Справа № 716/336/21
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
03.03.2021 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., вивчивши позовну заяву АТ КБ "ПРИВАТБАНК" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
Позивач АТ КБ "ПРИВАТБАНК" в особі представника Мазченко В.О. звернулося до суду із позовом до ОСОБА_2 , в якому просить стягнути із ОСОБА_2 на його користь заборгованість у розмірі 22641,02 грн. за кредитним договором № бн від 017.11.2011 та судові витрати в розмірі 2270,00 грн.
Підставою для звернення до суду із даною позовною заявою є та обставина, що відповідач не виконує умов кредитного договору, у зв"язку із чим викникла заборгованість.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Згідно ч. 6 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує пятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом ч. 1 ст. 274 ЦПК України, малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.
Статтею 275 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 ЦПК України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви.
Разом із позовною заявою надійшло клопотання від представника позивача ОСОБА_3 про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
За правилами ч. 1 ст. 277 ЦПК України, питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Положеннями ч. 2-4 ст. 279 ЦПК України передбачено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
Враховуючи ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, суспільний інтерес розгляду справи, суддя вважає, що клопотання представника позивача слід задовольнити частково, відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначити її до розгляду по суті з викликом сторін .
Керуючись ст.ст. 4, 13, 19, 27, 175, 178, 187, 190-191, 258-261, 274-279, 353-354 ЦПК України, суддя -
Клопотання представника позивача Мазченко Вікторії Сергіївни, який діє в інтересах та на підставі довіреності АТ КБ «ПРИВАТБАНК», про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін задовольнити частково.
Відкрити провадження у справі за позовом АТ КБ "ПРИВАТБАНК" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Призначити судове засідання на 12:00 год. 08.04.2021 в залі судових засідань №3 Заставнівського районного суду Чернівецької області, який розташований в м.Заставна Чернівецької області, вул. Незалежності, 95, про що повідомити учасників справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк із дня вручення ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі для подання заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, але не пізніше 08.04.2021 подати:
- до Заставнівського районного суду Чернівецької області: відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України; всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; зустрічний позов відповідно до вимог ст.193 ч.1 ЦПК України;
-позивачу, іншим відповідачам: копію відзиву на позовну заяву та доданих до нього документів.
У разі неподання відзиву на позов суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою:https://court.gov.ua/sud2404/gromadyanam/csz.
Копію ухвали про відкриття провадження по справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам .
В судове засідання викликати представника позивача та відповідача .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо порушення правил підсудності (п.8 ч.1 ст.353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду протягом п"ятнадцяти днів з дня її складення через Заставнівський районний суд. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду.
Суддя О.Пухарєва