Справа № 681/259/21
про повернення справи для доопрацювання
02.03.2021 року
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Дідек М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Полонського відділу поліцейської діяльності №3 Шепетівського районного управління поліції в Хмельницькій області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , працюючої продавцем магазину «Кама», громадянку України,
за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
встановила:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 522465 від 25 лютого 2021 року, інспектором СРПП Полонського ВПД №3 старшим лейтенантом поліції Пасічником С.В., ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення проступку, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, а саме, що вона 25.02.2021 року о 12:18 год. в магазині «Кама», що в м. Полонне по вулиці Привокзальній, 113, здійснювала господарську діяльність із прийняття відвідувачів без нанесення маркування для перебування в черзі, чим порушила п.п. 12 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, суддя вказує наступне.
Згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 цього Кодексу завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Будь-яке обвинувачення особи має бути конкретним, зрозумілим та підтверджено належними, достовірними та допустимими доказами.
Так, згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги, що до матеріалів адміністративної справи не додано доказів, що ОСОБА_1 є фізичною особою підприємцем, а саме: виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, витягу з реєстру платників податків.
Крім того, п.п.12 п.3 у постанові Кабінету Міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року - не має, тому обвинувачення, зазначене у протоколі, є неконкретним, позбавляє можливості ефективно захищатися від нього, а сам протокол не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, тому справа підлягає поверненню на доопрацювання органу, від якого надійшов до суду протокол про адміністративне правопорушення, для належного його оформлення.
Керуючись наведеним, ст.ст.256, 278 КУпАП суддя, -
постановила:
Повернути даний адміністративний матеріал до Полонського відділу поліцейської діяльності №3 Шепетівського районного управління поліції в Хмельницькій області, для доопрацювання.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Дідек М.Б.