Рішення від 03.03.2021 по справі 620/6857/20

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2021 року Чернігів Справа № 620/6857/20

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю. О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (надалі також - відповідач, ГУ ПФУ в Чернігівській області), в якому просить: визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимальним розміром; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 з 25.04.2019 перерахунок та виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що системний аналіз чинних правових норм та правової позиції Конституційного Суду України дає підстави вважати, що обмеження пенсії максимальним розміром застосовується до осіб, яким пенсія призначена після набуття чинності Законом № 3668-VI, тобто після 01.10.2011, Законом № 911-VIII, тобто з 01.01.2016 та Законом № 1801-VIII, тобто з 01.01.2017. Таким чином, оскільки пенсія позивачу була призначена до 01.10.2011, то обмеження відповідачем її максимальним розміром при здійсненні перерахунку на виконання рішення суду порушує право позивача, набуте до набрання чинності вказаних Законів та регламентоване їх нормами. Крім того, пенсія йому була призначена та подальший її перерахунок проведений згідно з нормами Закону 796-ХІІ. Стаття 67 вказаного Закону, в редакції Закону № 230/96-ВР, враховуючи рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10-рп/2008, не обмежується максимальним розміром. Отже, вважає, що відповідач обмежив розмір пенсії не маючи на це законних підстав.

Відповідач у відзиві зазначив, що з позовними вимогами не погоджується та просив у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки обмеження пенсії передбачене статтею 67 Закону 796-ХІІ до пенсії позивача не застосоване. Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01.01.2020 розмір мінімальної заробітної плати встановлено на рівні - 4723,00 грн. Відповідно, заробіток для обчислення пенсії позивача станом на 04.12.2020 складав 23615,00 грн. (4723,00x5=23615,00 грн). Ступінь втрати професійної працездатності позивача, визначений органами МСЕК, становить 70 %. Отже, основний розмір пенсії від заробітку, станом на 04.12.2020 становить 16 530,50 грн (23 615,00x70%). Виходячи з викладеного, загальний розмір пенсії позивача станом 04.12.2020 становить 17 667,70 грн, а саме: 16530,50 грн - основний розмір пенсії від заробітку; 379,60 грн - додаткова пенсія особам з інвалідністю II групи з числа ліквідаторів ЧАЕС; 707,60 грн - підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи; 50,00 грн - цільова допомога особам з інвалідністю II групи. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2020 - 1638,00 грн, з 01.07.2020 - 1712,00 грн, з 01.12.2020 - 1769,00 грн. Отже, станом на 04.12.2020 (дату на яку посилається позивач у позові) максимальний розмір пенсії становить 17 690,00 грн, а розмір пенсії позивача складає 17 667,70 грн, що є менше ніж максимальний розмір пенсії.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що резолютивна частина рішення Чернігівського окружного адміністративного суду у справі № 620/1888/19, яке набрало законної сили 02.10.2019, зобов'язує відповідача провести з 25.04.2019 перерахунок та виплатити пенсію виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року (5x4173,00=20865,00 грн) відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводити перерахунок пенсії виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року без застосування формули, зазначеної в постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Отже, в рішенні чітко визначена сума пенсії, яка мала йому виплачуватися в 2019 році (5x4173,00=20865,00 грн) та відповідно у 2020 році (5х4723,00 = 23615 грн), при зміні розміру заробітної плати.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 04.01.2021 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

З 10.05.2006 ОСОБА_1 призначено пенсію відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

На момент звернення до суду позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Чернігівській області та отримує пенсію по 2 групі інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Вказане підтверджується, зокрема, копіями: Посвідчень від 02.11.2012 серії НОМЕР_1 , від 19.03.2019 серії НОМЕР_2 , Довідки МСЕК від 01.11.2012 серії МСЕ-ЧНВ № 046767, Довідки Городнянського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Ріпкинського об'єднаного управління ПФУ від 30.10.2019 № 1870, Експертним висновком Київської регіональної міжвідомчою експертною комісією від 24.05.2005 № 220, а також інформаційною довідкою підсистеми призначення та виплати пенсії ІКІС ПФУ від 22.11.2019 (а.с. 6-7, 12, 21, 25).

Відповідно до копії Довідки Чернігівської обласної медико-соціальної експертної комісії від 12.06.2018 № 046767 позивачу встановлено ступінь втрати професійної працездатності у розмірі 70 відсотків (а.с. 11).

У відповідь на звернення позивача листом від 16.12.2019 № 4649/02/Д-12 відповідач повідомив його, зокрема, про те, що відповідно до статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримали (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

В пенсійній справі наявне рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 по справі № 620/1888/19, яким зобов'язано ГУ ПФУ в Чернігівській області провести ОСОБА_1 з 25.04.2019 перерахунок та виплату пенсії, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року (5 х 4173,00 грн = 20865,00 грн), відповідну частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводити перерахунок пенсії виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року без застосування формули, зазначеної в постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціальні захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На виконання вищевказаного рішення суду (набрало законної силі 02.10.2019) відділом з питань перерахунків пенсій № 11 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Чернігівській області проведено перерахунок пенсії з 25.04.2019.

Розмір пенсії позивача з 25.04.2019 складав 21842,80 грн, а саме: 20865,00 грн - основний розмір пенсії (4173,00 грн х 5); 379,60 грн - додаткова пенсія особам з інвалідністю 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС; 598,80 грн - підвищення особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи (1497,00 грн х 40 %); 50,00 грн - цільова допомога особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. Виходячи з вищевикладеного розмір пенсійної виплати з 25.04.2019 складав 14970,00 грн (1497,00 грн - прожитковий мінімум і осіб, які втратили працездатність х 10).

З 01.07.2019 позивачу проведено перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір пенсії станом з 01.07.2019 складає 21920,20 грн, а саме: 20865,00 грн - основний розмір пенсії (4173,00 грн х 5): 379,60 грн - додаткова пенсія особам з інвалідністю 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС; 625,60 - підвищення особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи (1564,00 грн х 40 %); 50,00 грн - цільова допомога особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. Виходячи з вищевикладеного розмір пенсійної виплат 01.07.2019 складав 15640,00 грн (1564,00 грн - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність х 10).

З 01.12.2019 позивачу проведено перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір пенсії станом на 01.12.2019 складає 21949,80 грн, а саме: 20865,00 грн - основний розмір пенсії (4173,00 грн х 5); 379,60 грн - додаткова пенсія особам з інвалідністю 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС; 655,20 грн - підвищення особам з інвалідністю 2 групи (1564,00 грн х 40 %); 50,00 грн - цільова допомога особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. Виходячи з вищевикладеного розмір пенсійної виплати позивача з 01.12.2019 складає 16380,00 грн (1638,00 грн - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність х 10) (а.с. 22-23).

У відповідь на звернення позивача листом від 23.12.2020 № 5126-5310/Д-02/8-2500/20 ГУ ПФУ в Чернігівській області повідомило, зокрема, про те, що загальний розмір пенсії позивача станом 04.12.2020 становить 17 667,70 грн, а саме: 16530,50 грн - основний розмір пенсії від (4723,00 грн х 5 х 70 %); 379,60 грн - додаткова пенсія особам з інвалідністю II групи з числа ліквідаторів ЧАЕС; 707,60 грн - підвищення особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи; 50,00 грн - цільова допомога особам з інвалідністю 2 групи (а.с. 36-37).

Крім того, із інформаційної довідки підсистеми призначення та виплати пенсії ІКІС ПФУ вбачається, що розмір пенсії позивача:

з 01.01.2020 - 30.06.2020 з надбавками становить 17615,30 грн; максимальний - 16380,00 грн;

з 01.07.2020 - 30.11.2020 з надбавками - 17644,90 грн; максимальний - 17120,00 грн;

з 01.12.2020 - 22.06.2021 з надбавками - 17667,70 грн.

Відповідно з 01.01.2020 позивачу призначено пенсію у розмірі 16380,00 грн; з 01.07.2020 - 17120,00 грн; з 01.12.2020 - 17667,70 грн (а.с. 40).

Отже, у період з 25.04.2019 по 30.11.2020 позивачу пенсія нараховувалася з обмеженням у десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на таке.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Обмеження максимального розміру пенсії вперше були введені в дію Законом України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668-VI (надалі також - Закон № 3668-VI).

За правилами статті 2 Закону № 3668-VI, який набрав чинності 01.10.2011, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про судоустрій і статус суддів», Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року «Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Судом встановлено, що пенсію позивач отримує відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 2006 року.

Перерахунок пенсії позивача здійснено з 25.04.2019 на виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 у справі № 620/1888/19.

При чому, суд звертає увагу, що пенсія позивачу в 2006 році була призначена відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка в редакції чинній на той момент, передбачала, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

А відповідно до вказаного вище рішення суду з 25.04.2019 позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Після набрання 25.04.2019 чинності Рішенням Конституційного Суду № 1-р(II)/2019, яким словосполучення «дійсної строкової», яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), вказана норма передбачає, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Таким чином, суд зазначає, що застосуванню у спірних правовідносинах підлягають норми, що регулюють порядок перерахунку та здійснення виплати пенсії станом на 25.04.2019.

Так, станом на 25.04.2019 частина 3 статті 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» була викладена в редакції Законів України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII (надалі також - Закон № 1774-VIII).

А саме згідно із Законом № 3668-VI вказана норма має такий зміст: «Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».

Згідно із Законом № 1774-VIII вказана норма була викладена такій редакції: «Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень».

Вказаний Закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.

Абзац 1 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положення» Закону № 3668-VI передбачає, що встановлені цим Законом обмеження максимального розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом, тобто до 01.10.2011.

Разом з тим, абзацом 2 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положення» Закону № 3668-VI передбачено, що пенсії, які перевищують встановлені цим Законом обмеження максимального розміру пенсії, хоча і не зменшуються, проте нараховуються без здійснення будь-яких перерахунків та індексації до того моменту, поки їх розмір не буде меншим, ніж встановлені Законом обмеження.

Отже, після 01.10.2011 пенсії, розмір яких перевищує десять прожиткових мінімумів не перераховуються до того моменту, поки їх розмір не буде меншим, ніж встановлені Законом обмеження. Відповідно, перераховані пенсії, розмір яких був меншим, ніж десять прожиткових мінімумів до 01.10.2011, обмежуються граничним розміром.

На осіб, яким пенсія перерахована відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VI, та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений даним Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.

Як вбачається зі встановлених по справі обставин, внаслідок перерахунку пенсії позивача її розмір перевищив максимальний.

Оскільки таке перевищення стало результатом перерахунку в період дії загальної норми частини першої статті 2 Закону № 3668-VI, то до регулювання спірних правовідносин слід застосовувати положення вказаної статті, яка встановлює обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Виходячи з наведеного, розмір перерахованої відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції, чинній з 01.10.2011, включаючи редакцію від 01.01.2017, зокрема, і належної позивачу пенсії не може перевищувати десять прожиткових мінімумів.

Норми законодавства щодо обмеження максимального розміру пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є чинними, неконституційними не визнані, а тому підлягають до застосування всіма юридичними та фізичними особами.

Подібна правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду від 24 червня 2020 року по справі № 580/234/19, від 08.07.2020 № 607/7115/17.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що законні підстави для виплати позивачу пенсії в більшому, ніж граничний розмір - відсутні.

Судом встановлено, що при обчисленні позивачу пенсії з 01.12.2020 ГУ ПФУ в Чернігівській області враховано показник ступеня втрати професійної працездатності ОСОБА_1 - 70 %. Проте, суд зауважує, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог (частина 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України). Предметом розгляду даної справи є правомірність застосування пенсійним органом при нарахуванні та виплаті пенсії позивачу обмеження її максимальним розміром, а не правомірність врахування вказаного вище показника ступеня втрати професійної працездатності при розрахунку пенсії.

З приводу посилань відповідача на порушення позивачем строку звернення до суду, передбаченого частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, відкриваючи провадження у даній справі судом взято до уваги таке.

Відповідно до частин першої - третьої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у справі № 815/1226/18 в ухвалі від 08.11.2019 зауважив, що враховує те, що в силу того, що Конституція України містить не тільки норми прямої дії, але і принципи та цінності, а також ураховуючи те, що суд повинен, у першу чергу, захищати конституційні права та свободи особи, при виникненні ситуації, за якої потрібно вибирати пріоритет: вузька інтерпретація норми, що призводить до одного результату, або розширене тлумачення, що тягне за собою більш ефективний захист конституційних прав і свобод, варто робити вибір на користь останнього, враховуючи також дотримання балансу суспільних та приватних інтересів.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 20.05.2020 у справі 815/1226/18 зазначила, що обмеження права пенсіонера на отримання належної йому пенсії певними строками є неприпустимим.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку щодо наявності правових підстав для відмови у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, вул. П'ятницька, 83-А, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940.

Дата складення повного рішення суду - 03.03.2021.

Суддя Ю. О. Скалозуб