.185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з, зокрема, постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. Згідно з п.187.1 ст.187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Пунктом 201.1., 201.10 ст.201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Функціонування Єдиного реєстру податкових накладних (далі за текстом Реєстр) відбувається в автоматизованому режимі за правилами Порядку ведення єдиного реєстру податкових накладних (затверджено постановою КМУ від 29.10.2010 № 1246 із змінами та доповненнями; далі за текстом - Порядок №1246), а також Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість (затверджено постановою КМУ від 16.10.2014р. із змінами та доповненнями; далі за текстом - Порядок №569).

Зокрема, п.12 Порядку №1246 передбачено, що саме в автоматизованому режимі здійснюється перевірка одержаної від платника податків податкової накладної на предмет наявності підстав для зупинення реєстрації.

Відповідно до п.п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

З 01.02.2020р. діє Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджено постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (далі за текстом - Порядок зупинення №1165), відповідно до п.п.3-5 якого податкова накладна, котра не відповідає критеріям (ознакам) безумовної реєстрації, підлягає перевірці на предмет ризиковості господарських операцій в аспекті наявності об'єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість виконання податкового обов'язку.

За правилом п.6,11 Порядку зупинення №1165 підставою для зупинення реєстрації податкової накладної в Реєстрі є відповідність операції критерію ризиковості. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Постановою КМУ від 19.12.2019 № 1165 разом з Порядком зупинення №1165 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі за текстом Порядок прийняття рішень №1165).

Згідно з п.4 Порядку прийняття рішень №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до п.6 Порядку прийняття рішень №1165 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Як передбачено, п.7 Порядку прийняття рішень №1165 письмові пояснення та копії документів платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За приписами п.11 Порядку прийняття рішень №1165 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до вимог ПК України та постанови КМУ № 1165 від 11.12.2019 позивачем подано пояснення та документи на підтвердження реальності здійснення господарської операції, що була підставою для складання та реєстрації податкової накладної №2 від 16.11.2020.

Надані позивачем до його пояснень документи не дають підстав для сумніву щодо дійсного укладання договору, здійснення господарської операції між позивачем та його контрагентом.

Отже, факт поставки товару (дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України) відповідно до положень п.185.1 ст.185 ПК України, зумовив обов'язок позивача в силу вимог п.187.1 ст.187, п.201.1, 201.7, 201.10 ст.201 ПК України сформувати та направити для реєстрації податкову накладну.

Також, згідно з правовими висновками постанови Верховного Суду від 02.07.2019р. по справі №140/2160/18 (адміністративне провадження №К/9901/13662/19) загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Суд вважає, що оскаржуване рішення контролюючого органу не відповідає вимогам умотивованості, адже містять лише загальне твердження про ненадання платником первинних документів, хоча у дійсності копії таких документів надані платником до контролюючого органу і реальність відомостей цих документів, а також правильність їх складання не поставлена контролюючим органом під сумнів та не спростована.

Суд зауважує, що з огляду на приписи ст.185,187 ПК України об'єктивними ознаками неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість виконання податкового обов'язку є обґрунтовані сумніви (розумні припущення тощо) контролюючого органу в наявності у спірних правовідносинах об'єкта оподаткування податком на додану вартість, тобто реальний ризик виписування особою податкової накладної за відсутності визначеної кодексом першої події. Проте, у спірних правовідносинах факт обґрунтованості такого сумніву не підтверджено у ході розгляду справи.

За відсутності в оскаржуваному рішенні контролюючого органу доказів відсутності об'єкта справляння ПДВ, а також доказів відсутності першої події виникнення податкових зобов'язань з ПДВ, як доказів наміру платника на безпідставне одержання податкової вигоди у будь-якій формі та ураховуючи неподання таких доказів до матеріалів справи, оскаржувані рішення контролюючого органу підлягають скасуванню.

З урахуванням викладеного, відповідачами не доведено правомірності прийняття оскаржуваного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, а тому позовні вимоги в частині визнання такого рішення протиправним та його скасування є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Окрім того, суд звертає увагу на приписи п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ № 1246 від 29.10.2010, яким передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

У першому та третьому випадках податкова накладна, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється у день прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної або неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної. У другому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється у день набрання законної сили саме рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної, при цьому датою реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, нормами ПК України та Порядку чітко визначено настання такої події, як набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної та можливості зазначення дати її реєстрації.

В даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов'язання саме Державної податкової служби України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні подані на реєстрацію позивачем датою їх подачі, є дотриманням гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Частиною 1, 2 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2061965/33411410 від 23.10.2010 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 11.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім " Агроімпекс".

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 11.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім "Агроімпекс" датою її подання, а саме 29.09.2020 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДПС в Харківській області, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2061964/33411410 від 23.10.2010 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 14.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім " Агроімпекс".

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 14.09.2020, складену ТОВ "Торгівельний дім "Агроімпекс" датою її подання, а саме 30.09.2020 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Агроімпекс" сплачену суму судового збору у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Агроімпекс" сплачену суму судового збору у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Зоркіна Ю.В.