Рішення від 03.03.2021 по справі 440/6454/20

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/6454/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю:

секретаря судового засідання - Куць А.С.,

представника позивача - Мандриченко Л.Л.,

представника третьої особи - Боровко А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Комунального закладу Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області, треті особи: Нехворощанська сільська рада, Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),

ВСТАНОВИВ:

06 листопада 2020 року позивач Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального закладу Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області, треті особи: Нехворощанська сільська рада, Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області (з урахуванням заяви про зміну (уточнення) позовних вимог від 17.11.2020) про:

- застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення експлуатації будівлі за адресою: 39361, Полтавська область, Новосанжарський район, с. Шедієве, вул. Шевченка, 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №№1, 2, 5, 6, 7 опису виявлених порушень вимог законодавства акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 14 серпня 2020 року №117.

У якості підстави для звернення до суду позивач посилався на виявлені у ході проведення планового заходу державного нагляду (контролю) в частині дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки та відображені у акті від 14.08.2020 №117, порушення відповідачем вимог чинного законодавства, наявність яких є підставою для повного зупинення діяльності.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного провадження з викликом учасників справи.

Відповідач надіслав до суду відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що порушення, викладені в акті перевірки частково усунуті та вживаються всі можливі заходи для усунення всіх порушень, виявлених під час проведення перевірки.

У відповіді на відзив представник позивача вказує на те, що у ході проведення позапланової перевірки відповідача виявлено усунення відповідачем порушень №6, 7 згідно опису порушень акту №117 та просить позов задовольнити в частині застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення експлуатації будівлі за адресою: 39361, Полтавська область, Новосанжарський район, с. Шедієве, вул. Шевченка, 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №№1, 2, 5 опису виявлених порушень вимог законодавства акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 14 серпня 2020 року №117 та встановлення порядку і способу виконання рішення згідно позовної заяви.

Вищевказана відповідь на відзив позивача розцінена судом як заява про зменшення позовних вимог.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник третьої особи у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Третя особа - Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, в судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечила, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що Комунальний заклад Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області (ідентифікаційний код 38549481) зареєстрований в якості юридичної особи /а.с. 12/.

20.07.2020 ГУДСНСУ у Полтавській області виданий наказ №182 "Про проведення позапланових перевірок навчальних закладів", яким наказано провести протягом липня - серпня 2020 року позапланові перевірки навчальних закладів, що належать та використовуються органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, утвореними ними державними закладами (установами), суб'єктів господарювання, якими використовуються навчальні заклади, з метою здійснення контролю за виконанням приписів щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної і пожежної безпеки, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю), згідно переліку в додатках 1, 2 /а.с. 28/.

Так, згідно Додатку №1 до наказу позаплановій перевірці виконанням приписів щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної і пожежної безпеки, зокрема, підлягає Комунальний заклад Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області /а.с. 29-30/.

20.07.2020 за підписом начальника Новосанжарського РС ГУДСНСУ у Полтавській області Шило Ю. на ім'я головного інспектора Новосанжарського РС ГУДСНСУ у Полтавській області Поціпка С.О. та провідного інспектора Новосанжарського РС ГУДСНСУ у Полтавській області ОСОБА_1 видано посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) №64 /а.с. 31/.

На підставі наказу від 30.07.2020 №182, посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 20.07.2020 №64, 14.08.2020 головним інспектором Новосанжарського РС ГУДСНСУ у Полтавській області Поціпко С.О. проведено позапланову перевірку Комунального закладу Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області на предмет виконання останнім припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №26 від 23.01.2020.

За результатами перевірки складений акт від 14.08.2020 №117 /а.с. 32-39/, яким зафіксовані порушення вимог нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які мали місце на території Комунального закладу Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області.

Перевіркою встановлено та зафіксовано у акті перевірки від 14.08.2020 №117 порушення нормативно-правових актів, що мали місце у будівлі закладу дошкільної освіти "Веселка", а саме:

1) дерев'яні будівельні конструкції даху не оброблено вогнезахисним розчином (п. 2.5 глава 2 Розділ III ППБУ);

2) приміщення ЗДО не обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації відповідно до ДБН В.25-56:2014 "Інженерне обладнання будинків та споруд Системи протипожежного захисту" (Розділ V, п. 1.2 Правил пожежної безпеки в Україні);

5) будівлю ЗДО не забезпечено запасами води для цілей пожежогасіння (п. 2.1 глава 2 Розділ V ППБУ);

6) біля евакуаційних виходів відсутні світлові покажчики "Вихід" (п. 2.32 глава 2 Розділ IIІ ППБУ);

7) приміщення ЗДО не забезпечено необхідною кількістю вогнегасників (п. 3.8 глава 3 Розділ V ППБУ).

Встановлення зазначених вище порушень стало підставою для звернення позивача до адміністративного суду з даним позовом.

26.11.2020 року позивачем було організовано та проведено позапланову перевірку щодо виконання припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки від 23.01.2020 року №26, зокрема порушень, що стали підставою подання до суду заяви про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі закладу дошкільної освіти "Веселка".

За результатами проведення вказаної перевірки складений акт від 26.11.2020 року №158 про результатами проведення позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки /а.с. 63-70/.

Згідно акту в ході проведення вказаної перевірки було встановлено, що відповідачем усунуто порушення №№ 6, 7 згідно акту від 14.08.2020 №117 та залишилися неусунутими та допускаються нові на даний час наступні порушення вимог пожежної безпеки:

1) дерев'яні будівельні конструкції даху не оброблено вогнезахисним розчином (п. 2.5 глава 2 Розділ III ППБУ);

2) приміщення ЗДО не обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації відповідно до ДБН В.25-56:2014 "Інженерне обладнання будинків та споруд Системи протипожежного захисту" (Розділ V, п. 1.2 Правил пожежної безпеки в Україні);

3) в приміщенні топочної відсутній стаціонарний газоаналізатор (п. 4.1 глава 4 Розділ ІV ППБУ);

4) будівлю ЗДО не забезпечено запасами води для цілей пожежогасіння (п. 2.1 глава 2 Розділ V ППБУ).

20.01.2021 року позивачем було організовано та проведено позапланову перевірку щодо виконання припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки від 23.01.2020 року №26, зокрема порушень, що стали підставою подання до суду заяви про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі закладу дошкільної освіти "Веселка".

За результатами проведення вказаної перевірки складений акт від 20.01.2021 року №2 про результатами проведення позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки /а.с .133-140/.

Згідно акту в ході проведення вказаної перевірки було встановлено, що відповідачем залишилися неусунутими на даний час наступні порушення вимог пожежної безпеки:

1) дерев'яні будівельні конструкції даху не оброблено вогнезахисним розчином (п. 2.5 глава 2 Розділ III ППБУ);

2) приміщення ЗДО не обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації відповідно до ДБН В.25-56:2014 "Інженерне обладнання будинків та споруд Системи протипожежного захисту" (Розділ V, п. 1.2 Правил пожежної безпеки в Україні);

3) будівлю ЗДО не забезпечено запасами води для цілей пожежогасіння (п. 2.1 глава 2 Розділ V ППБУ).

Вважаючи виявлені порушення такими, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, представник позивача підтримав даний позов про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі за адресою: 39361, Полтавська область, Новосанжарський район, с. Шедієве, вул. Шевченка, 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №№1, 2, 5 опису виявлених порушень вимог законодавства акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 14 серпня 2020 року №117.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом (стаття 1 Закону №877-V).

Згідно зі статтею 6 Закону № 877-V підставами для здійснення позапланових заходів, зокрема, є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю). Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім позапланових заходів, передбачених частиною четвертою статті 2 цього Закону. Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.

Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності (статті 1 Кодексу цивільного захисту України).

Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: 1) органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; 2) органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; 3) підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Згідно зі статтею 66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Також статтею 70 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду (частина друга статті 70 Кодексу цивільного захисту України).

Так, враховуючи вищезазначені положення нормативно-правових актів, орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходів (перевірок), має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.

Перевіркою встановлено, що у будівлі Комунального закладу Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області допущене порушення Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ від 30.12.2014 №1417.

Згідно пунктів 1,2 Правил пожежної безпеки, ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд та є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до п. п. 24, 33 ч. 1 ст. 1 Кодексу цивільного захисту України пожежна безпека - відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов'язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю.

Надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб'єкті господарювання на ній або водному об'єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, провадження на ній господарської діяльності.

Пожежі відносяться до надзвичайних ситуацій, а загроза життю та здоров'ю людей виникає не лише при наявності порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що безпосередньо можуть до неї призвести, а й при наявності інших порушень по нездійсненню заходів щодо захисту людей від впливу небезпечних чинників при вже виниклій пожежі.

Організація заходів щодо усунення таких порушень, як не обладнання приміщення ЗДО автоматичними системами протипожежного захисту, не оброблення дерев'яних елементів дахового приміщення закладу засобами вогнезахисту та не забезпечення запасами води для цілей пожежогасіння підтверджується як самим відповідачем так і листами Нехворощанської сільської ради щодо можливості виділення коштів для забезпечення Шедієвського ЗДО "Веселка" запасами води для цілей пожежогасіння та для оброблення дерев'яних будівельних конструкцій даху вогнезахисним розчином.

Усунення порушення щодо оброблення дерев'яних будівельних конструкцій даху вогнезахисним розчином підтверджується договорами №9/4юр та від 10.02.2021 №02/66 надання послуг протипожежного призначення, актом виконаних будівельних робіт, актом виконання робіт з вогнезахисного оброблення, актом визначення вологості деревини, актом огляду прихованих робіт, робочим проектом.

Усунення порушення щодо обладнання приміщення ЗДО автоматичними системами протипожежного захисту підтверджується договором від 07.12.2020 №91/259 на монтажні роботи, актом приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, актом випробування змонтованої системи пожежної сигналізації від 03.02.2021, рахунком-фактурою, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат.

Крім того, згідно наданих в ході розгляду справи пояснень представника відповідача, Відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області придбано пожежний підземний гідрант для забезпечення запасами води під час пожежогасіння, яки буде встановлено біля будівлі ЗДО, що підтверджується договором від 23.12.2020 №344 та платіжним дорученням від 24.12.2020 №222.

Водночас, суд зауважує, що такі недоліки, як: не обладнання приміщення ЗДО автоматичними системами протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації, системою оповіщання про пожежу та управління евакуювання людей); не проведення вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій; не забезпеченння будівлі ЗДО запасами води для цілей пожежогасіння - самостійно без додаткових факторів не здатні спричинити виникнення ризику життю та здоров'ю людей.

У ході розгляду справи знайшов своє підтвердження факт наявності у минулому низки порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки з боку відповідача, які створювали загрозу життю та здоров'ю людей. Проте, в подальшому, такі були усунуто відповідачем самостійно або вживаються заходи для усунення усіх порушень, встановлених в ході перевірки.

В силу приписів п. 12 ч. 1 ст. 67, ч. 2 ст. 68, ч.ч. 1 і 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України саме загроза життю та/або здоров'ю людей, а не факт порушення законодавства з питань цивільної безпеки, техногенної безпеки, пожежної безпеки тощо, визнана законодавцем у якості підстави для постановлення судом рішення про застосування заходів державного реагування.

Таким чином, з огляду на відсутність підтвердженої матеріалами справи реальної загрози життю та здоров'ю людей від умов діяльності відповідача, суд не знаходить підстав для застосування у спірних правовідносинах заходів державного реагування.

Таким чином, у задоволенні позову слід відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (вул. М. Бірюзова, 26/1, м.Полтава, Полтавська область, 36007), до Комунального закладу Шедіївський заклад дошкільної освіти "Веселка" Нехворощанської сільської ради об"єднаної територіальної громади Новосанжарського району Полтавської області (вул. Шевченка, 2, с. Шедієве, Новосанжарський район, Полтавська область, 39361), треті особи: Нехворощанська сільська рада (вул. Миру, 3, с. Нехвороща, Новосанжарський район, Полтавська область, 39354), Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області (вул. Центральна, 91, с. Нехвороща, Новосанжарський район, Полтавська область, 39354) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 04 березня 2021 року.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва