Справа № 420/11458/20
02 березня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу за позовною заявою Служби автомобільних доріг в Одеській області до Західного офісу Держаудитслужби, треті особи які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Евродор», Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСТДОРСТРОЙ» про визнання протиправним та скасування висновку, -
До суду звернулася Служба автомобільних доріг в Одеській області з позовною заявою до Західного офісу Держаудитслужби, треті особи які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Евродор», Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСТДОРСТРОЙ» про визнання протиправним та скасування висновку за результатами моніторингу закупівлі UA-2020-03-13-002577-а.
За цією позовною заявою відкрито загальне позовне провадження у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив, а третім особам - пояснень щодо суті спору.
Представник позивача в судове засідання не з'явився. Позов обґрунтований позивачем тим, що ним додержані вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» при проведенні відкритих торгів на ремонт автомобільної дороги, моніторинг закупівлі проведений через пів року після визначення переможця та більше ніж за три місяці після укладення договору з переможцем торгів, тендерна документація має повну інформацію про проведення процедури відкритих торгів, гарантія банку підписана електронним підписом уповноваженої особи, а тому має братися до уваги, а наявна довідка підтверджує постачання асфальтобетону протягом всього строку надання послуг.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Відзив на позовну заяву обґрунтований тим, що під час моніторингу закупівлі встановлено порушення позивачем вимог ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» внаслідок відсутності в оголошенні про проведення закупівлі відповідної інформації (про умови надання забезпечення тендерних пропозицій), а також порушення вимог п. 1, 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі», внаслідок не відхилення тендерної пропозиції учасника (Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСТДОРСТРОЙ»), який не відповідав кваліфікаційним критеріям, встановленим у тендерній документації відповідно до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» та тендерна пропозиція якого не відповідала умовам тендерної документації, при цьому вказаного учасника допущено до аукціону. На підставі моніторингу закупівлі відповідачем складений висновок, яким зобов'язано Службу автомобільних доріг в Одеській області усунути порушення законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема, вжити заходів щодо розірвання договору з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, а також недопущення таких порушень в подальшому.
Представник третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Евродор» в судове засідання не з'явився, пояснень щодо суті спору не надав.
Представник третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСТДОРСТРОЙ» в судове засідання не з'явився, пояснень щодо суті спору не надав.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до протоколу №1 засідання тендерного комітету щодо організації проведення процедур закупівель Служби автомобільних доріг в Одеській області від 13.03.2020 року, ухвалено підготувати та оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу інформацію щодо оголошення проведення відкритих торгів, зокрема: - поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914», предмет закупівлі - роботи; - термін надання послуг: до 31.12.2021 року; - кінцевий строк подання тендерних пропозицій призначити на 13.04.2020 року, 10-00 (аркуші справи 73-74).
13 березня 2020 року Службою автомобільних доріг в Одеській області в системі електронних закупівель оприлюднено інформацію про процедуру закупівлі UA-2020-03-13-002577-а «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914», предмет закупівлі - роботи.
Відповідно до протоколу (рішення) засідання тендерного комітету Служби автомобільних доріг в Одеській області від 18.05.2020 року №5, переможцем за результатами аукціону стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Евродор» (аркуш справи 75).
Між Службою автомобільних доріг в Одеській області (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Евродор» (підрядник) 01 червня 2020 року укладено договір підряду №4П/20 на виконання послуг по поточному середньому ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914 (45233142-6, ремонт доріг (аркуші справи 178-185).
Відповідно до ст. 1, 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Головними завданнями органу державного фінансового контролю є, в тому числі, здійснення державного фінансового контролю за дотриманням законодавства про закупівлі.
Контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі», проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.
Відповідно до п. 1, 4, 7 «Положення про Державну аудиторську службу України», затвердженого 03.02.2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 43, Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Держаудитслужба, реалізує державний фінансовий контроль через здійснення, в тому числі, моніторингу закупівель.
Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи.
Згідно з ст. 1, 8 Закону України «Про публічні закупівлі» моніторинг процедури закупівлі - аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.
Моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи. Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії.
Рішення про початок моніторингу процедури закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник (або уповноважена керівником особа) за наявності однієї або декількох із таких підстав, зокрема, дані автоматичних індикаторів ризиків; інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
За результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі, що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.
На підставі доручення Державної аудиторської служби України №003100-18/4782-2020 від 11.09.2020 року щодо проведення моніторингу ряду процедур закупівель за результатами опрацювання депутатських звернень народного депутата України Ярослава Юрчишина, наказом Південного офісу Західного офісу Держаудитслужби №173 від 18.09.2020 року розпочато моніторинг процедури закупівель, зокрема, закупівлі UA-2020-03-13-002577-а «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914», предмет закупівлі - роботи (аркуші справи 142-146).
За результатами проведеного моніторингу Західним офісом Держаудитслужби 09 жовтня 2020 року затверджено висновок про результати моніторингу закупівлі UA-2020-03-13-002577-а №395 (аркуші справи 148-150).
Проведеним моніторингом встановлено, що в порушення вимог ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» в оголошенні про проведення закупівлі відсутня інформація про умови надання забезпечення тендерних пропозицій (при встановленні замовником вимоги про надання забезпечення тендерної пропозиції у вигляді електронної гарантії в сумі 8573139 грн.). За вимогою частини 2 розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерна пропозиція повинна супроводжуватись забезпеченням у формі електронної банківської гарантії з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з банку по рахунку покриття, яка підтверджує зачислення грошового покриття на рахунок покриття, видані банком-гарантом, завірені печаткою банку-гаранта та підписом уповноваженої особи такого банку-гаранта із наданням підтвердження повноважень такої уповноваженої особи від банку-гаранта. Проте, проведеним моніторингом питання розгляду замовником тендерних пропозицій та допущення їх до аукціону встановлено, що в недотримання вимог частини 2 розділу III тендерної документації учасником ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» у складі тендерної пропозиції надано довідку Акціонерного банку «Південний» (вих. № 016-001-13770БТ-2020 від 10.04.2020, файл 016-001-13770BT-2020.pdf) про наявність повного грошового покриття не завірену печаткою банку-гаранта (до довідки долучено лише файл з електронним цифровим підписом уповноваженої особи банку). Також, в недотримання вимог пункту 1.1.3 розділу І Додатку 3 до тендерної документації учасником ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» у складі тендерної пропозиції надано гарантійний лист-підтвердження від постачальника асфальтобетонних та щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей (ТОВ «Березівкаагрошляхбуд») та копію договору поставки асфальтобетонних та щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей №40-Ч від 09.04.2020, відповідно до яких передбачено запланований щомісячний обсяг постачання - по 10 тис. тонн на місяць з червня 2020 року по листопад 2021 року, в той час як відповідно до умов тендерної документації вимагалось постачання асфальтобетону протягом усього строку надання послуг, а саме - до 31 грудня 2021 року. Слід зазначити, що з аналогічної підстави Замовником було відхилено тендерну пропозицію ТОВ «Миколаївбудцентр». З врахуванням вищевикладеного, на порушення вимог п. 1, 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» замовником не відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ», який не відповідав кваліфікаційним критеріям, встановленим у тендерній документації відповідно до ст. 16 цього Закону, та тендерна пропозиція якого не відповідала умовам тендерної документації, а допущено вказаного учасника до аукціону. Відповідно до норм ч. 1 ст. 31 цього Закону замовник відміняє торги в разі допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій. З врахуванням участі у процедурі закупівлі UA-2020-03-13-002577-a трьох учасників: ТОВ «Миколаївбудцентр», ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» та ТОВ «Евродор», відхилення Замовником тендерної пропозиції ТОВ «Миколаївбудцентр» та наявності вищенаведених підстав для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» торги по вказаній закупівлі підлягали відміні в порядку ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (з підстави допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій).
З урахуванням встановлених порушень, Західним офісом Держаудитслужби зобов'язано Службу автомобільних доріг в Одеській області усунути порушення законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема, вжити заходів щодо розірвання договору з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, а також недопущення таких порушень в подальшому.
Позивач не погодився із правомірністю зазначеного висновку та звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до положень п. 18, 25, 31, 32 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» публічна закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.
Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація повинна містити, зокрема, розмір, вид, строк та умови надання, умови повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати).
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі», оголошення про проведення процедури відкритих торгів безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково зазначаються: найменування та місцезнаходження замовника; назва предмета закупівлі; кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; кінцевий строк подання тендерних пропозицій; розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати); дата та час розкриття тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону; розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки.
В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником.
Дата і час розкриття тендерних пропозицій, крім випадку, встановленого в абзаці десятому цієї частини, та дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою закупівель автоматично в день оприлюднення замовником оголошення на веб- порталі Уповноваженого органу.
Відповідно до умов тендерної документації на закупівлю «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914» розмір забезпечення тендерної пропозиції складає не більше 3% очікуваної вартості закупівлі, а саме - 8573139 грн.
Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 року (чинним на момент проведення процедури закупівлі) затверджено форму оголошення про проведення відкритих торгів, яка містить, в тому числі, розмір і вид забезпечення тендерної пропозиції.
Відповідно до положень ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково зазначаються, в тому числі, умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати).
Разом з цим, форма оголошення про проведення відкритих торгів не містить такої графи як умови надання забезпечення тендерних пропозицій, а містить тільки графи щодо розміру і виду забезпечення тендерної пропозиції, які були зазначені.
Крім того, суд звертає увагу, що Тендерна документація на закупівлю містить повну інформацію про проведення процедури відкритих торгів, а тому обставина, зазначена відповідачем не може бути підставою для розірвання договору з переможцем торгів.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Відповідно до п. 1, 4 ч. 1 ст. 30, ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо: учасник: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону; не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Замовник відміняє торги в разі, зокрема, допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій.
Відповідно до умов тендерної документації на закупівлю «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914» банківська гарантія повинна бути оформлена з повним грошовим покриттям на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності повного грошового покриття на весь строк дії гарантії надається довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії та виписка з Банку по рахунку покриття, яка підтверджує зачислення грошового покриття на рахунок покриття, видані Банком-гарантом, завірені печаткою Банка-гаранта та підписом уповноваженої особи такого Банку-гаранта із наданням підтвердження повноважень такої Уповноваженої особи від Банку-гаранта.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до вимог щодо забезпечення тендерної пропозиції учасником ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» було надано документи від банку-гаранта. На підтвердження наявності забезпечення надано довіреність №552764 від 30 вересня 2019 року, яка підписана електронним підписом Голови правління ПАТ АБ «Південний» Цимбалом Максимом Петровичем; банківську гарантію №016-001-13760-2020 від 10.04.2020 року, яка підписана кваліфікованим електронним підписом директора Кредитного департаменту ПАТ АБ «Південний» Скоч Вікторією Аркадіївною, довідку з банку-гаранта про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії № НОМЕР_1 від 10.04.2020 року підписану кваліфікованим електронним підписом директора Кредитного департаменту ПАТ АБ «Південний» Скоч Вікторією Аркадіївною та сам кваліфікований електронний підпис ОСОБА_1 ; виписку по особовим рахункам, якою підтверджено наявність на рахунку коштів у сумі 8573139 грн. ( НОМЕР_2 ), яка підписана кваліфікованим електронним підписом ОСОБА_1 та кваліфікованою електронною печаткою.
Вищезазначеними документами підтверджено наявність на рахунку коштів банку-гаранта, як повного грошового покриття за банківською гарантією №016-001-13760-2020 від 10.04.2020 року в сумі 8573139 грн., що відповідає умовам тендерної документації щодо зачислення грошового покриття та наявності його на весь строк дії такої гарантії.
Відповідно до ст. 7 Розділу ІІ Законй України «Про електронні документи та електронний документообіг», оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Суд звертає увагу, що вищевказана довідка з банку-гаранта підписана належним чином із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи банку, яка підтверджується через офіційний державний сайт Міністерства цифрової трансформації України, при цьому, тендерною документацією не передбачено умов щодо підписання тендерних пропозицій із застосуванням КЕП/ЕЦП, у зв'язку із чим відсутність електронної печатки не розглядається як порушення, а відтак підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» у позивача не було.
Крім того, щодо невідхилення тендерної пропозиції ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» через не підтвердження постачання асфальтобетону протягом усього строку надання послуг суд зазначає наступне.
Відповідно до умов тендерної документації на закупівлю «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914» строк поставки до 31.12.2021 року.
Так, з наявного в матеріалах справи гарантійного листа підтвердження №657 від 09.04.2020 року ТОВ «Березівкаагрошляхбуд», ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» гарантує безперебійне постачання асфальтобетонних та щебнево-мастикових асфальтобетонних сумішей згідно договору поставки №40-Ч від 09.04.2020 року та повідомляє, що має можливість та готове обладнання забезпечити ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» протягом всього строку виконання робіт по об'єкту: «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914» (аркуш справи 165).
При цьому, у гарантійному листі ТОВ «СПМК-17» від 10.04.2020 року №10/03, ТОВ «СПМК-17» гарантує безперебійне постачання учаснику ТОВ «Миколаївбудцентр» асфальтобетону та/або ЩМАС у щомісячних обсягів поставки/відвантаження протягом строку надання послуг за предметом закупівлі: «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-33 Вінниця - Турбів - Гайсин - Балта - Велика Михайлівка - /М-16/, км 299+000-км 315+914» у обсягах квітень 2020 року - листопад 2021 року (аркуші справи 171-172).
У зв'язку із тим, що у гарантійному листі ТОВ «Миколаївбудцентр» було зазначено обсяги постачання товару до листопада 2021 року, в той час як умовами тендерної документації передбачено строк поставки до 31.12.2021 року, позивачем правомірно було відхилено учасника ТОВ «Миколаївбудцентр», а ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» допущено до аукціону.
Враховуючи викладені обставини оскаржений позивачем висновок Західного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2020-03-13-002577-а є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги Служби автомобільних доріг в Одеській області обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати розподіляються у відповідності до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Служби автомобільних доріг в Одеській області (вул. Михайла Грушевського, 49, м. Одеса, 65031, код ЄДРПОУ 25829550) до Західного офісу Держаудитслужби (вул. Костюшка, буд. 8, м. Львів, Львівська область, 79000, код ЄДРПОУ 40479801), треті особи які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Евродор» (вул. Бугаївська, буд. 60, м. Одеса, 65005, код ЄДРПОУ 33387560), Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСТДОРСТРОЙ» (вул. Генуезька, 1-А, м. Одеса, 65009, код ЄДРПОУ 33658865) про визнання протиправним та скасування висновку за результатами моніторингу закупівлі UA-2020-03-13-002577-а - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати висновок Західного офісу Держаудитслужби за результатами моніторингу закупівлі UA-2020-03-13-002577-а.
Стягнути з Західного офісу Держаудитслужби (вул. Костюшка, буд. 8, м. Львів, Львівська область, 79000, код ЄДРПОУ 40479801) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Служби автомобільних доріг в Одеській області (вул. Михайла Грушевського, 49, м. Одеса, 65031, код ЄДРПОУ 25829550) сплачений судовий збір у розмірі 2102 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л. І. Свида
.