Справа № 539/431/21
Провадження № 3/539/191/2021
03 березня 2021 року м. Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Даценко В.М., розглянувши матеріал який надійшов від Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП,-
До Лубенського міськрайонного суду Полтавської області надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №226 від 19.01.2021, цього дня станом на 15 год. 10 хв. в магазині за адресою м. Лубни, пл. Ярмаркова, 30А «Продукти- 327» ТОВ «АТБ-Маркет» допускаються відвідувачі та перебувають у закладі без респіратора або захисної маски. Таким чином порушено ч.1 ст.11, ч.4 ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ч.2 ст.22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», п.4 постанови №17 від 09.05.2020 головного державного санітарного лікаря України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини в інкримінованому їй правопорушенні не визнала, зазначивши, що вона є керуючою вищевказаного магазину, не розуміє які саме її дії призвели до порушення карантинних вимог, адже в магазині маються відповідні об'яви про необхідність перебування в приміщенні магазину в захисних масках. Крім того, кожен з співробітників магазину зобов'язаний робити зауваження про необхідність одягнути захисну маску або респіратор. Інших порушень карантинних вимог при перевірці встановлено не було.
Ознайомившись з матеріалами вказаної справи про адміністративне правопорушення, письмовим поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що матеріали справи не відповідають вимогам Кодексу України про адміністративне правопорушення та підлягають поверненню на доопрацювання.
Як вбачається зі змісту ст.ст.252,254,255,256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Норма ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов'язковими для виконання.
У фабулі правопорушення, зазначеного в протоколі, що складений відносно ОСОБА_1 , вказано, що в магазині за адресою м. Лубни, пл. Ярмаркова, 30А «Продукти- 327» ТОВ «АТБ-Маркет» допускаються відвідувачі та перебувають у закладі без респіратора або захисної маски, чим порушено ч.1 ст.11, ч.4 ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ч.2 ст.22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», п.4 постанови №17 від 09.05.2020 головного державного санітарного лікаря України.
Разом з тим, вищевказані норми є загальними, а тому незрозуміло порушення яких саме вимог закону призвели до вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Вказані факти, позбавляють суд можливості точно визначити суть пред'явленого обвинувачення та норму закону або іншого нормативно-правового акту, яку порушила ОСОБА_1 .
Фактично об'єктивна сторона правопорушення не розкрита, що унеможливлює розгляд справи по суті.
На підставі вищевикладеного, вважаю за необхідне повернути адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області на доопрацювання, оскільки без усунення вищевказаних недоліків, суд позбавлений можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення.
Керуючись ст.ст. 7, 256, 283 КУпАП,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП повернути на доопрацювання до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду В.М.Даценко