04 березня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/7051/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/7051/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Білагро" до Державної служби України з безпеки на транспорті , Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови,
01 грудня 2020 року генеральний директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Білагро" (надалі - Товариство, ТОВ "Білагро") Кордубан Ю.В., діючи від імені та в інтересах Товариства, звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (надалі - Укртрансбезпека), Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області (надалі - Управління), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Управління від 05.10.2020 №187239 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 34 000,00 грн за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу.
В якості підстави для звернення до суду заявник вказує на протиправну, як на його думку, поведінку відповідача, що полягає у недоведеності висновку, покладеного в основу спірної постанови про порушення позивачем абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" при проведенні перевірки автомобіля Mercedes-Benz днз НОМЕР_1 з огляду на ту обставину, що фактичної перевірки вантажу, як і навантаження на вісі співробітниками Укртрансбезпеки не здійснювалося, тоді як інформація щодо вантажу була отримана з помилково оформлених супровідних документів на вантаж.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 07.12.2020 позовну заяву залишено без руху.
Після усунення недоліків, ухвалою судді від 28.12.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі із призначенням її до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
У відзиві на позовну заяву від 11.01.2021 представник Укртрансбезпеки зазначив, що під час проведення рейдової перевірки інспекторами Управління встановлено факт порушення з боку ТОВ "Білагро" законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме - абзацу 16 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" внаслідок перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. Звертає увагу на те, що співробітниками Укртрансбезпеки проводився саме документальний габаритно-ваговий контроль, який визначено положеннями Порядку №879, який не вимагає проведення зважування транспортного засобу на спеціальному обладнанні, а тому були використані дані щодо ваги із наданих водієм товарно-транспортних накладних. Перевірка здійснювалася на а/д М-03 км 359. А тому відповідачем правомірно застосовано до автомобільного перевізника адміністративно-господарські штрафи (а.с. 77-83).
У відповіді на відзив, що надійшла до суду 20.01.2021, позивач навів мотиви аналогічні тим, що зазначені у позовній заяві (а.с. 43-44).
Розгляд даної справи, відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами, в межах строку, встановленого статтею 258 цього ж Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.
20.08.2020 співробітниками Управління на підставі графіку проведення рейдових перевірок Управління з 17.08.2020 по 23.08.2020 (а.с. 94) та відповідно до направлення на перевірку від 17.08.2020 №008090 (а.с. 93), на 359 км автомобільної дороги М-03 у с. Степне Полтавського району проводилася рейдова перевірка транспортних засобів перевізників на предмет дотримання вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" та Правил надання послуг пасажирським та вантажним автомобільним транспортом.
Під час рейдової перевірки уповноваженими особами відповідача був зупинений транспортний засіб марки Мерседес, державний номерний знак НОМЕР_2 , що належить ТОВ "Білагро", керування яким здійснював водій ОСОБА_1 .
За результатами документального габаритно-вагового контролю працівниками Управління складено акт №042834 про перевищення транспортним засобом нормативно-вагових параметрів від 20.08.2020 (а.с. 96) та розрахунок №042834 від 20.08.2020 (а.с. 97), яким позивачу визначена плата за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування у розмірі 54,60 Євро.
Також був складений акт №248058 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 20.08.2020, яким зафіксовано факт перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, ТТН №1090 від 20.08.2020 (вантаж пшениця) з перевищенням встановлених п. 22.5 ПДР вагових норм на 23,35%, загальна маса транспортного засобу 49,34 т при допустимих 40 т (а.с. 86).
Водій ОСОБА_1 з актом перевірки та актом перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів ознайомлений, від підпису відмовився.
Повідомлення про призначення розгляду справи на 21.09.2020 (а.с. 100) від 09.09.2020 направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення на зареєстровану за суб'єктом господарювання адресу позивача та вручено 15.09.2020 згідно з трек-кодом 3600807962181.
За заявою представника ТОВ "Білагро" від 21.09.2020 №315 розгляд справи перенесено на 28.09.2020 (а.с. 101) та направлено рекомендованим листом повідомлення про розгляд справи на адресу ТОВ "Білагро", яке вручене 26.09.2020 згідно з трек-кодом 3600807988172.
ТОВ "Білагро" додаткових пояснень стосовно виявленого порушення не надало.
05.10.2020 за результатами розгляду справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт відповідач прийняв постанову №187239 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34000,00 грн, якою підприємство було притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, а саме штрафу (абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт") (а.с. 85).
Позивач оскаржив вказану постанову в адміністративному порядку. Рішенням Державної служби України з безпеки на транспорті від 10.11.2020 №8898/3.1/15-20 постанову №187239 від 05.10.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу залишено без змін, а скаргу ТОВ "Білагро" - без задоволення (а.с. 15-16).
Не погоджуючись із правомірністю постанови відповідача про застосування адміністративно-господарського штрафу, ТОВ "Білагро" звернулося до суду з відповідним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини чотирнадцятої статті 6 Закону України від 05.04.2001 №2344-III "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
За приписами частин першої, другої, четвертої статті 48 наведеного Закону автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами. визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (надалі - Порядок №1567).
Згідно з пунктом 2 Порядку №1567, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (надалі - Положення №103), за пунктом 1 якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Підпунктами 2, 15, 27, 54, 58, 62 пункту 5 Положення №103 передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, підготовку пропозицій щодо їх удосконалення, а також законодавства про судноплавство на суднах, у морських і річкових портах, територіальних та внутрішніх водах, на внутрішніх водних шляхах України; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю; проводить перевірки за додержанням суб'єктами господарювання, фізичними особами та юридичними особами вимог законодавства про транспорт; здійснює контроль наявності, видачу дозвільних документів на здійснення перевезень та контроль відповідності виду перевезення, що фактично здійснюється; здійснює інші повноваження, визначені законом.
Згідно з пунктом 8 Положення №103 Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно, управління Укртрансбезпеки у Полтавській області як територіальний орган Укртрансбезпеки має повноваження щодо здійснення перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт і здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, перевірку документів на здійснення перевезень, а також нараховує плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
За приписами пункту 4 Порядку №1567 державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Рейдові перевірки можуть проводитися із залученням посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Укравтодору, органу місцевого самоврядування та/або місцевої держадміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укртрансбезпеки, та власників (балансоутримувачів) пунктів габаритно-вагового контролю (за погодженням з їх керівниками).
Рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог, визначених пунктом 15 цього Порядку, здійснюється на підставі щотижневого графіка (пункт 12 Порядку №1567).
Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту (пункт 14 Порядку №1567).
Згідно з пунктом 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - Європейська угода); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Рейдова перевірка може проводитися однією посадовою особою Укртрансбезпеки. Габаритно-ваговий контроль проводиться двома посадовими особами Укртрансбезпеки або однією посадовою особою Укртрансбезпеки із залученням посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Укравтодору, власника (балансоутримувача) пункту габаритно-вагового контролю (пункт 16 Порядку №1567).
Рейдова перевірка проводиться із зупиненням транспортних засобів або без їх зупинення (пункт 17 Порядку №1567).
Рейдова перевірка проводиться у строк, зазначений у направленні на перевірку (пункт 19 Порядку №1567).
Як вказано у пункті 21 Порядку №1567, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Відповідно до пункту 22 Порядку №1567 у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.
Механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах загального користування визначає Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 (надалі - Порядок №879).
За визначеннями пункту 2 Порядку №879, великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. №1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852). При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки; габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів (пункт 6 Порядку №879).
Пунктом 15 Порядку №879 передбачено, що контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють уповноважені підрозділи Національної поліції та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.
Пунктом 16 Порядку №879 визначено, що габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль.
У даному випадку уповноваженими особами відповідача проведено документальний габаритно-ваговий контроль.
Підпунктом 51 пункту 2 Порядку №879 встановлено, що документальний габаритно-ваговий контроль - визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу.
Тобто, документальний габаритно-ваговий контроль не потребує проведення зважування транспортного засобу та надає можливість посадовим особам Укртрансбезпеки визначити можливе перевищення максимально дозволеної маси транспортного засобу на підставі відомостей маси транспортного засобу зі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та товарно-транспортних накладних.
Так, у даному випадку для перевірки посадовим особам Управління водієм транспортного засобу марки Мерседес, днз НОМЕР_2 , ОСОБА_1 було надано посвідчення водія серії НОМЕР_3 , видане 10.04.2012, свідоцтво про реєстрацію спеціалізованого вантажного сідлового тягача-Е марки Mercedes-Benz серії НОМЕР_4 , свідоцтво про реєстрацію спеціалізованого напівпричіпу - спеціалізованого Н/ПР - самоскид-Е марки Bodex модель KIS 3B серії НОМЕР_5 , товарно-транспортну накладну №1090 від 20.08.2020 (а.с. 89-90, 92).
Відповідно до змісту товарно-транспортної накладної №1090 від 20.08.2020: маса пшениці, що перевозиться, становила 49,340 тонн (брутто), при максимально дозволеній масі для такого типу транспортного засобу 40 тонн.
На підставі вказаних документів посадовими особами Укртрансбезпеки зроблено обґрунтований висновок про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, оскільки встановлено факт перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу.
Суд вважає необґрунтованими посилання позивача та той факт, що перевірка автомобіля ТОВ "Білагро" завантаженого пшеницею здійснювалася на території ДП "Дослідне господарство "Степне" інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, тоді як останній не перебував у русі.
Так, позивачем не надано до суду жодних підтверджуючих доказів того, що така перевірка здійснювалася в пункті навантаження, а саме на території ДП "Дослідне господарство "Степне" інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України. Крім того, водій ТОВ "Білагро" маючи право на надання письмових пояснень під час перевірки 20.08.2020, не скористався таким правом, відмовився від надання будь-яких пояснень, зокрема тих, які позивач згодом зазначає у позові.
Позивач стверджує, що транспортні засоби як до так і після проходження габаритно-вагового контролю не здійснювали руху, а перебували у стані очікування завершення процедури узгодження остаточних даних перевезення вантажу.
Разом з тим, вищезазначене не спростовано позивачем у ході розгляду справи. На противагу цьому відповідачем зазначено, що згідно з фотознімками, зробленими під час перевірки, чітко видно що транспортні засоби ТОВ "Білагро" під час руху були зупинені інспекторами Укртрансбезпеки та припарковані вздовж автодороги в населеному пункті.
Позивачем доказів того, що вищевказаний транспортний засіб ТОВ "Білагро" під час здійснення перевірки перебував не у русі та взагалі не розпочав свого руху з точки навантаження суду не надано. Жодних пояснень в підтвердження вказаним обставинам водієм під час перевірки та складання відповідних актів - не зазначено, як і самим позивачем не було надано жодних пояснень під час розгляду його справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт Управлінням.
А тому у посадових осіб відповідача були наявні правові підстави стосовно здійснення перевірки транспортного засобу позивача та у подальшому здійснення розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 20.08.2020 №042834.
Посилання позивача на той факт, що посадовими особами Укртрансбезпеки перевірялася товарно-транспортна накладна начебто із помилкою не спростовує наявність виявленого працівниками Укртрасбезпеки порушення законодавства про автомобільний транспорт ТОВ "Білагро", адже доказів того, що водієм ТОВ "Білагро" 20.08.2020 під час перевірки надавалися будь-які інші товарно-транспортні накладні із зазначенням іншої маси брутто суду не надано. Крім того, слід зауважити, що обов'язок заповнення відомостей товарно-транспортної накладної покладено саме на перевізника.
Як свідчать встановлені судом обставини справи та не спростовано позивачем у ході розгляду справи, під час перевірки водій не надав співробітникам Управління товарно-транспортну накладну із начебто правильним зазначенням тоннажу. Натомість водій ОСОБА_1 відмовився підписувати акт проведення перевірки від 20.08.2020 №248058, як і відмовився надавати пояснення, хоча його зміст був доведений до його відома інспектором (а.с. 86).
Тож ненадання водієм на момент проведення перевірки пояснень свідчить про правильність висновку відповідача щодо наявності усіх ознак складу порушення вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
При цьому обставини надання таких документів після проведення перевірки до суду не спростовує правильності висновку, зробленого відповідачем у спірній постанові, так як маючи право надати заперечення з цього приводу, водій обрав пасивний спосіб поведінки, що зайвий раз підтверджує правильність обставин, встановлених під час рейдової перевірки.
Твердження позивача про надання на місці усних пояснень водієм ТОВ "Білагро" під час проведення перевірки щодо помилок в документах, узгодження остаточної ваги, жодним належним та допустимим доказом не підтверджено та ніяким чином не спростовує доводи відповідача щодо виявлених в ході перевірки порушень.
Акт перевірки повністю відповідає формі додатку 3 Постанови №1567, а тому доводи позивача щодо наявності недоліків акта перевірки суд визнає безпідставними.
У позовній заяві позивач наголошує на тому, що згідно з пунктом 21 Порядку №879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Однак, зазначене не спростовує виявлених 20.08.2020 інспекторами Управління порушень ТОВ "Білагро" законодавства про автомобільний транспорт.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу від 05.10.2020 №187239, якою з ТОВ "Білагро" стягнуто адміністративно - господарський штраф у сумі 34000,00 грн, прийнята Управлінням Укртрансбезпеки у Полтавській області на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством України, обґрунтовано та своєчасно.
Отже, підстави для задоволення позову відсутні.
З огляду на досліджені докази в їх сукупності суд встановив, що з боку відповідача повністю доведено законність та обґрунтованість прийнятих ним актів індивідуальної дії.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленого позову, у зв'язку з чим відмовляє у його задоволенні в повному обсязі.
За таких обставин підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Білагро" (вул. Гоголя, 81, с. Красногорівка, Великобагачанський район, Полтавська область, 38341, код ЄДРПОУ 32353457) до Державної служби з безпеки на транспорті (проспект Перемоги, 14, м. Київ, 03135, код ЄДРПОУ 39816845), Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області (вул. Європейська, 155, м. Полтава, 36008) про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення з урахуванням положень п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Б. Супрун