Справа № 594/284/21
Провадження № 3/594/160/2021
26 лютого 2021 року
Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Чир П.В. розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли із відділення поліції №1 (м.Борщів) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області на:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 08.01.2021 серія АПР18 №714192, 08 січня 2021 року о 01.33 год. було виявлено порушення карантинних норм приватним підприємцем ОСОБА_1 , який допустив роботу розважального закладу «магазин-бар» ФОП ОСОБА_2 , який розташований в АДРЕСА_2 , чим порушив вимоги п.3 п.п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вивченням матеріалів справи встановлено, що при складанні протоколів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП, вищевказаних вимог ст.256 КУпАП, не дотримано.
Підпунктом 1 п.3 Постанови Кабінету Міністрів України « Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09 грудня 2020 р. № 1236, передбачено додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється: 1) приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах.
Так на розгляді Борщівського районного суду перебував протокол серія АПР18 №714192 від 08 січня 2021 року, складений на ОСОБА_1 .
Постановою судді Борщівського районного суду від 26 січня 2021 року, вищевказаний протокол був повернутий Борщівському відділенню поліції Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області для належного оформлення з тих підстав, що поліцейським не надано жодного доказу на підтвердження того, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання, який провадить діяльність у сфері громадського харчування. Крім того, зазначаючи в протоколі, про те, що приватний підприємець ОСОБА_2 допустив роботу розважального закладу «магазин-бар» ФОП ОСОБА_2 не долучено даних приналежності діяльності самого розважального закладу та належності його саме приватному підприємцю ОСОБА_1 і в якій саме частині магазині чи барі.
Недоліки протоколу, які були зазначені в постанові судді Борщівського районного суду від 26.01.2021 не усунені.
Натомість у додатках до протоколу міститься рапорт поліцейського СРПП ВП №1 (м.Борщів) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області Січового А. від 22.02.2021, в якому вказано, зроблено фотокопії які надав ОСОБА_2 , а саме: виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єктів. В даному звіті вказано про зміну житлового приміщення на бар-магазин.
До протоколу додає фотокопію першої сторінки звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, а також виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які належно не завірені.
На фотокопії першої сторінки звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта дослівно зазначено, що експертом з технічного обстеження будівель і споруд ОСОБА_3 05 жовтня 2013 року затверджено звіт про реконструкцію нежитлового приміщення під бар, магазин продовольчих товарів та аптеку з надбудовою житлових приміщень. Замовником виступав ОСОБА_4 .
Дана сторінка звіту не містить висновку про дозвіл на таку реконструкцію.
Сам по собі звіт не є правовстановлюючим документом, а був лише підставою для врахування під час державної реєстрації.
Відомості у звіті про замовника - ОСОБА_4 - не підтверджує його права власності та діяльності у сфері громадського харчування .
З виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців слідує, що ОСОБА_4 зареєстрований як фізична особа підприємець 21.05.2003, про що вчинено запис в єдиному реєстрі 24 січня 2005 року, а реконструкція проведена в 2013 році.
Тобто ОСОБА_4 повинен провести певну перереєстрацію і отримати правовстановлюючі та дозвільні документи на проведення діяльності у сфері громадського харчування.
В матеріалах справи відсутні відповідні установчі документи суб'єкта господарювання та відомості відносно правового статусу закладу (витяг з реєстру платника Єдиного податку із записами про кведи, виписки з держреєстру, дані про власність чи оренду, інші відомості відносно правового статусу закладу).
Відповідно до п.15 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Згідно рапорту інспектора СРПП Борщівського ВП від 08.01.2021 в барі с. ОСОБА_5 перебувало близько 400 чоловік, однак працівниками поліції не встановлено та не опитано жодного відвідувача.
Т.в.о. начальника ВП №1 (м.Борщів) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області полковник поліції Василь Бурик отримавши рапорт старшого сержанта поліції ОСОБА_6 про усунення недоліків, не ознайомившись з постановою судді від 26.01.2021, повторно направив протокол на розгляд до суду.
Враховуючи, що постанова судді від 26.01.2021 не виконана, з врахуванням додаткових роз'яснень в даній постанові протокол про вчинення адміністративного правопорушення слід повернути для належного оформлення.
При цьому усунення недоліків у протоколі повинно бути проведено з безумовним виконанням вимог ст.256 КУпАП України та ознайомленням особи, що вчинила правопорушення, зі змістом протоколу.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 256 КУпАП України -
Протокол серія АПР18 №714192 від 08 січня 2021 року щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст.44-3 КУпАП - повернути Т.в.о. начальника ВП №1 (м.Борщів) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області полковник поліції Василю Бурику для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Чир П. В.