Справа № 676/1145/21
Номер провадження 3/676/599/21
01 березня 2021 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Черепахін В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм АТ «CRH»,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
25 лютого 2021 року до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області з Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, щодо ОСОБА_1 .
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю за необхідне повторно повернути їх Кам'янець-Подільському РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення, виходячи з наступних підстав.
Так, положеннями ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.
Згідно з приписами ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Встановлено, що постановою судді Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Мантуляка Ю.В.від 02 лютого 2021 року матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП були повернуті Кам'янець-Подільському РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення, у зв'язку з тим, що матеріали справи не відповідають вимогам КУпАП та іншим нормативно-правовим актам.
Зокрема суддею Мантуляком Ю.В. у постанові від 02 лютого 2021 року було зазначено, що в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 та доданих до нього матеріалів є ряд недоліків, які потребують належного оформлення, зокрема через не визнання власника автомобіля КРАЗ 6502, д.н. НОМЕР_1 потерпілим, не зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення найменування органу поліції, а зазначення лише посади, звання, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, що позбавляло суд можливості встановити, чи уповноваженою особою складено протокол про адміністративне правопорушення, а також не зазначення в протоколі про адміністративне правопорушення, які саме дії вчинив ОСОБА_1 , які стали порушенням п.31.1 Правил дорожнього руху, що призвело до ДТП.
Однак, посадові особи Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, не зважаючи на те, що вказівки судді є для них обов'язковими для виконання, не усунувши в повному обсязі зазначених суддею Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області у постанові від 02 лютого 2021 року недоліків, повторно направили матеріали справи про адміністративне правопорушення до суду для розгляду.
А тому, враховуючи зазначене вище, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню Кам'янець-Подільському РУП ГУНП в Хмельницькій області для їх належного (додаткового) оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 280, 283 КпАП України, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, щодо ОСОБА_1 Кам'янець-Подільському РУП ГУНП в Хмельницькій області для їх належного (додаткового) оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Черепахін В.О