Провадження № 3/537/482/2021
Справа № 761/29462/20
02.03.2021 року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого судді - Маханькова О.В.,
за участю секретаря судового засідання -Супруненко О.О.
прокурора - Кравченко Я.Ю.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
розглянувши матерiали справи, якi надiйшли вiд Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; уродж. м.Миргорода, Полтавської обл.; гр.-ку України; місце проживання: АДРЕСА_1 ; працює Кременчуцький МВ УПО Полтавської області на посаді фахівець сектору фізичної охорони,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
До Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області надійшов протокол №394, складеним 10.09.2020 року оперуповноваженим управляння стратегічних розслідувань в Полтавській області ДСР Національної поліції України майором поліції Павловим С.В. відносно ОСОБА_1 за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172 - 6 ч.1 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 10.09. 2020 року №394, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за наступних обставин.
Відповідно до наказу Державної служби України з безпеки на транспорті «Про переведення ОСОБА_1 » від 26.01.2016 № 275-к ОСОБА_1 , з 01.02.2016 р.переведено на посаду головного спеціаліста відділу державної служби Управління персоналу Державної служби України з безпеки на транспорті.
25.10.2010 ОСОБА_1 прийнято присягу державного службовця.
Відповідно до наказу Державної служби України з безпеки на транспорті № 988-к від 06.05.2016 ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця з 01.05.2016.
Відповідно до наказу Державної служби України з безпеки на транспорті № 276-к від 26.01.2016 «Про відпустку за догляду за дитиною» ОСОБА_1 надано відпустку з 01.02.2016 по 28.01.2018
Відповідно до статті 6 Закону України «Про державну службу» категорія ”В посад державної служби встановлюється іншим посадам державної служби, не віднесеним до категорій "А" і "Б". Посада головного спеціаліста відділу проходження державної служби Управління персоналом не віднесена до категорій "А" і "Б".
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділ) державної служби Управління персоналом Державної служби України з безпеки на транспорті, яка відноситься до категорії «В» посад державної служби являється суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», як на державного службовця.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3 «Про санкціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем категорії «В», зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 29.04.2020 о 19:23, а отже не своєчасно.
За частиною 1 статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» адресованого Головам апеляційних судів областей, м. Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 не зазначила причин, несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, які б відносилися до поважних.
Отже, працівниками Управління стратегічних розслідування в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України не встановлено поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Несвоєчасне подання декларації відбулося у зв'язку із не дотриманням порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації до Реєстру, що не можна вважати поважною причиною несвоєчасного подання декларації.
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом строку, 20.05.2020 о 02:27 несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.
ОСОБА_1 мала можливість подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017рік шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб*'єкта декларування у системі Реєстру у будь-якому місці, але оскільки остання є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного із корупцією, у зв'язку із її роботою у Державній служби України з безпеки на транспорті, то місцем вчинення правопорушення є адреса місця знаходження служби, а саме; м.Київ,пр..Перемоги 14
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні встановленого правопорушення визнала та суду пояснила, що вона дійсно подала декларацію несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування. Декларацію за 2018 рік подала з запізненням в зв'яку з тим, що нею був втрачений електронний ключ та тільки після його відновлення декларація за 2018 р. була подана 25.06.2019 року.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.172 - 6 ч.1 КУпАП та просить застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172 - 6 КУпАП.
Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини, її вина у вчиненні встановленого правопорушення також підтверджується наступними доказами, які досліджено в судовому засіданні: фактичними даними, які містяться у протоколах про адміністративне правопорушення №394 від 10.09.2020р. ;копією наказу № 275-к від 26.01.2016р.про переведення ОСОБА_1 на посаду гол.спеціаліста відділу державної служби УПДСУ з безпеки на транспорті , копією наказу від 29.08.2016 року №2491-к відповідно до якого ОСОБА_1 переведено з посади головного спеціаліста відділу державної служби Управління персоналу ,на посаду головного спеціаліста відділу проходження державної служби Управління персоналом з 30 серпня 2016 року та іншими матеріалами справи в їх сукупності .
Враховуючи викладене, оцінюючи в сукупності наявні у справі та досліджені судом докази, суд приходить до висновку, що вказані докази містять достатні фактичні дані про те, що ОСОБА_1 , являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави, будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно подала без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, чим вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172 - 6 КУпАП.
Обираючи вид стягнення суддя обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не вбачає.
Враховуючи викладене, особу правопорушника, ступінь вини, суддя вважає за необхідне застосувати відносно правопорушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що з правопорушника необхідно стягнути на користь держави 454 грн. 00 коп. грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 172 - 6 ч.1, 283, 284 КУпАП , ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (інд. № НОМЕР_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172 - 6 КУпАП та стягнути з адміністративний штраф в сумі 850 грн. на користь держави.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу в розмірі 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інд № НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Постанова судді може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м. Кременчука протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Маханьков О.В.