Справа №1-190-10
1-в/705/93/21
03 березня 2021 року місто Умань
Суддя Уманського міськрайонного
суду Черкаської області ОСОБА_1
з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника Уманського РУП ГУНП
в Черкаській області ОСОБА_3
особи, відносно якої внесено подання ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Умані Черкаської області подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 29.03.2010 року Уманським міськрайонним судом Черкаської області за ч.2 ст.186, ст.71 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі,
До Уманського міськрайонного суду звернувся т.в.о. начальника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Своє подання т.в.о. начальника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області обґрунтовує тим, що після звільнення з місць позбавлення волі з Черкаської ВК №62, 08.05.2014 року, в 2014 році ОСОБА_4 , прибув до постійного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 . На даний час ніде не працевлаштувався, на шлях виправлення не став, почав зловживати спиртними напоями, порушувати громадський порядок, вчиняти насильство в сім'ї і на ґрунті пияцтва вчиняти адміністративні правопорушення. 06.07.2020 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді попередження. 05.10.2020 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді 51 гривні штрафу. Після накладення стягнень ОСОБА_4 був офіційно попереджений про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд. З вище викладеного видно, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, по місцю проживання характеризується негативно, на даний час ніде не працює, відносно нього двічі виносились офіційні попередження про те, що у відношенні до нього може бути встановлений адміністративний нагляд. Тому ОСОБА_4 потребує більшого контролю зі сторони поліції. Просить встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на один рік та відповідні обмеження.
У судовому засіданні представник Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 підтримав подання.
ОСОБА_4 у судовому засіданні з приводу подання пояснень не надав.
Заслухавши представника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, особи, відносно якої внесено подання, дослідивши матеріали подання, суддя дійшов такого висновку.
Згідно п. «в» ч.1 статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Стаття 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений 29 березня 2010 року Уманським міськрайонним судом Черкаської області зач.2 ст.186, ст.71 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі. Ухвалою Апеляційного суду Черкаської області від 15.06.2010 року вирок в частині призначеного ОСОБА_4 покарання залишено без змін.
З матеріалів подання вбачається, що відносно ОСОБА_4 упродовж 2020 року двічі складались протоколи про адміністративне правопорушення, передбачені ст.178 КУпАП. При цьому, як вбачається з копії постанови по справі про адміністративне правопорушення від 05.10.2020 року стягнення на ОСОБА_4 взагалі накладено не було.
Суддя звертає увагу на те, що згідно п. «в» ч.1 статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, які, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Систематичність полягає у вчиненні трьох і більше правопорушень. Натомість, згідно подання, що надійшло до суду, ОСОБА_4 вчинив лише два правопорушення, чого недостатньо для встановлення адміністративного нагляду.
Крім того, ОСОБА_4 був засуджений за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України, яке станом на день ухвалення вироку було віднесене до тяжких злочинів.
Згідно п.8 ч.1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Відповідно до довідки про звільнення серії ЧРК № 06524 від 08.05.2014 року ОСОБА_4 08.05.2014 року звільнився з Черкаської виправної колонії №62 по відбуттю строку покарання, призначеного вироком суду від 29.03.2010 року.
Тобто, станом на 03 березня 2021 року, ОСОБА_4 вважається таким, що не має судимості. Вказаний висновок суддя робить з матеріалів подання, в яких відсутні дані про те, що строк погашення судимості переривався.
Відповідно, виходячи з вимог статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», яка прямо вказує на те, що адміністративний нагляд не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості, у судді немає правових підстав для встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
За таких обставин подання задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя,
Відмовити в задоволенні поданнятимчасово виконуючого обов'язки начальника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 .
Копію постанови вручити представнику Уманського РУП ГУНП в Черкаській області та ОСОБА_4 для відому.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 7 днів з дня проголошення постанови.
Суддя ОСОБА_1