Справа № 367/1110/21
Провадження №1-в/367/68/2021
Іменем України
01 березня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань суду подання т.в.о. начальника відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду громадянину ОСОБА_3 ,-
До Ірпінського міського суду Київської області звернувся т.в.о. начальника відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області із поданням про встановлення адміністративного нагляду громадянину ОСОБА_3 ..
В судове засідання учасники процесу не з'явилися, надали до суду заяви, відповідно до яких просили розглянути подання без їх участі та щодо встановлення адміністративного нагляду не заперечували.
Суд, вивчивши матеріали провадження, дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішується судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засіданні осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду подання, не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_3 був засуджений вироком Солом'янського районного суду м. Києва від 29.06.2016 року за ч. 1 ст. 309, ст. 71 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі.
Відповідно до довідки про звільнення серії КИВ № 17176, ОСОБА_3 відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 02.03.2017 року по 06.06.2018 року, звільнений був умовно-достроково на підставі ухвали суду.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Так, ОСОБА_3 після звільнення від відбування покарання зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не став, допускає порушення громадського порядку, веде антигромадський спосіб життя, на зауваження та документування порушень не реагує. Також, ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 08.12.2020 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП; 26.01.2021 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП; 26.01.2021 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП та 26.01.2021 року за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП. Однак, не зважаючи на зроблені попередження про припинення ведення антигромадського способу життя особі у відношенні якої може бути встановлено адміністративний нагляд ОСОБА_3 на шлях виправлення не став та продовжує вести антигромадський спосіб життя.
Відповідно до п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є: матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Таким чином, оскільки громадянин ОСОБА_3 був засуджений два і більше разів до позбавлення волі за вчинення умисних злочинів та після звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, суд вважає за необхідне задовольнити подання і встановити йому адміністративний нагляд.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі», суд, -
Подання т.в.о. начальника відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду громадянину ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців.
Встановити ОСОБА_3 наступні обмеження:
а) заборонити залишати своє місце проживання щоденно, в період часу з 23:00 годин вечора до 05:00 годин ранку;
б) заборонити виїзд за межі Бучанського району без відповідного дозволу керівництва відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області;
в) з'являтись на реєстрацію до відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області один раз на місяць;
г) заборонити відвідувати місця, де дозволена торгівля та розливання спиртних напоїв;
д) повідомляти уповноважених осіб відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області про зміну місця проживання.
На ухвалу до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області може бути подано апеляцію протягом семи днів.
Суддя: ОСОБА_1