Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
18 лютого 2021 р. справа № 520/15007/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біленського О.О.,
при секретарі судового засідання - Дорощенко К.В.,
за участі:
представника позивача - Пагер С.М.,
представника відповідача - Шутова А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Термінал" (код ЄДРПОУ 31366203, 61003, Харківська обл., місто Харків, вул. Кооперативна, будинок 6/8) до Головного управління ДПС у Харківській області (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, буд.46, код ЄДРПОУ 43143704) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Термінал" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області №0045775804 від 17.07.2020 року.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 09.11.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 17.07.2020 року ГУ ДПС у Харківській області було винесено податкове повідомлення - рішення від 17.07.2020 року №0045775804, яким до ТОВ «Термінал» застосовано штраф у розмірі 203774,04 грн. Підставою для винесення вищевказаного податкового повідомлення-рішення виступає акт перевірки №665/20-40-58-04-10/31366203 від 23.06.2020 року. У вказаному акті зазначено, що перевіркою встановлено порушення п.201.10 ст.201 Кодексу, а саме порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних. Позивач вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення, яким визначена сума штрафних санкцій за порушення скаржником граничних термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, безпідставним та таким, що не відповідає вимогам діючого законодавства. В обґрунтування правової позиції позивач зазначив, що згідно доданих до даної позовної заяви скріншотів з програми «М.Е.DOС» відправки для реєстрації податкових накладних, вбачається що спірні накладні (номер та дата податкових накладних наведені в Таблиці №1) за якими нараховані штрафні санкції, підписані ЕП та направлені на реєстрацію в ЄРПН до ДПС, саме 15.10.2019 року в період часу до 20 год., тобто в межах операційного дня. Однак, ТОВ «Термінал» було отримано квитанції про прийняття та реєстрацію наведених у Таблиці №1 податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, дата і час прийняття яких дорівнює 08:00 годин 16.10.2019 року. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем (пункт 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, далі - Порядок №1246). При цьому, за визначенням наданим у Порядку №1246 операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Окремо представник позивача вказав, що операційний день до 20-ї години, це означає розповсюдження терміну подання до реєстрації податкових накладних до 20 годин 59 хвилин 59 секунд. На думку позивача, оскільки спірні податкові накладні на загальну суму ПДВ 2012107,90 грн. подані до реєстрації позивачем у строки, встановлені ПК України, протягом операційного дня до 20-ї години, останні на підставі абз.10 п.201.10 ст.201 ПК України вважаються своєчасно зареєстрованими, а тому відсутні підстави для застосування штрафних санкцій. З огляду на викладене позивач просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представником відповідача надано до суду відзив на адміністративний позов, в якому проти позову заперечував, посилаючись на законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення та винесення на підставі та на виконання норм податкового законодавства за результатами перевірки позивача, просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Представник позивача надав відповідь на відзив, в якій підтримав правову позицію, викладену в адміністративному позові.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити адміністративний позов з підстав та мотивів, викладених в ньому.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, підтримав правову позицію, викладену у відзиві.
Заслухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Термінал" належним чином зареєстровано в якості юридичної особи 14.02.2001 року, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Головним управлінням ДПС у Харківській області 23.06.2020 року проведена камеральна перевірка з питання дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригувань до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), за червень 2019 року, вересень 2019 року.
За наслідками вказаної перевірки складено акт від 23.06.2020 року №665/20-40-58-04- 10/31366203, яким встановлено порушення п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме ТОВ "Термінал" здійснена несвоєчасно з порушенням граничного строку реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно, перевіркою встановлено, що ТОВ "Термінал" зареєстровано в ЄРПН вищенаведені податкові накладні на загальну суму ПДВ - 2012107,19 грн., із порушенням строку реєстрації до 15 календарних днів, за що передбачена відповідальність у відповідності до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України.
На підставі акту перевірки ГУ ДПС у Харківській області винесено податкове повідомлення-рішення від 17.07.2020 року №0045775804 про застосування у відношенні позивача штрафу на суму 203774,04 грн. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
З приводу спірних правовідносин та правомірності винесення контролюючим органом податкового повідомлення-рішення №0045775804 від 17.07.2020 року, суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 14.1.60 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних (ЄРПН) - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пунктом 187.1. ст.187 Податкового кодексу України передбачено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) /пункт 201.7 статті 201 Податкового кодексу України.
Згідно з нормами пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Відповідно до положень абз.14 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем). У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Таким чином, постачальник товарів (робіт, послуг) має безумовний обов'язок провести реєстрацію податкових накладних у межах визначених законом строків у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється відповідно до вимог ПК України, Порядку № 1246, а також з урахуванням Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 N 261) (далі - Порядок №557).
Пунктом 1,2 Порядку №1246 визначено, що цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі - податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних, звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі.
Операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Відповідно до п.3 Порядку №1246, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200.1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/ зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку №1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки.
Пунктом 42 прим. 1.6 ст. 42 прим. 1 ПКУ передбачено, що електронний кабінет працює постійно (24 години на дату кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється. Технічне обслуговування електронного кабінету проводиться у порядку, що визначається методологом електронного кабінету.
Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України від 22 травня 2003 року №851-IV "Про електронні документи та електронний документообіг", зі змінами та доповненнями, та від 05 жовтня 2017 року №2155-VIII "Про електронні довірчі послуги" без укладення відповідного договору (абзац перший п. 42.6 ст. 42 ПКУ).
Порядок обміну електронними документами платника податків та контролюючого органу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац десятий п.42.6 ст.42 ПКУ).
Абзацом першим п. 2 розд. II Порядку №557 визначено, що платник (автор) створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов'язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки, керуючись цим Порядком.
Після накладання КЕП платник (автор) здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) з використанням телекомунікаційних мереж до адресата протягом операційного дня (п. 3 розд. II Порядку №557).
Операційний день - частина дня, протягом якої за наявності технічної можливості здійснюється електронний документообіг (абзац десятий п. 2 розд. I Порядку №557).
Електронний документообіг - сукупність процесів створення, подання, приймання, ідентифікації, оброблення, зберігання, використання електронних документів, які виконуються із застосуванням перевірки цілісності та (у разі необхідності) з підтвердженням факту одержання таких документів (абзац сьомий п. 2 розд. I Порядку №557).
Після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка (п. 5 розд. II Порядку) у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня (п. 6 розд. II Порядку №557).
Згідно з п.7 Порядку №557, автоматизована перевірка електронного документа включає: перевірку правового статусу кваліфікованого електронного підпису чи печатки відповідно до частини другої статті 18 Закону України "Про електронні довірчі послуги"; перевірку обов'язковості та послідовності накладання на електронний документ кваліфікованого електронного підпису чи печатки підписувачів у встановленому порядку; перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту); перевірку наявності обов'язкових реквізитів; перевірку права підпису електронного документа підписувачем.
За результатами автоматизованої перевірки платнику (автору) надсилається перша квитанція протягом двох годин з часу отримання електронного документа контролюючим органом, в іншому разі - протягом перших двох годин наступного операційного дня (абзац перший п. 8 розд. II Порядку N 557).
Якщо автору протягом встановленого строку (абзац перший п. 8 розд. II Порядку) після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом (абзац третій п. 8 розд. II Порядку).
Згідно з абзацом першим п. 9 розд. II Порядку не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлено нормативно-правовими актами та Порядком, формується друга квитанція, яка є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа (абзац другий п. 9 розд. II Порядку №557).
У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції (п. 11 розд. II Порядку №557).
З матеріалів справи встановлено, що позивачем 15.10.2019 року об 20:00 год. та 20:04 год. засобами програмного забезпечення M.E.Doc було подано на реєстрацію податкові накладні, які відповідно до квитанцій (том 2 а.с.158 - 272) були зареєстровані відповідачем в Єдиному реєстрі податкових накладних 16.10.2019 року об 08.00.00 год.
Отже, у квитанціях, отриманими позивачем, зафіксована дата отримання та прийняття на реєстрацію в ЄРПН вказаних податкових накладних 16.10.2019 року.
Відповідно до п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Таким чином, зазначені податкові накладні не можуть вважатися зареєстрованими в ЄРПН своєчасно та до платника податку мають бути застосовані штрафні санкції, передбачені пунктом 120.1.1 ст.120.1 ПКУ, за порушення терміну реєстрації такої податкової накладної, оскільки електронні документу (реєстрація податкових накладних) надіслані до центрального органу виконавчої влади після закінчення операційного дня та відповідно в квитанціях зафіксована дата отримання та прийняття на реєстрацію в ЄРПН вказаних податкових накладних 16.10.2019 року о 08.00.00 год..
Слід відмітити, що операційний день - частина дня, протягом якої за наявності технічної можливості здійснюється електронний документообіг (абзац десятий п. 2 розд. I Порядку №557). Відповідно до п.3 Порядку №1246, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Відповідно до тлумачень словниками українського правопису, двадцять перша година починається в 20 годин 00 хвилин та закінчується в 21 годину 00 хвилин. Також, відповідно до правил семантики української мови визначення проміжку часу з 08:00:00 до 19:59:59 означає саме з 8-ї до 20-ї години, а з 20:00:00 починається вже нова година - 21-перша. Також суд відмічає, що позивачем подано на реєстрацію в ЄРПН 15.10.2019 року о 20.00 год. - 82 шт. податкових накладних, о 20.04 год. - 33 шт. податкових накладних.
Отже, контролюючим органом правомірно здійснено автоматизовану перевірку податкових накладних не пізніше наступного робочого дня, а саме 16.10.2019 року, оскільки податкові накладні направлені до ЄРПН після закінчення операційного дня - 15.10.2019 року.
Щодо порушення строку реєстрації податкової накладної від 13.06.2019 року №400, суд зазначає наступне.
Вказана податкова накладна зареєстрована в ЄРПН 18.07.2019 року з граничним терміном реєстрації - 30.06.2019. Кількість діб між фактичною датою реєстрації та граничною датою реєстрації складає 18 діб. Під час судового засідання судом встановлено, що позивачем не заперечується факт несвоєчасної реєстрації вказаної податкової накладної, у своїй позовній заяві жодним чином не спростовує несвоєчасність реєстрації вказаної податкової накладної, а тому до позивача мають бути застосовані штрафні санкції, передбачені пунктом 120.1.1 ст.120.1 ПК України за порушення терміну реєстрації податкової накладної від 13.06.2019 року №400.
Щодо позиції позивача про відсутність обов'язку своєчасної реєстрації податкових накладних, які не надаються отримувачу, суд зазначає наступне.
Відповідно до приписів п.1201.1 ст.120 ПК України законодавець не розрізняє податкові накладні на ті, котрі не надаються покупцю та на ті, котрі складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.
Натомість виняток з загального правила настання юридичної відповідальності за несвоєчасну реєстрацію законодавцем встановлено лише для тієї податкової накладної, котра одночасно і не надається отримувачу (покупцю), і одночасно складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Тобто, для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України, необхідна наявність двох обов'язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування (1) або які оподатковуються за нульовою ставкою (2).
Однак, позивачем така сукупність умов дотримана не була. Позивач здійснював операції з постачання товарів (робіт, послуг), що не звільнені від оподаткування та відповідно до ст.195 Податкового кодексу України та не підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку щодо правомірності застосування контролюючим органом до позивача штрафних (фінансових) санкцій, встановлених пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України у зв'язку з порушенням термінів реєстрації податкових накладних.
Відтак, порушення граничного терміну реєстрації податкових накладних становить склад правопорушення, передбаченого пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України, що відповідає правовій позиції Верховного Суду, наведеній у постановах від 20.05.2020 року №400/1392/19, від 04.09.2018 по справі №816/1488/17 та від 11.12.2018 по справі №820/2298/18.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
При цьому суд наголошує, що позивачем не наведено та не надано жодного доказу в обґрунтування відсутності обов'язку щодо своєчасної реєстрації податкових накладних відповідно до приписів Податкового кодексу України.
З огляду на те, що позивач не спростував правомірності прийняття контролюючим органом оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах Салов проти України (заява № 65518/01; від 06.09.2005; пункт 89), Проніна проти України" (Заява № 63566/00; 18.07.2006; пункт 23) та Серявін та інші проти України (заява N 4909/04; від 10.02.2010; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; 09.12.1994, пункт 29).
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зазначає, що податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області №0045775804 від 17.07.2020 року винесено контролюючим органом на підставі, у порядку та у спосіб, що визначені законом, а тому є правомірним. Доказів, що свідчать про протилежне, до суду не надано.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Термінал" (код ЄДРПОУ 31366203, 61003, Харківська обл., місто Харків, вул. Кооперативна, будинок 6/8) до Головного управління ДПС у Харківській області (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, буд.46, код ЄДРПОУ 43143704) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів п.3 Прикінцевих положень КАС України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 25.02.2021 року.
Суддя Біленський О.О.