Справа № 515/247/21
Провадження № 3/515/613/21
Татарбунарський районний суд Одеської області
Іменем України
26 лютого 2021 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Тимошенка С.В., розглянувши матеріали адміністративної справи № ОД020/370/АВ/П/ПТ, які надійшли від Голов- ного управління держпраці в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідаль- ності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого директором ТОВ «ВМС-10», проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ст.41 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
24 лютого 2021 року до Татарбунарського районного суду Одеської області надійшли матеріа- ли адміністративної справи № ОД020/370/АВ/П/ПТ про притягнення до адміністративної відпові- дальності ОСОБА_1 за ст. за ознаками ч.3 ст.41 КУпАП, з яких слідує, що станом на 02.11. 2020 р. директором ТОВ «ВМС-10» ОСОБА_1 фактично допущено до роботи приймальника риби та охоронця без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єди- ного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
Але адміністративна справа не може бути прийнята до провадження та підлягає поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається про- типравна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський поря- док, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом пе- редбачено адміністративну відповідальність.
В силу ст.245 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має сво єчасно, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповід- ності із законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є бу- дь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) вста- новлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані вста- новлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягає- ться до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими дока зами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністратив- ної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фо- то- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режи- мі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються за- безпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також ін- шими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоко- лів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
При ознайомленні з матеріалами справи було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, а саме, в ньому відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; протокол не містить відомостей про свід- ків, які могли б підтвердити викладені обставини або надати пояснення. Справа не містить доказів вини зазначеноїособи.
Крім того, у матеріалах справи відсутні дані, які мають враховуватись судом при прийнятті рі- шення у даній справі, відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП, а саме: характеристика на особу, яка при- тягається до адміністративної відповідальності, дані про ступінь її вини особи, майновий стан, об- ставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, тощо.
Отже протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, а саме, до протоколу не долучено доказів на підтвердження обставин, вказаних у протоколі.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Зазначені недоліки унеможливлюють об'єктивний судовий розгляд справи по суті, а тому спра- ву необхідно повернути до Головного управління з держпраці в Одеській області для доопрацюва- ння та належного оформлення.
Керуючись ст.ст.7, 256, 278 КУпАП, суддя
Адміністративний справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - ження до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.41 КУпАП повернути до Головного управлін- ня держпраці в Одеській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Тимошенко С.В.