Справа № 202/748/21
Провадження № 3/202/492/2021
26 лютого 2021 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Волошин Є.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.124 КУпАП -
До Індустріального районного суду м.Дніпропетровська надійшов адміністративний матеріал, відповідно до якого 30 листопада 2020 року о 17 год. 00 хв., в м.Дніпрі, Індустріальний р-н., пр.П.Калнишевського, буд.1-а, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Daewoo Sens д.н.з. НОМЕР_1 , рухаючись заднім ходом з парковки АТБ не впевнилася в безпечності та скоїла зіткнення з транспортним засобом ВАЗ 21053 д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який стояв позаду. В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.10.9 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.124 КУпАП.
ОСОБА_1 та її захисник - адвокат Поляк О.В. у судовому засіданні із обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення не погодилися, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаного правопорушення не визнала та пояснила, що 30.11.2020 дійсно виїжджаючи з парковочного місця відчула удар. Коли вийшла з машини, побачила автомобіль ВАЗ, який стояв позаду її автомобіля. На місце ДТП приїхали співробітники поліції, однак поїхали не розібравшись у ситуації та не склавши протоколу, поклавши вирішення питання на учасників дорожньо-транспортної пригоди. Через деякий час їй стало відомо, що відносно неї було складено протокол за ст.124 КУпАП лише 25.01.2021 без її участі, тобто з порушенням строків, визначених ст.254 КУпАП. У зв'язку із чим справу відносно ОСОБА_1 просили закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про закриття провадження з наступних підстав.
Згідно положень ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до вимог ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.1 ч.1 розділу IХ Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Міністерством внутрішніх справ України 07.11.2015 №1395, у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додається схема місця ДТП (додаток 8), яку підписують учасники ДТП та поліцейський.
Як вбачається з матеріалів справи, вищевказана дорожньо-транспортна пригода сталася 30 листопада 2020 року.
Зі слів ОСОБА_1 протокол та схема на місці ДТП співробітниками не складалися.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №028569 був складений лише 25 січня 2021 року.
З наявної у матеріалах справи схеми ДТП неможливо встановити дату її складання, враховуючи, що ОСОБА_1 вона підписана не була.
Матеріали справи не містять відомостей у зв'язку із чим вищевказаний протокол співробітниками патрульної поліції було складено після спливу 25 діб з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, враховуючи те, що до матеріалів справи додана фототаблиця з місця ДТП за участю її учасників.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до п.2 розділу ІІ «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.
Склавши протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у її відсутність, співробітники поліції позбавили її можливості скористатися своїм правом щодо надання своїх пояснень, заперечень або невідповідності щодо внесених відомостей до схеми місця ДТП.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вище викладеного, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку про недоведеність складу адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП, а тому провадження у справі за даною статтею підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.247,283,284 КУпАП -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Волошин Є.В