ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
21 вересня 2020 року м. Київ № 640/15962/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Новик В.М., за наслідками розгляду у підготовчому засіданні адміністративної справи
за позовомРясне-Руської сільської ради
до третя особа Кабінету Міністрів України Львівська обласна державна адміністрація
провизнання протиправними та скасування розпорядження від 27.05.2020 №624-р в частині та розпорядження від 12.06.2020 №718-р в частині,
за участю представників сторін:
від позивача - Попов Д.І., Гавелко Ю.О.,
від відповідача - Штокман А.І.,
від третьої особи - не з'явився
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Рясне-Руська сільська рада з позовом до Кабінету Міністрів України, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Львівської обласної державної адміністрації, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 №624-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області» в частині включення Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до складу Львівської ОТГ;
- визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області» в частині включення Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до складу Львівської ОТГ з адміністративним центром у м. Львів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.07.2020 відкрито провадження у справі, залучено до участі третю особу та призначено підготовче засідання у справі.
У призначеному на 21.09.2020 підготовчому засіданні на обговорення поставлено питання про зобов'язання відповідача опублікувати оголошення про відкриття провадження у справі №640/15962/20 у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, у відповідності до порядку оприлюднення та вимог, регламентованих ст. 264 Кодексом адміністративного судочинства України.
Представник позивача підтримав попередньо подане через канцелярію суду клопотання аналогічного змісту. Представник відповідача зазначив, що оскаржувані рішення суб'єкта владних повноважень не є нормативно - правовими актами.
Вирішуючи вказане питання, суд виходить з наступного.
Приписами ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України визначено особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень.
Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ, зокрема, щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України (крім рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266 1 цього Кодексу), постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Відповідно до ч.ч. 4-7 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.
У той же час, п.п. 18 та 19 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що нормативно-правовим актом є акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; а індивідуальним актом - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
За твердженням представника позивача, оскаржувані розпорядження є нормативно-правовими актами. Натомість, за твердженням представника відповідача у підготовчому засіданні, оскаржувані розпорядження видано як індивідуальні акти та, відповідно, вони не є нормативно-правовими .
В контексті вищенаведеного, а також з урахуванням того, що характер оскаржуваних розпоряджень є предметом розгляду у межах даної справи, оцінка чого може бути надана судом за результатами розгляду справи по суті, суд вказує про доцільність зобов'язання Кабінету Міністрів України опублікувати оголошення щодо оскарження розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 №624-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області» в частині включення Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до складу Львівської ОТГ та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області» в частині включення Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до складу Львівської ОТГ з адміністративним центром у м. Львів у виданні, в якому ці акти були або мали були офіційно оприлюднені, із зазначенням вимоги позивача щодо оскаржуваних актів, реквізитів нормативно-правових актів, дати, часу і місця судового розгляду адміністративної справи, не пізніш як за сім днів до наступного підготовчого засідання.
Керуючись ст.ст. 4, 180, 248, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
Зобов'язати Кабінет Міністрів України опублікувати оголошення щодо оскарження розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 №624-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області» в частині включення Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до складу Львівської ОТГ та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області» в частині включення Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до складу Львівської ОТГ з адміністративним центром у м. Львів у виданні, в якому ці акти були або мали були офіційно оприлюднені, із зазначенням вимоги позивача щодо оскаржуваних актів, реквізитів нормативно-правових актів, дати, часу і місця судового розгляду адміністративної справи, не пізніш як за сім днів до наступного підготовчого засідання.
Підготовче засідання відбудеться 07 жовтня 2020 року о 12 год. 00 хв. в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, зал судових засідань №34.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок