04 березня 2021 рокуЛьвівСправа № 380/1119/20 пров. № А/857/5102/20
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шевчук С.М.,
суддів Кухтея Р.В., Носа С.П.,
за участі секретаря судового засідання Чопко Ю.Т.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Сільченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 березня 2020 року (рішення ухвалене у м. Львів судом у складі головуючого судді Крутько О.В., за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, дата складання повного тексту рішення суду не зазначена) у справі №380/1119/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання до вчинення дій, суд-
І. ОПИСОВА ЧАСТИНА
У лютому 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просив:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, що викладена у листі від 15.01.2020 за №93/236/П-20/11.03-06 про відмову у перерахунку йому пенсії за вислугу років;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплачувати йому пенсію за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи із розрахунку 60% від суми місячного (чинного) заробітку, обчисленого згідно з довідкою Прокуратури Львівської області №18/898 від 11.10.2019 без обмежень.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 11 березня 2020 року адміністративний позов задоволено повністю.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не проведення перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи із розрахунку 60% від суми місячного (чинного) заробітку, обчисленого згідно з довідкою Прокуратури Львівської області №18/898 від 11.10.2019 без обмеження граничного розміру.
Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань 840,80 грн. сплаченого судового збору на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю. В обґрунтування апеляційної скарги відповідач вказує, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
На обґрунтування апеляційних вимог відповідач посилається на те, що управлінням виплата пенсії позивачу проводилася згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки позивач не припинив службу і є працюючою особою. Відповідно, щомісячно управлінням здійснюється, в межах норм чинного законодавства, виплата позивачу пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Однак, позивач звертався із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру». Крім того, вказує, що судом першої інстанції безпідставно не взято до уваги та не надано належної оцінки тому факту, що позивач при подачі заяви надав довідку Прокуратури Львівської області від 11.10.2019 року №18/898, яка не відповідає вимогам та формі викладеного в Додатку до листа Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 року №21-698 вих-20 щодо порядку дій при проведенні перерахунку пенсій згідно із Законом №1697. Дана довідка на підставі якої позивач просить здійснити перерахунок видана 11.10.2019 року, а рішення Конституційного Суду України прийняте 13.12.2019 року. Тобто, при винесенні рішення судом безпідставно задоволено вимогу позивача щодо перерахунку пенсії позивачу з врахуванням Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року, на підставі довідки Прокуратури Львівської області від 11.10.2019 року.
Позивач відзиву на апеляційну скаргу не подав.
ІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи та поясненнями сторін наданими суду апеляційної інстанції, що позивач є працюючим пенсіонером органів прокуратури. На момент звернення позивача з даним позовом до моменту розгляду справи в суді апеляційної інстанції, позивачу виплачується пенсія відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", як працюючому прокурору.
Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 29.09.2016 у справі №466/8212/16а, яка набрала законної сили, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 з 19.09.2016 року пенсії за вислугу років згідно з ч.1 ст.86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII (а.с.27-29).
У зв'язку з чим судом визнано право позивача має на призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Також судом встановлено, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як працюючий пенсіонер органів прокуратури.
Відповідно до внесених змін Законом №2148-VIII від 03.10.2017 до п.13-1 «Прикінцевих положень» Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та положень абзацу четвертого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» (редакції на дату спірних правовідносин) виплата пенсії позивачу, як особі, яка працює на посадах, які дають право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» здійснюється в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
20.12.2019 позивач звернувся до Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з заявою про перерахунок пенсії на підставі ч.20 ст.86 Закону України “Про прокуратуру” у редакції рішення Конституції Суду України від 13.12.2019. До якої додав довідку Прокуратури Львівської області від 11.10.2019 №18/898 про розмір нарахованої заробітної плати (а.с.20-21).
Листом від 15.01.2020 за №93/236/П-20/11.03-06 відповідач відмовив позивачу у перерахунку та виплаті пенсії з підстав, обумовлених у вказаному листі (а.с.12-13).
Не погоджуючись з такою відмовою позивач звернувся до суду з даним позовом.
ІІІ. ОЦІНКА СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право на виплату та перерахунок пенсії відповідно до положень Закону України "Про прокуратуру".
При вирішенні питання щодо наявності права у осіб, яким пенсія призначена та виплачується за нормами Закону України "Про прокуратуру", судом першої інстанції враховано рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у якому Суд дійшов висновку про наявність підстав для застосування ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII у первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".
ІV. ПОЗИЦІЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
Досліджуючи доводи апеляційної скарги, які стосуюся оскаржуваного судового рішення в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, яка полягає у викладеній (у листі відповідача №93/236/П-20/11.03-06 від 15.01.2020) відмови у не проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу за вислугу років, колегією суддів встановлено таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Із змісту листа відповідача від 15.01.2020 за №93/236/П-20/11.03-06 слідує, що відповідач відмовив позивачу у задоволенні його заяви з підстав того, що 13.12.2019 Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив Рішення №7-р (ІІ)/2019, яким визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру України” від 14.10.2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Положення частини двадцятої статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення №7-р (ІІ)/2019. Крім того, зазначив, що питання про перерахунок пенсії буде розглянуто після видачі прокуратурою Львівської області довідки про заробітну плату за новою формою. На даний час форма довідки про заробітну плату для перерахунку пенсій працівникам прокуратури розробляється за погодженням на центральному рівні (а.с.12-13).
Надаючи правову оцінку вказаній відмові колегія суддів зазначає, що на час призначення позивача на посаду особливості пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначалися статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі по тексту іменовано - Закон №1789-ХІІ).
До статті 50-1 Закону №1789-ХІІ вносилися зміни Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 №3668-VI (далі - Закон №3668-VI), унаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 50-1 Закону №3668-VI з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.
14.10.2014 ухвалено новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (далі по тексту іменовано - Закон №1697-VІІ). Частина двадцята статті 86 Закону №1697-VІІ (в первинній редакції) мала такий текст: «Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.
Розділ XII «Прикінцеві положення» Закону №1697-VІІ щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у т.ч. стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року. Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон №1789-XII (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).
01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон № 76-VIII), яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни: частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015) викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України»; частину двадцяту статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про прокуратуру» №1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: « 20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».
Отже, починаючи з 1 січня 2015 року в Україні: жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України «Про прокуратуру»; законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.
Верховний Суд в постанові від 24.04.2019 (справа №826/8546/18) звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом №1697-VІІ покладено саме на уряд. Суди у зазначеній справі визнали протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо неприйняття порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, як це передбачено частиною 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» та зобов'язали Кабінет Міністрів України протягом 30 днів з дня набрання рішенням законної сили вжити заходів та ухвалити рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури. Проте, рішення суду фактично Кабінетом Міністрів України не виконано.
Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку зазначених пенсій, у тому числі, пенсії позивача.
Реалізація його права була забезпечена саме рішенням Конституційного Суду від 13.12.2019.
У грудні 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 та вирішив таке: визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:
частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: « 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Отож (на противагу підстав, які приведені в обумовленому листі відповідача про відмову у перерахунку пенсій), з урахуванням приведених положень законодавства та фактичних обставин, особа, якій призначена та виплачується пенсія відповідно до Закону України «Про прокуратуру» має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону № 1697-VII на підставі відповідної довідки прокуратури.
Стосовно ж доводів відповідача щодо неналежності форми довідки про складові грошового утримання/заробітку позивача, то як слідує із змісту листа відповідача №93/236/П-20/11.03-06 (а.с. 12) станом на дату надання такої відповіді форма вказаної довідки не розроблена та не затверджена на центральному рівні.
Однак, колегія суддів виходячи з принципів верховенства права вважає, що відсутність розробленої та затвердженої довідки про складові заробітку на центральному рівні на час звернення особою, якій призначена та виплачується пенсія відповідно до Закону України «Про прокуратуру» із заявою про перерахунок пенсії не може бути перешкодою в реалізації наданого такій особі права на перерахунок пенсії виходячи з фактичного заробітку.
Відносно ж того, що довідка від 11.10.2019 року про складові заробітку позивача, видана до дати оприлюднення рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019, то колегія суддів зазначає застосування відповідачем такої довідки про складові заробітку позивача для перерахунку пенсії з дати оприлюднення рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р не порушує інтересів держави та відповідача, як суб'єкта владних повноважень, оскільки у період з дати видачі вказаної довідки 11.10.2019 року до дати оприлюднення вказаного рішення 13.12.2019 року законодавчих змін щодо зменшення складових заробітку працівників органів прокуратури не вносилося.
За наведених обставин, викладені у листі відповідача №93/236/П-20/11.03-06 від 15.01.2020 підстави для відмови позивачу у перерахунку пенсії за своєю суттю є протиправними та такими, що не ґрунтуються на положеннях національного законодавства та фактичних обставинах справи.
Як наслідок колегія суддів приходить до висновку, про обґрунтованість оскаржуваного судового рішення в частині, яка стосується визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у не проведенні перерахунку пенсії позивачу за вислугу років, з підстав які зазначені у листі відповідача №93/236/П-20/11.03-06 від 15.01.2020 року.
Перевіривши за наявними у справі матеріалами доводи, викладені в апеляційній скарзі, які стосуються зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи із розрахунку 60% від суми місячного (чинного) заробітку, обчисленого згідно з довідкою Прокуратури Львівської області №18/898 від 11.10.2019 без обмеження граничного розміру, то колегія суддів встановила таке.
Відповідно до абзацу четвертого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» з 01.10.2017 року пенсія у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим законом, виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
З урахуванням внесених змін Законом № 2148-VIII від 03.10.2017, аналогічна норма закріплена в п.13-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року яка є чинною на час спірних правовідносин та яка передбачає, що: «з 1 жовтня 2017 року пенсії, призначені після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на умовах законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність" у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону. Після звільнення з роботи виплата пенсії, призначеної відповідно до зазначених законів, поновлюється.
Положення приведених норм є чинними, як на дату звернення позивача із вказаною заявою про перерахунок та виплату пенсії за нормами Закону України "Про прокуратуру", так і на час розгляду справи в суді першої та апеляційної інстанцій.
Відповідно до пояснень представника відповідача та позивача, наданих суду апеляційної інстанції на час спірних правовідносин та на дату розгляду апеляційної скарги позивач є працюючою особою, яка перебуває на посаді, яка дає право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про прокуратуру». При цьому, позивач не відноситься до осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Як наслідок приведених положень законодавства та фактичних обставин справи на позивача поширюються положення п.13-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», абзацу четвертого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» відповідно до яких пенсія у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про прокуратуру», виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При цьому, виплата пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про прокуратуру» поновлюється після звільнення з роботи.
За наведених обставин, вимога позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 , пенсію за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи із розрахунку 60% від суми місячного (чинного) заробітку, обчисленого згідно з довідкою Прокуратури Львівської області №18/898 від 11.10.2019 без обмеження граничного розміру є такою, що не підлягає до задоволення, позаяк не ґрунтується на приписах приведеного вище законодавства.
Відтак, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги відповідача та скасування судового рішення у названій частині з ухваленням в цій частині постанови про відмову у задоволенні обумовленої позовної вимоги.
Водночас, колегія суддів зазначає, що зміст позовної заяви та доводів позивача, приведених суду апеляційної інстанцій не містить жодних доводів та тверджень позивача з приводу виплати йому пенсії у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відтак, в межах розгляду даної справи суд не надає оцінки правомірності обрахунку розміру, виплачуваної позивачу пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З урахуванням положень ч. 3 та 6 ст. 139 КАС України у зв'язку із частковим задоволенням апеляційної скарги відповідача та скасуванням судового рішення у названій частині, яке призводить до часткового задоволення вимог позивача, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для зміни розміру присуджених позивачу судових витрат, шляхом їх зменшення на 50% (420,40 грн). Отож, оскаржуване рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню в частині присуджених на користь позивача судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 420,40 грн.
Відповідно до ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Керуючись ст. 308, ст. 315, ст. 317, ст. 321, ст. 325, ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області задовольнити частково.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 березня 2020 року у справі №380/1119/20 скасувати в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за вислугу років відповідно до ст.86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи із розрахунку 60% від суми місячного (чинного) заробітку, обчисленого згідно з довідкою Прокуратури Львівської області №18/898 від 11.10.2019 без обмеження граничного розміру та в частині стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області судового збору в розмірі 420,40 грн.
Ухвалити у вказаній частині нову постанову, якою у задоволенні вказаних вимог відмовити.
В решті рішення суду залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя С. М. Шевчук
судді Р. В. Кухтей
С. П. Нос
Повне судове рішення складено 04 березня 2021 року.