Постанова від 25.02.2021 по справі 399/568/20

справа № 399/568/20

провадження № 3/399/63/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2021 року смт Онуфріївка

Суддя Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Шульженко Вікторія Володимирівна розглянувши матеріали, які надійшли від СПД №1 (смт Онуфріївка) відділення поліції №1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, місце народження селище Кулунда, Алтайського краю, зареєстроване місце проживання та фактичне місце проживання АДРЕСА_1 , працює контролером ПАТ КВБЗ, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КУпАП,

встановив:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 596646 від 28.07.2020 року про адміністративне правопорушення складеного інспектором ЮП Онуфріївського ВП Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області майором поліції Ковтун І.О., 27.07.2020 року о 06 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 ухилялася від виконання передбачених законодавством батьківських обов'язків щодо забезпечення умов проживання та виховання доньки ОСОБА_2 , 2006 року народження, внаслідок чого остання помилково прийняла ліки та була доставлена до ЦРЛ з отруєнням медичними препаратами, чим ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП.

Постановою судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області від 04.08.2020 року дану справу повернуто для належного оформлення до Онуфріївського ВП Олександрійського ВП ГУНП України в Кіровоградській області, оскільки до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано документів, які свідчать про зміну прізвища громадянкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 ».

24.02.2021 року до суду повторно надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Однак, як вбачається з матеріалів справи, вказані у вищезазначеній постанові судді недоліки не було усунуто.

Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Ознайомившись з матеріалами справи, дослідивши надані суду докази, суд приходить до наступного висновку.

За змістом ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

При цьому наведена норма не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.

Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.

Таким чином, при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного правопорушення.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 11 липня 2018 року (справа № 308/8763/15-а).

Так, згідно матеріалів адміністративної справи, адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було вчинено 27.07.2020 року, з вищенаведеного вбачається, що строки можливого притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності почали діяти саме з 27.07.2020 року та відповідно до вимог ч.2 ст. 38 КУпАП закінчилися 27.10.2020 року.

Тобто, після 27.10.2020 року, в розумінні п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 не могло бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.

В статті 247 КУпАП зазначені обставини, що виключають провадження в справі про адміністративні правопорушення, зокрема: 1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення; 2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку; 3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність; 4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони; 5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; 6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; 7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу; 8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні поданому факту; 9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.

При цьому, ст. 247 КУпАП не надає право органу, що здійснює адміністративне провадження його закрити, а зобов'язує його це зробити.

Враховуючи вищезазначене, відповідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Оскільки станом на 24.02.2021 року, тобто станом на дату повторно надходження матеріалів адміністративної справи до суду для розгляду закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, тому вказана обставина виключає провадження в справі про адміністративні правопорушення.

Керуючись п. 7 ч.1 ст.247, ст.283-284 КУпАП, суддя,

постановив:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП - закрити на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУ пАП.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Онуфріївський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Онуфріївського районного суду

Кіровоградської області В.В. Шульженко