Справа №295/15395/20
Категорія 317
3/295/415/21
09.03.2021 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Костенко С.М. розглянувши матеріали, які надійшли з відділу АП Управління патрульної поліції в Житомирській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності за ст 178 ч.3 КУпАП, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Росії, посвідка на постійне проживаання в АДРЕСА_1 , -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 10.12.2020 о 17 год. 10 хв. в м. Житомирі, вул. Київська, 75 в приміщенні аптеки "Санітас" ОСОБА_1 перебував в п'яному вигляді, а саме мав ознаки алкогольного сп'яніння, запах з порожнини рота, хитка ході, поведінка, що не відповідає обстановці, чим принижував людську гідність та мораль.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що 10.12.2020 його дружина потрапила в ДТП і попросила придбати заспокійливе та прибути до неї. Зайшов у аптеку, була черга, попросив людей пропустити без черги і в цей час до аптеки зайшли службовці Національної гвардії, заломали руки, вивели на вулицю, де передали його працівникам поліції. Пояснив, що був абсолютно тверезий, в аптеці вів себе нормально, але був схвильований тим, що дружина потрапила в ДТП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що 10.12.2020 керувала т/з і потрапила в ДТП черех ожеледицю. Зателефонувала чоловікові та попросила приїхати до неї, але також зайти дло аптеки щоб купити зспокійливе. Через короткий проміжок часу чоловіка чомусь привезли в поліцейському автомобілі, не випускали з автомобіля та забрали моблільний телефон. Також бачила, що руки чоловіка були у кайданках.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, захисника дослідивши матеріали справи, додаткові матеріали, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністратині правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Суд повинен дати оцінку не тільки даним, що додані до протоколу про адміністративне правопорушення, але й доказам, які представлені особою в порядку захисту. Досліджуючи наявні докази суддя дає їм об'єктивну оцінку з точки зору їх достовірності та підтвердження чи спростування обставин, що характеризують діяння особи як правопорушення.
Доказами вчинення правопорушення надано пояснення та рапорт поліцейського, згідно яких зазначено, що ОСОБА_1 перебуваючи на вул. Східній знаходився в п'яному вигляді. При цьому, матеріали справи не містять доказів, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, згідно якого подія відбувалася на вул. Київській, 75 в аптеці, а не на вул. Східній.
Під час судового розгляду не здобуто доказів про те, що ОСОБА_1 перебував у п'яному вигляді в приміщенні аптеки по вул. Київській, 75 в м. Житомирі.
Таким чином, судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 178 ч.3 КУпАП, що свідчить про відсутність вини, а відтак робить неможливим притягнення його до адміністративної відповідальності за даною статтею.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 № 23-рп/2010 адміністартивна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї грунтується на конституційних принципах, в тому числі, і закріпленої в ст. 62 Конституції України презумпції невинності.
Обов'язок щодо збирання доказі покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно с п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю у діях особи складу адміністративного правопорушення.
З огляду на наведені обставини, матеріали справи відносно ОСОБА_1 не містять безумовних та беззаперечних доказів на підтвердження вчинення останнім інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.178 ч.3 КУпАП., що виключає провадження у справі та підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247,283, 284, КУпАП суд, -
Провадження в справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 178 ч.3 КУпАП - закрити за відсутністю складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її прийняття.
Суддя С.М.Костенко