707/138/21
3/707/218/21
08 лютого 2021 року суддя Черкаського районного суду Черкаської області Смоляр О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , дільничого офіцера поліції, -
за ч.1 ст.172-7 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 8 від 18.01.2021 року ОСОБА_1 , будучи на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції Черкаського РВП та відповідно до пп. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, з метою уникнення власної відповідальності, порушив вимоги п.2 ч.1 ст.28 Закону, а саме - не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів, що зумовлений прихованим перед керівництвом Черкаського РВП факту причетності до події, зареєстрованої в ІТС ІПНП за №1964 та №1971, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Перед початком судового розгляду справи ОСОБА_1 було роз'яснено права у відповідності до ст.268 КУпАП, ст.63 Конституції України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у скоєнні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією не визнав, заперечив обставини адміністративного правопорушення, викладених в протоколі та пояснив, що він лише підготовив довідку про результати розгляду матеріалів №1964 та №1971 від 25.04.2020 року про те, що перевірка за зверненнями ОСОБА_2 закінчена, яка в подальшому була погоджена начальником ЧРВП ЧВП ГУНП в Черкаській області, а тому складання та подання ним керівництву довідки про результати перевірки не є кінцевим етапом розгляду звернення, в матеріалах справи відсутні будь-які докази притягнення його до відповідальності за неправомірні дії відносно ОСОБА_3 , невідомо чи взагалі зареєстроване за даним фактом кримінальне провадження, а тому вважає, що в його діях відсутні будь-які ознаки реального конфлікту інтересів,
Вина ОСОБА_1 підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 8 від 18.01.2021;
-письмовими поясненнями ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , відповідно до яких про можливі неправомірні дії відносно ОСОБА_3 та про можливий конфлікт інтересів під час проведення ОСОБА_1 перевірки за зверненнями ОСОБА_3 відомо їм не було;
-матеріалами довідки за зверненням ОСОБА_3 від 25.04.2020 року;
-копіями матеріалів перевірки зареєстрованих в ЖЄО Черкаського РВП №1962 від 26.03.2020 року;
-даними рапортів ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 від 15.04.2020 року, відповідно до яких вони не застосовували до ОСОБА_3 фізичної сили та ніяких неправомірних дій відносно нього не здійснювали;
-зобов'язанням поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктом декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» з особистим підписом ОСОБА_1 від 19.10.2018 року.
В діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є дата отримання ОСОБА_1 матеріалів зареєстрованих в ІТС ІПНП за №1964 та №1971 з відповідно резолюцією, тобто 30.03.2019 року.
Особливістю правопорушень, пов'язаних з корупцією, є те, що початок перебігу строку для накладення адміністративного стягнення розпочинається з дня його виявлення.
Як вбачається з відповіді ГУНП в Черкаській області на запит адвоката Буджерака М.Р. за № 24/Б-8 аз від 01.02.2021 р., 23.06.2020 року матеріали за зверненнями ОСОБА_3 від 26.03.2020 року №1964 та №1971 направлено до інспекції з особливого складу управління кадрового забезпечення ГУНП. В подальшому дані матеріали ГУНП 06.07.2020 року за №1919/12/і/01-2020 скеровано до Черкаського управління ДВБ НПУ у відповідь на запит від 22.06.2020 року за №892/42-23/01.
Виходячи з аналізу досліджених в судовому засіданні доказів, суд приходить до висновку, що датою виявлення адміністративного правопорушення є не дата складання протоколу - 18.01.2021 року, яку уповноважені особи пов'язують безпосередньо із формуванням справи про адміністративне правопорушення на підставі рапорту заступника начальника відділу Черкаського управління ДВБ НП України за наслідками перевірки щодо неповідомлення ОСОБА_1 про наявність в нього реального конфлікту інтересів, а липень 2020 року, тобто час направлення до Черкаського управління ДВБ НПУ матеріалів за зверненнями ОСОБА_3 від 26.03.2020 року, оскільки фактом виявлення адміністративного правопорушення є не кінцева перевірка щодо дій ОСОБА_1 , а наявність в уповноважених осіб відомостей про вчинене адміністративне правопорушення, що мало місце 30.03.2019 року.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно положень п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, враховуючи вимоги ч.3 ст.38 та п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, оскільки на час винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення з дня виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-7 КУпАП, щодо ОСОБА_1 пройшло більше шести місяців, то провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 38, 172-7, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП - закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до судової палати у кримінальних справах Черкаського апеляційного суду через Черкаський районний суд Черкаської області шляхом подання апеляційної скарги на протязі 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: О. А. Смоляр