Рішення від 25.02.2021 по справі 540/3916/20

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/3916/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Лото-Фарт" до Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 27.11.2020 р.,

встановив:

Приватне підприємство "Лото-Фарт" (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради (далі -відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради від 27.11.2020 р., яким призупинено дію паспортів прив'язки тимчасових споруд: комплекс павільйонів в кількості трьох штук по АДРЕСА_1 , в районі кафе " ІНФОРМАЦІЯ_1 " від 18.11.2020 р. № НОМЕР_1 ; комплекс павільйонів в кількості двох штук по АДРЕСА_1 , в районі кафе " ІНФОРМАЦІЯ_1 " від 18.11.2020 р. № НОМЕР_2 .

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем було видано ПП "Лото-Фарт" паспорти прив'язок ТС: комплекс павільйонів в кількості трьох штук по АДРЕСА_1 , в районі кафе " ІНФОРМАЦІЯ_1 " від 18.11.2020 р. № НОМЕР_1 та комплекс павільйонів в кількості двох штук по АДРЕСА_1 , в районі кафе "Медуза" від 18.11.2020 р. № 91. 28.11.2020 р. із мережі Інтернет позивачу стало відомо про те, що дію даних паспортів прив'язок призупинено відповідно до листа директора Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради. Вважає таке рішення протиправним, так як у відповідача відсутні повноваження на призупинення паспорта прив'язки ТС задля необхідності отримання інформації щодо наявності погоджень контролюючих органів.

Ухвалою від 08.12.2020 р. повернуто без розгляду заяву представника позивача про забезпечення позову.

Ухвалою від 08.12.2020 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

У встановлений суддею строк позивач усунув недоліки позовної заяви і ухвалою від 29.12.2020 р. відкрито спрощене провадження у справі та відповідачу надано п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

26.01.2021 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що позивачем не доведено факт порушення його прав та свобод. Крім того, у зв'язку із великою кількістю скарг, щодо розміщення тимчасової споруди в мікрорайоні "Корабел" по вул.Патона в районі кафе "Медуза", головним спеціалістом відділу містобудівного кадастру та охорони пам'яток архітектури управління містобудування та землекористування міської ради здійснено виїзд на місце та встановлено, що на земельній ділянці за вказаною вище адресою, встановлена металева огорожа з профнастилу, впритул до існуючого пішохідного тротуару, яка може призвести до погіршення організації дорожнього руху пішоходів. Дані обставини не можливо було встановити при оформленні паспорту прив'язки. Водночас такі дії позивача призводять до пушення прав мешканців міста щодо безпеки їх руху, життя та здоров'я, а також порушення правил дорожнього руху. З метою забезпечення балансу між публічними та приватними інтересами, листом Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради від 27.11.2020 р. № 03-31-368 призупинено дію паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності від 18.11.2020 р. № 90, № 91 по вул.Патона, в районі кафе "Медуза" до отримання власником ПП "Лото-Фарт" погодження з управлянням транспортної, дорожньої інфраструктури і зв'язку міської ради та з управлінням патрульної поліції в Херсонській області (наразі таких погоджень не надано), зупинено встановлення ТС до отримання зазначених погоджень.

Згідно ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі (ч.2 ст.262 КАС України).

Частиною 5 статті 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки від сторін не надходило клопотань про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в письмовому провадженні.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, Приватне підприємство "Лото-Фарт" зареєстровано як юридична особа 06.10.2017 р., про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вчинено запис № 1 499 102 0000 020876.

Видами діяльності підприємства є: 46.18 - діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; 92.00 - організування азартних ігор; 93.29 - організування інших видів відпочинку та розваг.

На підставі звернень ПП "Лото-Фарт" від 10.11.2020 р. Департаментом містобудування та землекористування Херсонської міської ради 18.11.2020 р. видано:

- паспорт прив'язки № 90 комплексу павільйонів (в кількості трьох штук) по АДРЕСА_1 , в районі кафе " ІНФОРМАЦІЯ_1 "; строк дії паспорта прив'язки до 18.11.2021 р.;

- паспорт прив'язки № НОМЕР_2 комплексу павільйонів (в кількості двох штук) по АДРЕСА_1 , в районі кафе " ІНФОРМАЦІЯ_1 "; строк дії паспорта прив'язки до 18.11.2021 р.

Листом від 23.11.2020 р. № 840 Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом м.Херсона Херсонської міської ради повідомила позивача про те, що проведення робіт по встановленню тимчасової огорожі та складання будівельних матеріалів на час проведення монтажу тимчасових споруд повинні виконуватися з дотриманням вимог Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м.Херсоні, які затверджені рішенням міської ради від 31.05.2011 р. № 211.

Листом від 27.11.2020 р. № 03-31-368 Департамент містобудування та землекористування Херсонської міської ради інформував ПП "Лото-Фарт" про те, що до виконавчих органів міської ради надійшла велика кількість скарг щодо законності розміщення тимчасової споруди, у зв'язку з чим необхідно надати погодження з управлінням транспортної, дорожньої інфраструктури і зв'язку Херсонської міської ради, та з управлінням патрульної поліції в Херсонської області. Повідомлено, що працівниками Управління з виїздом на місце здійснено перевірку додержання ПП "Лото-Фарт" вимог паспортів прив'язки та призупинено їх дію. В разі ненадання зазначених погоджень в строк до 25.12.2020 р. паспорти прив'язок тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності буде анульовано.

Вважаючи рішення відповідача від 27.11.2020 р. про призупинення дії паспортів прив'язок від 18.11.2020 р. № 90 та № 91 протиправним, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, визначені Законом України "Про благоустрій населених пунктів " від 06.09.2005 р. № 2807-IV (далі - Закон № 2807-IV).

Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля (абз.2 ч.1 ст.1 Закону № 2807-IV).

Згідно ст.5 Закону № 2807-IV управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.

Частиною 1 статті 10 Закону № 2807-IV передбачено, що до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: 1) затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; 2) затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; 3) створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); 4) визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.

Так, рішенням Херсонської міської ради від 31.05.2011 р. № 221 затверджено Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м.Херсоні (далі - Правила благоустрою).

Правила затверджені Херсонською міською радою в межах наданих їй повноважень, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, та є обов'язковими для виконання всіма розміщеними на території міста Херсона об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, громадянами, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають на території міста Херсона (пп.1.3.1 п.1.3 розділу 1 Правил благоустрою).

Підпунктами 2.6.4, 2.6.5 пункту 2.6 розділу 2 Правил благоустрою визначено, що зовнішній вигляд малих архітектурних форм і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі - МАФ) повинен відповідати концепції розвитку міста, мати естетичний вигляд. МАФ має бути розміщеною у відповідності до вимог чинного законодавства. Розміщення МАФ без відповідного дозволу заборонено. МАФ розміщується із зазначенням на ній реквізитів власника або користувача.

МАФ, установлена без відповідного на це дозволу, підлягає демонтажу власником або користувачем після отримання приписів про це, в строк, установлений у них. У випадку неможливості встановити власника або користувача МАФ, чи відомостей про їх місце проживання/знаходження/реєстрації, припис про демонтаж публікується в друкованому органі міської ради - газеті "Херсонський вісник" - із установленням строку демонтажу - та про наслідки невиконання вимог припису. В разі невиконання припису про демонтаж, він організується виконавчими органами ради із повідомленням власника або користувача про місце зберігання МАФ. Власник або користувач МАФ повинен відшкодувати збитки, понесені при її демонтажі. Порядок демонтажу незаконно встановлених МАФ та відшкодування збитків, понесених від демонтажу, затверджується відповідним рішенням виконкому.

Положеннями ст.28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 р. № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI) визначено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" (ч.3 ст.28 Закону № 3038-VI).

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (ч.4 ст.28 Закону № 3038-VI).

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначено Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 р. № 244 (далі - Порядок № 244).

За змістом пп.пп.2.1-2.7 п.2 Порядку № 244 підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС.

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним.

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

У разі відсутності у складі відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради органу з питань містобудування та архітектури відповідність намірів щодо місця розташування ТС на території сільської, селищної, міської ради визначає орган з питань містобудування та архітектури відповідної районної державної адміністрації за територіальною належністю. У такому випадку строк розгляду заяви становить п'ятнадцять робочих днів.

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

Для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат; схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України"; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Згідно з положенням про Департамент містобудування та землекористування Херсонської міської ради, затвердженим рішенням Херсонської міської ради від 27.05.2020 р. № 2341 (далі - Положення № 2341), Департамент містобудування та землекористування (далі - Департамент) є виконавчим органом Херсонської міської ради, утворюється і діє відповідно до чинного законодавства, підпорядковується міському голові, виконавчому комітету міської ради, є підзвітним і підконтрольним міській ради.

Департамент у діяльності керується Конституцією України, законами України, нормативними актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями Херсонської міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, цим Положенням (п.1.2 Положення № 2341).

Департамент, відповідно до покладених на нього завдань, оформлює паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (п.2.3 Положення № 2341).

Департамент уповноважений, зокрема, надавати відповідно до закону містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок, будівельний паспорт, паспорт прив'язки для розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Підпунктом 2.12 пункту 2 Порядку № 244 передбачено, що паспорт прив'язки підписується керівником (заступником керівника) відповідного органу з питань містобудування та архітектури виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації.

При оформлені паспорта прив'язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, не передбачених законом та цим Порядком (пп.2.13 п.2 Порядку № 244).

Так, судом встановлено, що на підставі звернень ПП "Лото-Фарт" від 10.11.2020 р. Департаментом містобудування та землекористування Херсонської міської ради 18.11.2020 р. видано:

- паспорт прив'язки № 90 комплексу павільйонів (в кількості трьох штук) по АДРЕСА_1 , в районі кафе " ІНФОРМАЦІЯ_1 "; строк дії паспорта прив'язки до 18.11.2021 р.;

- паспорт прив'язки № НОМЕР_2 комплексу павільйонів (в кількості двох штук) по АДРЕСА_1 , в районі кафе " ІНФОРМАЦІЯ_1 "; строк дії паспорта прив'язки до 18.11.2021 р.

Підпунктами 2.26, 2.27 пункту 2 Порядку № 244 (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що дія паспорта прив'язки призупиняється за таких умов: необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення такої ТС; необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - без попередження.

Дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив'язки при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.

З аналізу вказаних норм вбачається, що чинним законодавством визначено чітку послідовність дій щодо надання паспорта прив'язки ТС, призупинення та анулювання його дії.

Суд наголошує, що перелік підстав призупинення та анулювання дії паспорта прив'язки ТС є вичерпним.

Відносини стосовно встановлення ТС, призупинення чи анулювання паспорта прив'язки ТС виникають між замовником та органом місцевої влади, а отже питання призупинення чи анулювання паспорта прив'язки ТС можливе виключно у відповідних прийнятих рішеннях органів, до яких звертається замовник із відповідною заявою про можливість розміщення ТС. Тобто, про призупинення дії паспорта прив'язки ТС Департаментом містобудування та землекористування Херсонської міської ради мало бути прийнято рішення.

Проте, як вбачається з матеріалів справи та підтверджується змістом відзиву відповідача, будь-якого рішення щодо призупинення дії паспортів прив'язок від 18.11.2020 р. № 90 комплексу павільйонів (в кількості трьох штук) по вул.Патона, в районі кафе "Медуза" та № 91 комплексу павільйонів (в кількості двох штук) по вул.Патона, в районі кафе "Медуза" Департаментом містобудування та землекористування Херсонської міської ради не приймалося.

В позовній заяві ПП "Лото-Фарт" просить визнати протиправним та скасувати рішення управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради від 27.11.2020 р.

Ухвалою від 29.12.2020 р. відповідача було зобов'язано надати до суду належним чином засвідчені копії матеріалів перевірки додержання ПП "Лото-Фарт" вимог паспорта прив'язки ТС та рішення про призупинення дії паспортів прив'язки ТС.

На виконання даної ухвали відповідачем надано лист директора Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради від 27.11.2020 р. № 03-31-368, акт перевірки обстеження земельної ділянки по вул.Патона в районі кафе "Медуза" від 27.11.2020 р.

Однак рішення про призупинення дії паспортів прив'язок ТС відповідачем не надано. У відзиві на позовну заяву відповідачем вказано на те, що дію паспортів прив'язок ТС від 18.11.2020 р. № 90, № 91 по вул.Патона в районі кафе "Медуза" призупинено листом Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради від 27.11.2020 р. № 03-31-368.

Між тим суд вважає такі твердження відповідача безпідставними, так як дослідженням змісту листа директора Департаменту містобудування та землекористування від 27.11.2020 р. № 03-31-368 встановлено, що ним не призупинялася дія паспортів прив'язок ТС від 18.11.2020 р. № 90, № 91. Навпаки, у листі зазначено (мовою оригіналу): "Працівниками Управління з виїздом на місце здійснено перевірку додержання ПП "Лото-Фарт" вимог зазначеного паспорта прив'язки ТС та призупинено дію зазначених паспортів прив'язок". Тобто, у листі вказано на те, що призупинено дію паспортів прив'язок не листом від 27.11.2020 р. № 03-31-368 директора Департаменту містобудування та землекористування, а працівниками Управління після виїзду на місце та за результатами перевірки.

В той же час суд зауважує, що відповідачем до суду надано акт перевірки обстеження земельної ділянки по вул.Патона в районі кафе "Медуза", складений головним спеціалістом Відділу містобудівного кадастру та охорони пам'яток архітектури управління містобудування та землекористування міської ради Тімошенко О.С., в якому вказано на те, що "у зв'язку із великою кількістю скарг щодо розміщення тимчасової споруди в мікрорайоні "Корабел" по вул.Патона в районі кафе "Медуза", за дорученням директора Департаменту містобудування та землекористування міської ради з виїздом на місце встановлено наступне. На земельній ділянці за зазначеною адресою встановлена металева огорожа з профнастилу впритул до існуючого пішохідного тротуару, яка може призвести до погіршення організації дорожнього руху пішоходів".

З даного акту слідує, що у ньому відсутнє будь-яке обґрунтування порушення позивачем вимог діючого законодавства з посиланням на відповідні норми, яка саме перевірка проводилася та на підставі яких документів, дотримання яких норм перевірялося головним спеціалістом та стосовно якого об'єкта чи суб'єкта господарювання. Тобто, за формою та змістом вказаний акт не відповідає тим вимогам, які пред'являються до форми та змісту акту перевірки дотримання вимог законодавства.

Підсумовуючи вищевикладене суд зазначає, що рішення про призупинення дії паспортів прив'язок ТС від 18.11.2020 р. № 90, № 91 по вул.Патона в районі кафе "Медуза" органом, які їх видавав - Департаментом містобудування та землекористування Херсонської міської ради, не приймалося, а позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення (рішення управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради від 27.11.2020 р., яким зупинено дію паспортів прив'язки ТС), яке взагалі не існує і доказів протилежного позивачем не надано.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист (ч.1 ст.5 КАС України).

Зі змісту наведеної норми слідує, що захисту адміністративним судом підлягають порушені права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Отже, обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Таким чином, оскільки Департаментом містобудування та землекористування Херсонської міської ради рішення щодо призупинення дії паспортів прив'язок від 18.11.2020 р. № 90, № 91 не приймалося, то відсутні підстави для задоволення позовних вимог ПП "Лото-Фарт".

Частиною 1 статті 90 КАС України встановлено, що суд оцінює докази, які є справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ПП "Лото-Фарт", оскільки відповідачем не приймалося рішення, яке позивач просить визнати протиправним та скасувати.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити в задоволенні позовної заяви Приватного підприємства "Лото-Фарт" (73003, м.Херсон, вул.Лавриньова, 11, код ЄДРПОУ 41642294) до Департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради (73003, м.Херсон, вул.Ушакова, 37, код ЄДРПОУ 37465453) про визнання протиправним та скасування рішення від 27.11.2020 р.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко

кат. 109010000