02.03.2021 Справа №607/1003/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Багрій Т.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Старокостянтинів Хмельницької області, українця, громадянина України, директора ТОВ «Бункермуз», зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 061219 від 04.01.2021, 18 грудня 2020 року о 22 год. 50 хв. директор закладу «Бункермуз», що по вул. Шевченка,1 в м. Тернополі ОСОБА_1 допустив роботу вказаного закладу громадського харчування після 22 год., чим порушив вимоги п.п. 5 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 у відповідності до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2020 із змінами та доповненнями.
В судовому засіданні представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвокат Синюк А.С. пояснив, що ОСОБА_1 не здійснює підприємницьку діяльність в закладі громадського харчування - бар-ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в м. Тернополі, бульвар Т. Шевченка, 1, зазначене приміщення орендує ТОВ «Буркіт» та просив провадження у справі закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44-3 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як вбачається із вищевказаного протоколу про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 інкриміновано вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, зокрема порушення правил щодо карантину людей та зазначено, що його діями порушено вимоги п.п. 12 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 р. (із змінами та доповненнями відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1100 від 11.11.2020 р.) у відповідності до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2020 зі змінами та доповненнями.
Однак під час розгляду матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП судом встановлено, щоТОВ «Бункермуз», директором якого являється ОСОБА_1 , передало в оренду ТОВ «Буркіт» нежитлове приміщення за адресою АДРЕСА_2 на строк з 01 січня 2020 року до 31 грудня 2023 року з метою розміщення закладу громадського харчування, таким чином, в судовому засіданні встановлено, що у вказаному приміщенніза адресую бульвар Т. Шевченка, 1 м. Тернополя, належному ТОВ «Бункермуз», на даний час здійснює свою підприємницьку діяльність в сфері громадського харчування саме ТОВ «Буркіт», директором якого являється ОСОБА_2 .
Отже, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи на підставі наявних у матеріалах справи доказів, суд приходить до висновку про недоведеність факту порушення правил щодо карантину людей ОСОБА_1 та вважає, що вчинення останнім адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44-3 КУпАП, не знайшло свого підтвердження в суді, адже суду не надано належних та допустимих доказів їх вчинення останнім, зокрема матеріалами справи не підтверджено те, що ОСОБА_1 здійснює свою підприємницьку діяльність в бар-ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться в АДРЕСА_2 .
На підставі ч. 2 ст. 62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44-3 КУпАП - порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, а тому вважає, що провадження в адміністративній справі стосовно нього слід закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованих адміністративних правопорушень.
Керуючись статтями 7, 44-3, 247, 280, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу інкримінованих адміністративних правопорушень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяТ. Я. Багрій