Рішення від 05.03.2021 по справі 200/11778/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2021 р. Справа№200/11778/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Буряк І.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Донецькій області), відповідно до тексту позовної заяви, позивач просить суд:

визнати противною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не здійснення перерахунку пенсії;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області включити ОСОБА_1 в список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку та направити цей список до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Донецькій області” для отримання довідки про грошове забезпечення поліцейського станом на 01.01.2016 року за посадою, рівнозначною займаній позивачем посаді для перерахунку пенсії;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” з 01.01.2016 року;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб”;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області виплатити позивачу суму недоотриманої пенсії у повному обсязі за весь період з 01.01.2016 за вирахуванням виплачених сум.

В обґрунтування позовним вимог зазначено таке.

Позивач є тимчасово переміщеною особою, перебуває на обліку ГУ ПФУ Донецької області та отримує пенсію за вислугу років. З 01.02.2018 позивачу припинено виплату пенсії, з 01.03.2020 пенсійні виплати поновлені на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12.09.2019 у справі №200/9938/19-а. Поновлення виплати пенсії проведено без перерахунку у відповідності до постанов кабінету міністрів України від 11.11.2015 №988, від 21.02.2018 №103. У відповідь на адвокатський запит відповідачем повідомлено, що позивач, станом на дату направлення списків, не отримував пенсію у зв'язку із чим його не було включено до списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії, отже довідка до Управління ПФУ не надходила. Не погодившись із бездіяльністю Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області позивач звернувся до суду за захистом порушеного права.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06.01.2021 року відкрито спрощене позовне провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідач не погодившись із заявленими позовними вимогами надав суду відзив, де висловлено прохання у позові відмовити з таких підстав.

Позивач перебував на обліку відповідача, як отримувач пенсії за вислугу років до 01.02.2018, що підтверджується атестатом про зняття з обліку № 696. Пенсія позивачу виплачена по 31.01.2018. За період з 01.02.2018 по 31.10.2019 позивач пенсію у ГУ ПФУ в Донецькій області не отримував, з огляду на що відсутні підстави для включення його до списку осіб та здійснення перерахунку пенсій. Відповідач звертає увагу суду, що станом на момент розгляду даної справи, законодавчо не врегульовано питання перерахунку пенсій колишнім працівникам Державного департаменту з питань виконання покарань, а пункти 1, 2 постанови КМУ № 103 визнані протиправними та нечинними, тому відсутні підстави для включення позивача до списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії та, відповідно, підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні. Крім того, законодавством не передбачено виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій на вимогу пенсіонера за відсутності процедур, які передбачені пунктом 2 та пунктом 3 Порядку № 45, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

Судом встановлено такі фактичні обставини справи.

ОСОБА_1 є громадянином України паспорт серія НОМЕР_1 , адреса місцезнаходження згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 27.11.2014№ 1425-0016125: АДРЕСА_1 ,

Позивач є отримувачем пенсії за вислугу років, про що свідчить пенсійне посвідчення № НОМЕР_2 , що видано 13.06.2005.

Представник позивача 03.11.2020 звернувся до ГУ ПФУ у Донецькій області із заявою за текстом якої із просив повідомити про надходження довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Донецькій області про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016, відповідно до вимог ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи із посадового окладу, окладу за звання, надбавки за вислугу років, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, зазначених в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Також просив повідомити на якій підставі не проведено перерахунок пенсії у разі надходження довідки.

У відповідь на вказану заяву ГУ ПФУ у Донецькій області представнику позивача надано відповідь від 13.11.2020 № 0500-0304-8/21194, де з приводу питання проведення перерахунку зазначено таке.

На дату направлення ГУ ПФУ у Донецькій області листа до уповноважених структурних підрозділів відповідних Міністерств, позивача не було включено до списку осіб, які мають право на перерахунок пенсії, оскільки він не отримував пенсію, отже довідка від Ліквідаційної комісії УМВС України в Донецькій області до Управління не надходила.

Також відповідач вказав, що у зв'язку із скасуванням пунктів 1, 2 Постанови № 103 підстав для перерахунку пенсії немає.

Протокол за пенсійною справою ОСОБА_1 свідчить, що позивачу призначено пенсію з червня 2005; умови призначення вислуга років - 37 (календ.37) у розмірі 90 % грошового забезпечення.

Згідно атестата про зняття з обліку № 696 позивачу припинено виплату пенсії з причин «до з'ясування». Пенсійну особову справу № 31303 перенесено до архіву. Виплачено по 31.01.2018.

З 01.11.2019 позивачу проведено перерахунок пенсії у зв'язку із поновленням виплати пенсії (підстава проведення перерахунку - рішення суду). З наявного розрахунку на доплату пенсії вбачається, що загальна сума доплати за період з лютого 2018 по жовтень 2019 складає 131 170,74 грн.

Надані сторонами у справі письмові докази досліджені судом у порядку ст. 211 КАС України.

Правова позицію суду обґрунтована таким.

Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262).

Стаття 51 (ч. 2).

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Стаття 63 (ч. 4).

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, починаючи з 01.01.2017 (набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII) законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Постанова набирає чинності з 1 березня 2018 року. (Пункт 10 Постанови № 704).

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) передбачено таке.

1. Перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45)

Пункт 2. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

3. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби:

в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, у Державній кримінально-виконавчій службі (Державному департаменті з питань виконання покарань, Державній пенітенціарній службі, Мін'юсті) - Мін'юстом;

4. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Підставою для перерахунку пенсії позивача є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Вказані підвищення (підвищені розміри окладів та інших складових грошового забезпечення) встановлені постановою № 704, яка набрала чинності з 01.03.2018 року.

Однак, Постановою № 103 передбачено застосування постанови № 704 з 01.01.2018.

Системний аналіз ст. 51, 63 Закону № 2262, постанов КМУ від 13.02.2008 № 45, від 30.08.2017 № 704, від 21.02.2018 № 103 свідчить про наявність у позивача права на перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 року з урахуванням таких видів грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрована у Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 затверджено порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 3-1)

Пункт 24. Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону ( 2262-12 ) уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акту протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Частиною 2 ст. 265 КАС України визначено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

З викладеного суд робить такі висновки.

Право позивача на перерахунок пенсії ґрунтується на законі, а не на підставі його заяв до органу пенсійного фонду та відповідачем не заперечується.

Тобто факт наявності у позивача права на проведення перерахунку пенсії сторонами у справі не спростовується та встановлений судом на підставі наведеного вище правового регулювання.

Посилання відповідача на судові рішення у справі №826/3858/18 суд відхиляє на підставі ст. 265 КАС України.

Суд зазначає, що пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб» втратили чинність з 05 березня 2019 року, тоді як право на перерахунок пенсію набуто позивачем до вказаної дати.

У свою чергу, набрання 05.03.2019 законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/3858/18 не є підставою для перерахунку пенсії, право на перерахунок якої виникло з 01.01.2018.

Водночас алгоритм дій, який зобов'язаний вчинити, зокрема, орган пенсійного фонду у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився, про що зазначено у рішенні Верховного Суду від 17 грудня 2019 року справа №160/8324/19

на виконання п. 3 Постанови № 45 направлено списки осіб для перерахунку пенсій до Управління.

Підставою не включення позивача до списків осіб для перерахунку пенсій відповідно до п. 3 Постанови № 45 стало встановлення факту припинення виплати йому пенсії, яку відновлено з 01.11.2019 на виконання судового рішення у справі №22/9938/19-а.

Суд вважає такий висновок протиправним, з огляду на таке.

Стаття 46 Конституції України. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Зазначені конституційні положення розвинуті у розділі II Конституції України (254к/96-ВР ) «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина». Тим самим право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод і забезпечується частиною другою статті 22 Конституції України, відповідно до якої конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, про, що вказано у Рішенні Конституційного Суду України від 7 жовтня 2009 року справа № 1-32/2009.

Стаття 1 Закону № 2262.

Особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку (ч. 4 ст. 63 Закону № 2262).

У свою чергу ст. 49 Закону № 1058 передбачено підстави припинення та поновлення виплати пенсії, як-то: якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; у разі смерті пенсіонера; у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; в інших випадках, передбачених законом.

Отже, системно проаналізувавши наведені положення суд вважає, що тимчасове припинення виплати позивачу пенсії жодним чином не впливає на його право щодо перерахунку пенсії, оскільки такий пов'язаний саме з фактом набуття права на пенсію за Законом № 2262, у свою чергу припинення виплати пенсії не змінює суті права на пенсію, що є основоположним правом громадянина України гарантується Конституцією України та не може бути скасовано.

Щодо поновлення строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Оскільки, судом установлено, що позивача не включено до списків осіб для перерахування пенсії з вини ГУ ПФУ у Донецькій області, то суд вважає, що вимоги позивача про здійснення такого перерахунку не обмежені будь-яким строком. Отже, клопотання про поновлення строку задоволенню не підлягає, оскільки відповідний строк не пропущено.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії.

Викладені вище положення законодавства України є підставою для висновку, що пенсійний орган здійснює перерахунок пенсії на підставі відповідної довідки. Предмет даної справи обмежується питанням включення позивача до списків осіб для перерахунку пенсій. Надання довідки є наступним етапом перерахунку пенсії, що належить до компетенції іншого уповноваженого органу. Отже, відповідні позовні вимоги є передчасними, оскільки наразі підстав для відповідного перерахунку у відповідача немає.

При постановленні вказаного висновку судом узято до уваги правовий висновок, викладений у рішенні Верховного Суду від 17 грудня 2019 року справа № 160/8324/19

Щодо способу захисту.

Судом встановлено, що відповідач протиправно не включив позивача до списків осіб для перерахунку пенсії, отже допустив протиправну бездіяльність.

В рамках адміністративного судочинства бездіяльність - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов'язків згідно із законодавством України.

Статтею 13 (право на ефективний засіб юридичного захисту) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30.01.2003 № 3-рп/2003).

Стаття 245 КАС України. Повноваження суду при вирішенні справи

1. При вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

2. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

Таким чином, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню у частині визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ у Донецькій області щодо не включення позивача до списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії за ст. 63 Закону № 2262 з 01.01.2018 та зобов'язання ГУ ПФУ у Донецькій області включити позивача до списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії за ст. 63 Закону № 2262 з 01.01.2018 та направити такий до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Донецький області».

У решті позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Позивачем за подання до суду даного позову сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно із частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Частиною восьмою статті 139 КАС України у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, суд вважає за необхідне присудити на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 238, 239, 248, 256, 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не включення позивача до списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії за ст. 63 Закону № 2262.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області включити ОСОБА_1 до списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії за ст. 63 Закону № 2262 та направити такий до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Донецький області».

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, м. Слов'янск, пл. Соборна, 3 ,ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ) судовий збір у розмірі 840,80 грн.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Повний текст судового рішення складено 05 березня 2021 року.

Суддя І.В. Буряк