26 лютого 2021 р. Справа № 480/4972/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шевченко І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Семереньки" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Семереньки" (далі - ТОВ "АФ "Семереньки) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі - відповідач-1, ДАБІ України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України), в якій просило:
- визнати протиправною бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції України по невнесенню даних до реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, згідно повідомлення ТОВ "Агрофірма "Семереньки" про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), а саме: щодо об'єкту будівництва "Встановлення меневрових пристроїв на під'їздні колії ТОВ "Гутянський елеватор" по станції Губарівка" за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Губарівка, вул. Гутянська , 91а";
- зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України вчинити дії по внесенню даних до реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, з присвоєнням реєстраційного номера, згідно повідомлення ТОВ "Агрофірма "Семереньки" про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), а саме: щодо об'єкту будівництва "Встановлення меневрових пристроїв на під'їздні колії ТОВ "Гутянський елеватор" по станції Губарівка" за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Губарівка, вул. Гутянська , 91а".
Свої вимоги мотивувало тим, що при поданні повідомлення позивачем додержано усіх передбачених законом формальних умов для отримання позитивного результату, на який сподівався позивач, а саме: внесення відповідачем даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних з присвоєнням реєстраційного номера протягом одного робочого дня з дня отримання повідомлення незаконною бездіяльністю відповідача такого результату не було досягнуто.
Наголосив на тому, що ні Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”, ні Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України не передбачено право Держархбудінспекції відмовляти у здійсненні реєстрації поданого замовником будівництва повідомлення про початок виконання будівельних робіт, посилаючись на відсутність у ньому інформації для внесення відомостей до реєстру. Більше того, зазначена у листі від 14 липня 2020 року № 1020-2168 підстава для відмови здійснення реєстрації у реєстрі повідомлення - “не в повному обсязі відображена інформація про місце розташування об'єкта будівництва”, повністю не відповідає дійсності, оскільки в першому абзаці сторінки 2 Повідомлення в графі “місце розташування об'єкта будівництва” позивачем зазначено повну адресу місця розташування об'єкта будівництва, а саме: “ 62132, Харківська область, Богодухівський район, с.Губарівка, вул.Гутянська, 91А”. Таким чином, зазначена позивачем адреса об'єкта будівництва містить усі необхідні складові адреси (поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку), що є достатнім для внесення відомостей до реєстру.
Ухвалою суду від 10.08.2020 вказану позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою суду від 31.12.2020 до участі у розгляді справи як другого відповідача було залучено Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Харківській області (далі - відповідач-2, Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, а.с.36).
Представником Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Харківській області було подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.25-29,32-34,41-46), в якому просив відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що у примітках до повідомлення позивача про початок виконання будівельних робіт було вказано, що у разі нового будівництва в інформації про місце розташування об'єкта будівництва зазначається кадастровий номер земельної ділянки та місцезнаходження земельної ділянки, на якій розташовуватиметься об'єкт будівництва, згідно з документом, що посвідчує право власності (користування) такою ділянкою.
Вважає, що позивачу слід було вказати саме кадастровий номер земельної ділянки та її місцезнаходження у поданому повідомленні про початок виконання будівельних робіт. Без зазначення такої інформації Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області був позбавлений можливості внести відповідні дані до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Представник позивача подав відповідь на відзив (а.с.49-51), в якому просив позовні вимоги задовольнити та вказав, що позивач надав відповідачу-2 усі необхідні відомості для реєстрації повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (CCI)” щодо об'єкту будівництва “Встановлення маневрових пристроїв на під'їздні колії ТОВ “Гутянський елеватор” по станції Губарівка” за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Губарівка, вул. Гутянська, 91а”, а бездіяльність відповідача-2, яка полягає у не внесенні даних повідомлення до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера є незаконною та порушує права та інтереси позивача, як особи, що має намір виконувати будівельні роботи.
Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив (ч.3 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України).
Дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до пункту першого Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 294 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 № 219) (далі - Положення), Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій (далі - Міністр) і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в частині надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.
Пунктом другим Положення визначено, що Держархбудінспекція у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Згідно з підпунктом 2 пункту 4 Положення Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань отримує повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт, здійснює внесення змін до них, а також скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення.
Відповідно до пункту 7 Положення Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо через апарат та свої територіальні органи.
ТОВ "Агрофірма "Семереньки", маючи намір як замовник виконувати будівельні роботи щодо об'єкту будівництва, який за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з незначними наслідками (СС1), супровідним листом від 12.05.2020 подало через Центр надання адміністративних послуг м.Харкова до територіального органу ДАБІ України - Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що зі класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (CCI)» щодо об'єкту будівництва “Встановлення маневрових пристроїв на під'їздній колії ТОВ “Гутянський елеватор” по станції Губарівка” за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с.Губарівка, вул.Гутянська , 91а” (далі - Повідомлення про початок виконання будівельних робіт (а.с.6-9).
При цьому, у графі “місце розташування об'єкта будівництва” було вказано - “ 62132, Харківська область, Богодухівський район, с.Губарівка, вул.Гутянська, 91А”.
Проте, внесення даних вказаного Повідомлення про початок виконання будівельних робіт до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера не було здійснено.
Тому ТОВ "Агрофірма "Семереньки" 30.06.2020 звернулося до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області з листом № 205, в якому просило вжити заходів щодо розгляду Повідомлення про початок виконання будівельних робіт та внести дані до реєстру з присвоєнням реєстраційного номеру (а.с.11).
14.07.2020 Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області направив на адресу позивача лист №1020-2167, яким повідомив, що Департамент позбавлений можливості здійснити реєстрацію Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, оскільки відсутня інформація для внесення відомостей до реєстру, а саме, "не в повному обсязі відображена інформація про місце розташування об'єкта будівництва".
Не погодившись з такою бездіяльністю відповідача, ТОВ "Агрофірма "Семереньки" звернулося до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що в даному випадку склалися між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно з частини 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності, а також напрями забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, встановлюються Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” від 17.02.2011 №3038-VI (далі - Закон №3038-VI, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 466 (далі - Порядок №466, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), який визначає механізм набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт, та додатком 2-1 до якої затверджено форму повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) / про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1).
Так, відповідно до п.1 ч.1 ст.34 Закону №3038-VI замовник має право виконувати будівельні роботи лише після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1).
Частиною 3 ст. 34 вказаного Закону (чинної на час подачі повідомлення) передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, веде єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр). Внесення даних до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера здійснюється на підставі інформації, наданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її отримання. Доступ користувачів до даних реєстру здійснюється безоплатно через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Згідно з ч.7 ст. 34 Закону №3038-VI виконання будівельних робіт без відповідного документа, передбаченого цією статтею, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Відповідно до ч.1 ст.36 Закону №3038-VI право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Згідно п.13 Порядку №466 повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, та повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) (далі - повідомлення), повідомлення про зміну даних у зазначених повідомленнях за формою згідно з додатками 1, 2 і 2-1 до цього Порядку подається замовником (його уповноваженою особою) до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або заповнюється та надсилається рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом п'яти робочих днів з дня надходження повідомлення забезпечує внесення інформації, зазначеної у повідомленні, до реєстру згідно з цим Порядком. У разі подання повідомлення через електронний кабінет внесення до реєстру інформації, зазначеної у повідомленні, здійснюється в день його надходження автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру (абз.2 п.13 Порядку №466).
Таким чином, наведеними нормами встановлено, яким чином та в які строки центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забезпечує внесення інформації, зазначеної у повідомленні, до Реєстру будівельної діяльності.
Частина 7 ст. 36 Закону №3038-VI ( в редакції, зокрема, на час подання повідомлення) визначає підстави для скасування відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю права на початок виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, зокрема:
1) подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
У пункті 15 Порядку № 466 зазначена ще одна підстава для скасування права на початок виконання будівельних робіт. Так, у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання наведених у надісланому повідомленні недостовірних даних, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень, право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягає скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю.
Таким чином, наведеними нормами встановлено, в яких випадках орган державного архітектурно-будівельного контролю скасовує (припиняє) право на початок виконання будівельних робіт.
Однак, ані Законом № 3038, ані Порядком № 466 органу державного архітектурно-будівельного контролю не надано право відмовляти у здійсненні реєстрації поданого замовником будівництва повідомлення про початок виконання будівельних робіт з підстав «не у повному обсязі відображена інформація про місце розташування об'єкта».
При цьому, як встановлено судом та зазначалося вище, ТОВ "Агрофірма "Семереньки", 12.05.2020 подало через Центр надання адміністративних послуг м.Харкова до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, в графі якого “місце розташування об'єкта будівництва” було вказано - “62132, Харківська область, Богодухівський район, с.Губарівка, вул.Гутянська, 91А”.
При цьому, всупереч ч.3 ст.34 Закону №3038-VI, відповідачем-2, не було внесено даних до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера на підставі Повідомлення про початок виконання будівельних робіт ТОВ "Агрофірма "Семереньки".
Лише листом від 14.07.2020 Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області повідомив позивача, що Департамент позбавлений можливості здійснити реєстрацію Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, оскільки відсутня інформація для внесення відомостей до реєстру, а саме, "не в повному обсязі відображена інформація про місце розташування об'єкта будівництва".
Однак, відповідачем-2 не надано жодного доказу чи аргументу неповноти відображення інформації про місце розташування об'єкта будівництва, та не зазначено у чому полягає ця неповнота. Водночас, на переконання суду, зазначена позивачем в Повідомленні про початок виконання будівельних робіт інформація про місце розташування об'єкта будівництва містить усі необхідні складові адреси, зокрема, поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, що є достатнім для внесення відомостей до реєстру.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що фактично відповідачем-2, якому було направлено повідомлення, було вчинено протиправну бездіяльність по невнесенню даних до реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, згідно повідомлення ТОВ "Агрофірма "Семереньки" про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), а саме: щодо об'єкту будівництва "Встановлення меневрових пристроїв на під'їздні колії ТОВ "Гутянський елеватор" по станції Губарівка" за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Губарівка, вул. Гутянська , 91а".
Враховуючи вищевикладене, суд, з урахуванням ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, для повного захисту прав позивача, вважає за необхідне визнати таку бездіяльність відповідача-2 протиправною та зобов'язати його вчинити дії по внесенню даних до реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, з присвоєнням реєстраційного номера, згідно повідомлення ТОВ "Агрофірма "Семереньки" про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), а саме: щодо об'єкту будівництва "Встановлення меневрових пристроїв на під'їздні колії ТОВ "Гутянський елеватор" по станції Губарівка" за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Губарівка, вул. Гутянська , 91а".
Враховуючи, що протиправна бездіяльність допущена саме відповідачем-2 та саме на Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Харківській області як територіальний орган через який Держархбудінспекція здійснює свої повноваження, покладено обов'язок по внесенню даних до реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт позовні вимоги до Держархбудінспекції задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вказане, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ДАБІ України суму судового збору в розмірі 2102,00грн., сплачених позивачем за подання позовної заяви згідно платіжного доручення від 04.08.2020 №2134 (а.с.4).
Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Семереньки" (Сумська область, Тростянецький район, с. Печини, вул. Центральна, 2-А, код ЄДРПОУ 33486731) до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912), Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Харківській області (61145, м.Харків, вул.Космічна, буд.21-а) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Харківській області по невнесенню даних до реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, згідно повідомлення ТОВ "Агрофірма "Семереньки" про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), а саме: щодо об'єкту будівництва "Встановлення меневрових пристроїв на під'їздні колії ТОВ "Гутянський елеватор" по станції Губарівка" за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Губарівка, вул. Гутянська , 91а".
Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Харківській області вчинити дії по внесенню даних до реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, з присвоєнням реєстраційного номера, згідно повідомлення ТОВ "Агрофірма "Семереньки" про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), а саме: щодо об'єкту будівництва "Встановлення меневрових пристроїв на під'їздні колії ТОВ "Гутянський елеватор" по станції Губарівка" за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Губарівка, вул. Гутянська , 91а".
Стягнути з Державної архітектурно-будівельної інспекції України (м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Семереньки" (Сумська область, Тростянецький район, с. Печини, вул. Центральна, 2-А, код ЄДРПОУ 33486731) в рахунок повернення сплачений при подачі позову до суду судовий збір у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00коп.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено 26.02.2021.
Суддя І.Г. Шевченко