Постанова від 04.03.2021 по справі 440/6337/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2021 р. Справа № 440/6337/20

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Калиновського В.А.,

Суддів: Макаренко Я.М. , Кононенко З.О. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 08.12.2020 року, головуючий суддя І інстанції: М.В. Довгопол, м. Полтава, по справі № 440/6337/20

за позовом ОСОБА_1

до Міністерства внутрішніх справ України третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до суду з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якому просила суд:

- визнати протиправними дій МВС України щодо відмови скласти та подати до ГУ ПФУ в Полтавській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського-старший слідчий відділу поліції, прирівняної до посади на день звільнення із служби - старший слідчий слідчого відділення Автозаводського районного відділу Кременчуцького міського управління УМВСУ в Полтавській області, з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та отримуваної поліцейськими індексації грошового забезпечення;

- зобов'язати МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19.11.2019, відповідно до статтей 43 та 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України №782 від 18.10.2017 у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського-старший слідчий відділу поліції, прирівняної до посади на день звільнення із служби - старший слідчий слідчого відділення Автозаводського районного відділу Кременчуцького міського управління УМВСУ в Полтавській області із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення для проведення з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 08.12.2020 адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України, які полягають у відмові скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19 листопада 2019 року відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, із урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії.

Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19 листопада 2019 року відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, із урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Позивач, не погодившись із рішенням суду в частині відмови у позові, подав апеляційну скаргу, в якій посилається на неправильне застосування судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права, просить змінити рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги.

В апеляційній скарзі вказує, що індексація грошового забезпечення має зараховуватися до видів грошового забезпечення, який підлягає врахуванню для визначення розміру перерахованої пенсії та зазначенні в довідці для перерахунку пенсії. Скаржник вказує на неврахування правової позиції викладеної в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 09.11.2020р. № 552/1092/17.

Відповідач, наданим правом не скаристався, заперечень на апеляційну скаргу не надав.

У відповідності до п. 3 ч.1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Колегія суддів, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ та перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Полтавській області, що не заперечується сторонами у справі.

Позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ з 03.01.2008 у розмірі 82 % (вислуга років 29), що не заперечується сторонами та підтверджується протоколом по пенсійній справі 1603001225 від 24.04.2008 (а.с.37).

11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі-постанова №988), яка набрала чинності 02.12.2015 та якою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10, пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі-постанова №103), пунктом 3 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Ліквідаційною комісією УМВС України у Полтавській області 20.03.2018 видано довідку №4/291 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 , згідно з якою розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними за січень 2016 року за прирівняною посадою поліцейського старший слідчий управлінь, відділів (відділень) поліції, порівняної до посади на день звільнення із служби старший слідчий слідчого відділення Автозаводського РВ Кременчуцького МУ УМВСУ в Полтавській області становить: посадовий оклад 2500,00 грн; підвищення посадового окладу (0 %) 0 грн; оклад за спеціальним званням (майор міліції) 2000,00 грн; надбавка за стаж служби (50 %) 2250,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (0 %) 0,00 грн; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний» (0 %) 0 грн; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання (0 %) 0 грн; інші надбавки, визначені постановою КМУ від 11.11.2015 №988 (0 %) 0 грн; премія (0,74 %) 49,75 грн, а всього 6799,95 грн (а.с.38).

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Полтавській області №4/291 від 20.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 , ГУ ПФУ в Полтавській області проведено з 01.01.2016 перерахунок пенсії позивача, виходячи із 82% грошового забезпечення (вислуга років 29) (а.с.39).

Під час перерахунку пенсії ГУ ПФУ в Полтавській області враховано наступні види грошового забезпечення ОСОБА_1 : посадовий оклад 2500,00 грн; оклад за спеціальним званням (майор міліції) 2000,00 грн; надбавка за стаж служби (50 %) 2250,00 грн; премія (0,74 %) 49,75 грн, а всього 6799,95 грн, що підтверджується відповідним протоколом перерахунку пенсії по пенсійній справі №1603001225-МВС (а.с.39).

26.07.2019 листом Національної поліції України №8734/09/29-2019 рекомендовано начальникам Головних управлінь Національної поліції в АРК та м. Севастополі, областях та м. Києві, починаючи з липня 2019 року, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським, посадові оклади яких визначені додатками 4-10 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», у розмірах згідно з додатками до цього листа, зокрема, для старшого слідчого встановлено рекомендований граничний розмір надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції до 45 % (а.с.18-19).

Позивач звернулася до МВС України із заявою від 08.09.2020, в якій просила скласти та направити до ГУ ПФУ в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19.11.2019, відповідно до статтей 43 та 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України №782 від 18.10.2017, із обов'язковим відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та індексації грошового забезпечення для проведення з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 (а.с.10-12).

За зверненням позивача щодо виготовлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Департаментом персоналу МВС України листом №К -18233/22 від 15.10.2020 повідомлено про відсутність підстав для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення із урахуванням додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.12.2019, з огляду на те, що на виконання пункту 3 постанови №103 Національна поліція України визначила та надала МВС України інформацію про фактично виплачені надбавки, доплати, підвищення та середні розміри премії за відповідними посадами поліцейських. Згідно з цією інформацією за січень 2016 року поліцейським була виплачена лише премія. Інші надбавки, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України №988 за січень 2016 року, не виплачувалися. Тобто розмір пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 01.01.2016 перераховувався з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премії (на відміну від пенсії осіб з числа військовослужбовців). Після визнання судами окремих положень постанови №103 протиправними та нечинними Урядом не прийнято жодної іншої постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій. Отже, для виготовлення нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на будь-яку іншу дату підстави відсутні (а.с.13-15).

ОСОБА_1 , вважаючи дії відповідача щодо не виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.12.2019 у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення протиправними, звернулася до суду з цим позовом.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог про зобов'язання МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України №782 від 18.10.2017 із зазначенням індексації грошового забезпечення, суд першої інстанції виходив з того, що вимоги в цій частині є передчасними.

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Таким чином, апеляційному перегляду підлягає рішення суду лише в частині відмови у задоволенні позовних вимог.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та доводам апеляційної скарги, а також виходячи з меж апеляційного перегляду справи, визначених статтею 308 КАС України, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII передбачено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульованоЗаконом України від 3 липня 1991 року №1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» (далі по тексту -Закон №1282-ХІІ).

Згідно ст. 1 вказаного Закону, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 цього Закону передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).

Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 9 Закону №2011-ХІІ містить відсилочну норму, колегія суддів дійшла висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону №2011-XIIабоЗакону №2262-ХІІ.

Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону №2017-ІІІ, Закону №1282-ХІІ, та Порядку №1078.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.

Такий висновок не суперечить правовій позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленої в постанові від 06.02.2019 року у справі №522/2738/17, оскільки Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10 березня 2015 року (справа №21-70а15) щодо наявності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сформулювала критерії включення до нього саме тих складових, які передбачені Законом №2262-ХІІ. Разом з тим, питання включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення, не було предметом розгляду Великою Палатою Верховного Суду у справі №522/2738/17.

Правовий висновок щодо застосування статті 43 Закону № 2262-ХІІ сформований в постанові Верховного Суду від 03 квітня 2019 року у справі №638/9697/17, в якій зазначено, що територіальні органи Пенсійного фонду України при обрахуванні пенсії особам, які мають право на неї відповідно до Закону №2262-ХІІ, повинні враховувати індексацію грошового забезпечення, яка нараховувалася за час служби перед звільненням. Верховний Суд не робив висновку, щодо застосуваннястатті 63 Закону №2262-ХІІ та положень Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок № 45).

Порядок здійснення перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції врегульовано статтею 63 Закону №2262-ХІІ та Порядком №45.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Офіційне тлумачення положень першого речення ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ наведено у рішенні Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року №4-рп/2015 по справі № 1-9/2015.

Так, Конституційний Суд України прийшов до висновку, що положення першого речення частини третьоїстатті 63 Закону №2262-ХІІ необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.

Тобто, при перерахунку пенсії, не потрібно було враховувати суму індексації грошового забезпечення.

Таким чином, сума індексації грошового забезпечення повинна враховуватися при обрахунку пенсії територіальними органами Пенсійного фонду України та не повинна враховуватися при перерахунку пенсії, яка здійснюється відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.

Посилання скаржника на постанову Верховного Суду від 09.11.2020 по справі № 552/1092/17 колегія суддів вважає помилковими, оскільки правовідносини у цій справі не є тотожними справі, що розглядається.

Предметом спору у справі № 552/1092/17 була правомірність не врахування пенсійним органом додаткових видів грошового забезпечення, які особа отримувала 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, зокрема індексації, для обчислення пенсії. Натомість предметом спору у справі, що розглядається є зобов'язання МВС України включити у довідку про складові грошового забезпечення, встановлених за відповідною посадою, суми індексації для перерахунку пенсії.

Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що суми індексації грошового забезпечення поліцейських не віднесені до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень), а тому відсутні підстави для зазначення їх у довідці про грошове забезпечення позивача для перерахунку його пенсії.

Колегія суддів вказує, що фактично спірним питанням по даній справі є право позивача на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.

Крім того, передчасне задоволення вимог про включення в довідку для перерахунку пенсії індексації грошового забезпечення фактично суперечить основним засадам адміністративного судочинства, оскільки судове рішення не може ставитись в залежність від настання або ненастання обставин, що можуть виникнути в майбутньому.

Також, у разі незгоди позивача з подальшими діями відповідача, щодо врахування видів грошового забезпечення, останній не позбавлений права звернутися з захистом порушених прав з відповідним позовом до суду.

Отже, колегія суду погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги про зобов'язання МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України №782 від 18.10.2017 із зазначенням індексації грошового забезпечення є передчасними.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи чи порушено норми процесуального права.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовані наведеними вище обставинами та нормативно - правовим обґрунтуванням, у зв'язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст. ст. 243, 250, 311, 315, 316, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 08.12.2020 по справі № 440/6337/20 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В.А. Калиновський

Судді Я.М. Макаренко З.О. Кононенко