Рішення від 25.02.2021 по справі 520/17676/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2021 р. № 520/17676/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Заічко О.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С-ТАЙЛ" (вул. Кутова, буд. 9, м. Харків, 61058, код ЄДРПОУ 41150683) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43143704), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення від 09.06.2020 року №1622726/41150683 комісії Головного управління ДПС у Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «С-ТАЙЛ» від 07.05.2020 №2; визнати протиправним та скасувати рішення від 09.06.2020 року №1622725/41150683 комісії Головного управління ДПС у Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «С-ТАЙЛ» від 12.05.2020 №3.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується з оскаржуваними рішеннями відповідача про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3, вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки контролюючим органом не взято до уваги надані підприємством пояснення та документи, обсяг яких був достатнім, на думку позивача, для прийняття рішення про реєстрацію зазначених податкових накладних. Крім того, позивач посилається на те, що в оскаржуваних рішеннях не зазначено які саме документи не надано підприємством.

По справі було відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому ст. 257 КАС України та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачам та отримана ними.

Відповідач, Головне управління ДПС у Харківській області, надав відзив на позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на правомірність спірних рішень з підстав ненадання платником податків первинних документів необхідних для реєстрації податкових накладних визначених в п. 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, для підтвердження відсутності наявності ризику за податковими накладними.

У відповіді на відзив позивач підтримав свою правову позицію викладену в позовній заяві.

Відповідач, Державна податкова служба України, не скористався правом на подачу відзиву на позов та пред'явлення зустрічного позову. В силу ч. 11 ст. 126 КАС України, є належним чином повідомлений про наслідки неподання відзиву на позов, які визначені ч. 6 ст.162 КАС України.

Відповідно до ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «С-ТАЙЛ» (далі ТОВ «С-ТАЙЛ») є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законодавством порядку, перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Харківській області, є платником на додану вартість, обліковується в Реєстрі платників ПДВ за індивідуальним податком номером 411506820302.

ТОВ «С-ТАЙЛ» було сформовано та подано до контролюючого органу на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних: податкові накладні від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3.

Згідно отриманих квитанцій від 25.05.2020р. податкові накладні прийнято, реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України.

Зі змісту квитанцій від 25.05.2020р. підставою для зупинення реєстрації вказаних податкових накладних стало наступне: платник податку відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

ТОВ «С-ТАЙЛ» подано до контролюючого органу повідомлення від 02.06.2020 року №3 та №2 про подання пояснень та копій документів, прийняття яких підтверджується квитанціями №2.

Рішеннями комісії Головного управління ДПС у Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 09.06.2020 року №1622726/41150683 та від 09.06.2020 року №1622725/41150683 відмовлено в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3 відповідно, з підстав ненадання платником податку копій наступних документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Позивач, не погоджуючись з рішеннями комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 09.06.2020 року №1622726/41150683 та від 09.06.2020 року №1622725/41150683, звернувся до суду з даним позовом за їх оскарженням.

По суті позову суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З 01.02.2020 року діє новий Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165.

Відповідно до п. 1 вказаного Порядку №1165 критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.

Згідно з п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Відповідно до п. 8 Додатку 1 до Порядку №1165 критерієм ризиковості платника податку на додану вартість, зокрема, є у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Вказаний критерій ризиковості здійснення операції став підставою для зупинення реєстрації податкових накладних від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3.

Згідно з п. 6 Порядку №1165 комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, 03.01.2020 року між ТОВ «С-ТАЙЛ» (Постачальник за договором) та Фермерським господарством «ВІКТОРІЯ» (код 30443056) (Покупець за договором) був укладений Договір поставки №03/01/20.

За умовами Договору Постачальник зобов'язується поставити та передати у власність Покупця Товар, а Покупець зобов'язується прийняти та оплатити його по номенклатурі (асортименту) та в кількості, вказаній в рахунках-фактурах, які є невід'ємною частиною Договору.

Ціна на Товар є кінцевою і визначається на підставі рахунків-фактур, які є невід'ємною частиною цього Договору.

07.05.2020 року Постачальник направив Покупцю рахунки-фактури №СФ-0000016, в якому сторони погодили поставку Товару різної номенклатури (зрошувачі, конвектори, крани тощо) загальна вартість якого склала - 205 908,16 грн. (у т.ч. ПДВ - 34 318,03 грн.).

Фактична поставка товарів відбулась 07.05.2020, про що складено видаткову накладну №РН-0000019. Товар отриманий уповноваженою ФГ «ВІКТОРІЯ» особою за довіреністю від 07.05.2020 №07/05 Головко В.А. Оплата за поставлену продукцію була проведена 07.05.2020 платіжним дорученням №1800 на суму 205 908,16 грн. (у т.ч. ПДВ - 34 318,03 грн.). Транспортування Товару здійснювалось за рахунок Покупця, про що складена товарно-транспортна накладна від 07.05.2020 №РН-0000019. Постачання (вивезення) товару здійснювалося зі складу Постачальника, що розташований за адресою: м. Харків, вулиця Киргизська, будинок 19.

03.01.2020 року між ТОВ «С-ТАЙЛ» (Постачальник за договором) та ТОВ Виробничо-торгівельне підприємство «БИТТЕХЗАПЧАСТЬ» (код 23358904) (Покупець за договором) був укладений Договір поставки №03/01/20.

За умовами Договору Постачальник зобов'язується поставити та передати у власність Покупця Товар, а Покупець зобов'язується прийняти та оплатити його по номенклатурі (асортименту) та в кількості, вказаній в рахунках-фактурах, які є невід'ємною частиною Договору.

Ціна на Товар є кінцевою і визначається на підставі рахунків-фактур, які є невід'ємною частиною цього Договору.

07.05.2020 Постачальник направив Покупцю рахунок-фактуру №СФ-00000І7, в якому сторони погодили поставку Товару різної номенклатури загальна вартість якого склала - 202 859,62 грн. (у т.ч. ПДВ - 33 809,94 грн.).

Фактична поставка товарів відбулась 12.05.2020 року, про що складена видаткова накладна №РН- 0000020. Товар отриманий уповноваженою ТОВ ВТП «БИТТЕХЗАПЧАСТЬ» особою за довіреністю від 07.05.2020 №751 ОСОБА_1 . Оплата за поставлену продукцію була проведена 12.05.2020 платіжним дорученням №1193 на суму 202 859,62 грн. (у т.ч. ПДВ - 33 809.94 грн.). Транспортування Товару здійснювалось за рахунок Покупця, про що складена товарно-транспортна накладна від 12.05.2020 №1-20. Постачання (вивезення) товару здійснювалося зі складу Постачальника, що розташований за адресою: м. Харків, вулиця Киргизська, будинок 19.

Товари, які були поставлені на адресу ФГ «ВІКТОРІЯ» та ТОВ ВТП «БИТТЕХЗАПЧАСТЬ» були придбані у Silkway Supplies Limited (Китайська Народна Республіка) на підставі Контракту від 25.12.19 №12/19. Митне оформлення товару в митному режимі імпорт проведено 05.03.2020 на підставі ВМД №UA500020/2020/206886 (ПМК 736/500 05.03.2020 ОНП 736/500 05.03.2020). При митному оформленні були сплачені належні податки та збори (платіжні доручення від 25.02.2020 №725 на суму 108 000,0 грн., від 04.03.2020 №727 на суму 80 500,00 грн.).

Доставка товару здійснювалась із залученням суб'єкта транспортно-експедиційної діяльності ТОВ «АП ЛОДЖІСТИКС» (код 35048783) на підставі Договору транспортного експедирування від 06.09.19 №94-09-2019.

Датою фактичної поставки товарів на адресу ФГ «ВІКТОРІЯ» та ТОВ ВТП «БИТТЕХЗАПЧАСТЬ», ТОВ «С-ТАЙЛ» на підставі ст. 201 ПК України, була складена податкова накладна від 07.05.2020 №2 на суму 205 908,16 грн. (у т.ч. ПДВ - 34 318,03 грн.) та податкова накладна від 12.05.2020 №3 на суму 202 859,62 грн. (у т.ч. ПДВ - 33 809,94 грн.).

Відповідачами не заперечується проти правильності та повноти оформлення вказаних первинних (бухгалтерських) документів позивача.

Також, відповідачами не заперечується сам факт продажу позивачем вказаного товару за Договорами 03.01.2020 року №03/01/20.

Враховуючи вищевикладене, позивачем надано усі первинні документи, визначені законодавством України, для підтвердження господарських операцій, за результатами яких було складено податкові накладні від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3, що спростовує твердження відповідача про ненадання позивачем первинних документів на підтвердження такої господарської операції.

Крім того, суд відмічає, що документи та інші дані, що спростовують реальність здійснення господарської операції, яка відображена в податкового обліку, повинні оцінюватися з урахуванням специфіки кожної господарської операції - умов перевезення, зберігання товарів, зміст послуг, що надають тощо.

При цьому сама собою наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податку у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце.

Господарські операції позивача, за результатами яких було складено податкові накладні від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3, підтверджуються наведеними вище документами первинного бухгалтерського обліку, які також надавались контролюючому органу разом з повідомленнями про подання пояснень та копій документів, прийняття яких підтверджується квитанціями №2.

Матеріалами справи також підтверджено, що основним видами діяльності ТОВ «С-ТАЙЛ» є «неспеціалізована оптова торгівля» (код КВЕД 46.90).

Для тимчасового зберігання товарів, які в подальшому реалізуються іншим суб'єктам господарювання. ТОВ «С-ТАЙЛ» укладений Договір оренди нежитлового приміщення від 01.09.2019 №01/09/19 з ТОВ «АЛЬЯНС-2003». За умовами Договору орендується нежитлове приміщення, розташоване на 1-му поверсі будинку №19 по вулиці Киргизській у м. Харкові, загальною площею 100 кв.м. До орендної плати, за умовами Договору, входять послуги з навантаження/розвантаження транспортних засобів за допомогою техніки ТОВ «АЛЬЯНС-2003».

Слід зазначити, що номенклатура товарі у податкових накладних від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3, відносно яких прийняті оскаржувані рішення, відповідають наявному у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осі-підприємців та громадських формувань виду діяльності ТОВ «С-ТАЙЛ» - «неспеціалізована оптова торгівля» (код КВЕД 46.90).

В той же час, відповідачами не доведено відповідність ТОВ «С-ТАЙЛ» критеріям ризиковості платника податків відповідно до п. 8 Додатку 1 до Порядку №1165.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що у правовідносинах, з приводу яких подано позов, спірні рішення від 09.06.2020 року №1622726/41150683 та від 09.06.2020 року №1622725/41150683, не відповідають вимогам статті 2 КАС України щодо обґрунтованості та вмотивованості.

Так, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

В ході розгляду справи знайшов своє підтвердження факт того, що після зупинення реєстрації спірних податкових накладних, позивачем були подані документи, передбачені пунктом 6 Порядку №1165, для прийняття рішення про реєстрацію зазначених податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Проте, у спірних рішеннях комісії з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН фактично було лише процитоване положення пункту 6 Порядку №1165, тобто викладена загальна норма без зазначення конкретних документів, яких, на думку контролюючого органу, не вистачає для здійснення реєстрації спірних податкових накладних, а також без повідомлення причин та мотивів, за яких надані позивачем пояснення та документи не були враховані.

При цьому, судом встановлено, що подані підприємством для реєстрації податкові накладні, первинні (бухгалтерські) документи не мають дефекту форми, змісту або походження, які в силу частини другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, спричинили б втрату первинними документами юридичної сили, та підтверджують факт здійснення господарських операцій.

Разом з тим, вказана комісія, не зважаючи на надіслані позивачем повідомлення та додані до них документи, прийняла спірні рішення про відмову в реєстрації податкових накладних без зазначення, як було вказано вище, мотивів неврахування поданих позивачем документів.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Невиконання вказаних вимог призводить до його протиправності.

У свою чергу, суд вважає, що мотивація спірного рішення не узгоджується із презумпцією правомірності рішень/дій платника податків відповідно до практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах Вуліч проти Швейцарії, Компанія Вестберга таксі Актіеболаг) та приписів статті 77 КАС України щодо покладення обов'язку доказування на податковий орган при вирішенні спорів, зокрема щодо правомірності формування платниками податків своїх даних податкового обліку.

Матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами, як суб'єктами владних повноважень, тверджень позивача, наведення відповідних мотивів прийняття спірних рішень та неврахування наданих позивачем документів, а відтак, підтверджень правомірності рішень податкового органу, у зв'язку з чим, такі рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

З огляду на наведене, позов є обґрунтованим та з метою повного захисту порушених прав позивача, застосовуючи положення ч. 2 ст. 9 КАС України, таким, що підлягає задоволенню шляхом скасування спірних рішень та зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 07.05.2020 №2 та від 12.05.2020 №3, датою їх направлення для реєстрації.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 КАС України шляхом стягнення за рахунок бюджетних асигнувань суб'єктів владних повноважень, сплаченого позивачем судового збору, пропорційно до розміру задоволених вимог. Розподіл витрат на правничу допомогу судом не здійснюється, оскільки позивачем не надано жодних доказів понесення цих витрат.

Керуючись ст.ст. 263, 255, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "С-ТАЙЛ" (вул. Кутова, буд. 9, м. Харків, 61058, код ЄДРПОУ 41150683) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43143704), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Скасувати рішення від 09.06.2020 року №1622726/41150683 комісії Головного управління ДПС у Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Скасувати рішення від 09.06.2020 року №1622725/41150683 комісії Головного управління ДПС у Харківській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Зобов'язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «С-ТАЙЛ» (вул. Кутова, буд. 9, м. Харків, 61058, код ЄДРПОУ 41150683) від 07.05.2020 №2 датою її направлення для реєстрації.

Зобов'язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «С-ТАЙЛ» (вул. Кутова, буд. 9, м. Харків, 61058, код ЄДРПОУ 41150683) від 12.05.2020 №3 датою її направлення для реєстрації.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43143704) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "С-ТАЙЛ" (вул. Кутова, буд. 9, м. Харків, 61058, код ЄДРПОУ 41150683) судові витрати у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "С-ТАЙЛ" (вул. Кутова, буд. 9, м. Харків, 61058, код ЄДРПОУ 41150683) судові витрати у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 25 лютого 2021 року.

Суддя Заічко О.В.