22 лютого 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/6137/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Сич С.С.,
за участю:
секретаря судового засідання - Гринько М.О.,
представника позивача - Циганкової І.І.,
представника відповідача - Тур Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, -
28 жовтня 2020 року Фермерське господарство "УРОЖАЙ-АГРО" (надалі - позивач, ФГ "УРОЖАЙ-АГРО") звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової служби України, у якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог /том 1 а.с. 68-75/, просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладеної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 06.10.2020 №2007511/40241580, яке прийнято Комісією регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної від 10.09.2020 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- визнати протиправним та скасувати рішення за результатами скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.10.2020 року №55739/40241580/2, яке прийнято комісією Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО" від 10.09.2020 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що оскаржувані рішення є протиправними та підлягають скасуванню, а податкова накладна від 10.09.2020 №1 підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарської операції за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2020 року позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/6137/20, залучено до участі у справі №440/6137/20 в якості співвідповідача Головне управління ДПС у Полтавській області (ідентифікаційний код 43142831, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36014), у задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі третьої особи - відмовлено, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 10:00 год. 10 грудня 2020 року, витребувано докази від відповідачів та встановлено строк для їх надання до суду.
03 грудня 2020 року до суду надійшов відзив Головного управління ДПС у Полтавській області на позовну заяву /том 1 а.с. 130-132/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на те, що за результатами опрацьованих матеріалів, наданих ФГ "УРОЖАЙ АГРО" до податкової накладної №1 від 10.09.2020 на реалізацію 22,85 т. соняшнику встановлено, що платником податку не подані копії договорів, акти виконаних робіт з перевізником.
Протокольною ухвалою суду від 10 грудня 2020 року на підставі п. 3 ч. 2 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України підготовче засідання відкладено до 15:00 20 січня 2021 року.
17 грудня 2020 року до суду надійшла відповідь позивача на відзив Головного управління ДПС у Полтавській області /том 1 а.с. 182-186/, у якій зазначено, що ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" було надано пояснення до податкової накладної №1 від 10.09.2020, до яких додано копії документів на підтвердження реальності проведених операцій з перевізником та іншими контрагентами.
23 грудня 2020 року до суду надійшли заперечення ГУ ДПС у Полтавській області на відзив /том 1 а.с. 207-208/, у яких відповідач вказує, що за результатами опрацьованих матеріалів, наданих ФГ "УРОЖАЙ АГРО" до податкової накладної №1 від 10.09.2020 на реалізацію 22,85 т. соняшнику встановлено, що платником податку не подані копії договорів, акти виконаних робіт з перевізником.
Ухвалою суду від 20 січня 2021 року задоволено клопотання представника відповідача Державної податкової служби України про відкладення підготовчого судового засідання, продовжено строк підготовчого провадження у справі на тридцять календарних днів та підготовче засідання відкладено до 09:00 05 лютого 2021 року.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2021 року закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду по суті на 10:00 22 лютого 2021 року.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача ГУ ДПС у Полтавській області у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник відповідача ДПС України у судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки в судове засідання не повідомив, правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.
Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), незалежно від причин неявки.
Зважаючи на вищевикладене, суд вирішив розглядати справу за відсутності представника відповідача ДПС України.
Суд, заслухавши вступне слово представників сторін, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" (ідентифікаційний код 40241580) зареєстроване як юридична особа 29.01.2016 та основним видом економічної діяльності позивача є 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" /том 1 а.с. 76-79/.
ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" зареєстроване платником податку на додану вартість з 01.03.2016 /том 1 а.с. 81, том 2 а.с. 35/.
ПП "Віктор і К" (ідентифікаційний код 20651018) зареєстроване як юридична особа 21.04.2003 та станом на 10.09.2020 основним видом економічної діяльності було 10.41 Виробництво олії та тваринних жирів, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /том 1 а.с. 3-12/.
ПП "Віктор і К" зареєстроване платником податку на додану вартість з 14.07.1997, перереєстровано з 02.07.2003 / том 2 а.с. 35/.
30.09.2020 ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 10.09.2020 на соняшник, код товару згідно з УКТ ЗЕД 120600, кількістю 22,85 т за ціною постачання одиниці товару 10000,00 грн. на загальну суму 274200,00 грн., в тому числі ПДВ - 45700,00 грн. /том 1 а.с. 82-84, 138, 138а/.
За результатами розгляду податкової накладної №1 від 10.09.2020 контролюючий орган 30.09.2020 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України, версія 2.3.4.65" направив ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" квитанцію, у якій зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 10.09.2020 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуги 1206, відсутні в таблицях даних платника податку на додану вартість, як повари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=16,6948%, "Р"=0"." /том 1 а.с. 83-84, 138а/.
ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" направило контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 04.10.2020 № 1 з додатковими поясненнями /том 1 а.с. 187, 139/.
До вказаного повідомлення позивачем додано 15 додатків /том 1 а.с. 188-202/, а саме копії документів, які містяться у матеріалах справи.
06.10.2020 комісією ГУ ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2007511/40241580 про відмову у реєстрації податкової накладної від 10.09.2020 №1 /том 1 а.с. 110-111/.
За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: не надано копії договорів, акти виконаних робіт з перевізником".
Позивач не погодився з вказаним рішенням та подав на нього скаргу до ДПС України з додатками /том 1 а.с. 50-52, 222-239/.
Рішенням за результатами скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.10.2020 року №55739/40241580/2, яке прийнято комісією Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, скаргу ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних залишено без змін /том 1 а.с. 116-117/.
Позивач не погодився з рішенням комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 06 жовтня 2020 року №2007511/40241580 та з рішенням комісії Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13 жовтня 2020 року №55739/40241580/2 за результатами скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку рішенню комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 06 жовтня 2020 року №2007511/40241580, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України).
Відповідно до підпунктів 16.1.2,16.1.3, пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з підпунктом "а" пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (пункт 188.1 статті 188 ПК України).
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (пункт 201.10 статті 201 ПК України).
Відповідно до підпункту 14.1.60 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Положенням пункту 201.10 статті 201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Отже, платник податку - постачальник з настанням першої із умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 ПК України, зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку (пункт 8 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних).
Згідно з пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пунктів 13-15 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 11.12.2019 №1165, що набрала чинності з 01.02.2020, якою, зокрема, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).
Пунктом 1 Порядку №1165 встановлено, що цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.
За змістом пункту 2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.
В силу пункту 5 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Додатком 3 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості здійснення операцій, відповідно до пункту 1 яких до цих Критеріїв віднесено відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Відповідно до пункту 7 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет /пункт 8 Порядку №1165/.
Пунктами 10, 11 Порядку №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Судом встановлено, що за результатами розгляду податкової накладної №1 від 10.09.2020 контролюючий орган 30.09.2020 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України, версія 2.3.4.65" направив ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" квитанцію, у якій зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 10.09.2020 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуги 1206, відсутні в таблицях даних платника податку на додану вартість, як повари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=16,6948%, "Р"=0"." /том 1 а.с. 83-84, 138а/.
Отже, реєстрацію поданої позивачем податкової накладної №1 від 10.09.2020 зупинено через встановлення ризиковості здійснення операцій з посиланням на пункт 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, контролюючим органом не визначено, які конкретно документи позивачу слід подати та/або пояснення для усунення сумнівів щодо реальності задекларованих позивачем операцій.
Приймаючи оскаржуване рішення Комісія ГУ ДПС у Полтавській області, як підставу для відмови в реєстрації податкової накладної №1 від 10.09.2020 зазначила ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: не надано копії договорів, акти виконаних робіт з перевізником /том 1 а.с. 135/.
Проте, на запит податкового органу позивачем було сформовано та подано відповідний пакет документів, а також пояснення, за замістом яких підприємство створено для здійснення у сфері фермерського господарства. Має необхідні для цього матеріали та трудові ресурси, господарська операція, по якій заблоковано ПН повністю підтверджуються первинними документами. Збір врожаю здійснювало ФГ "Погреби-Агро", документи додаються. Вказано, що для перевезення продукції був замовлений автомобіль Renault ВІ5827СМ причіп/напівпричіп НОМЕР_1 власник ТОВ "Фірма Алгоритм" та водій ОСОБА_1 , номер посвідчення водія: НОМЕР_2 (копії договору та сплати послуг додаються), пункт навантаження: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Гориславці, пункт розвантаження: Кіровоградська області, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 65, копії ТТН та видаткової накладної додаються /том 1 а.с. 187, 139, зворот а.с. 139/.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем надано до контролюючого органу ГУ ДПС у Полтавській області копії наступних документів:
- договору поставки №25082050 від 25.08.2020, укладеного між ПП "Віктор і К" (покупець) та ФГ "УРОЖАЙ АГРО" (постачальник), за умовами якого постачальник зобов'язується передати у власність покупцю сільськогосподарську продукцію насіння соняшника в кількості та за ціною вказаними в рахунках та/або в видаткових накладних які є невід'ємною частиною даного договору, а покупець зобов'язується прийняти та своєчасно здійснити оплату товару на умовах цього договору. Цей договір вступає в силу з моменту підписання сторонами і діє до 31.08.2021 /том 1 а.с.153-154, 197/;
- рахунку-фактури №СФ-0000006 від 10.09.2020 на соняшник кількістю 22,850 т. на суму 274200 грн., в тому числі ПДВ 45700 грн. /том 1 а.с. 145/;
- видаткової накладної №РП-0000006 від 10.09.2020 на соняшник кількістю 22,850 т. на суму 274200 грн., в тому числі ПДВ 45700 грн. /том 1 а.с. 142/;
- платіжного доручення №115 від 15.09.2020 на загальну суму 228500 грн. із призначенням платежу: оплата за соняшник, зг.рах. №СФ-006 від 10.09.2020, в т.ч. ПДВ 20% 38083,33 грн. /том 1 а.с. 146/;
- договору перевезення вантажу №28/01 Авто від 28.01.2020, укладеного між ТОВ "Фірма Алгоритм" (перевізник) та ФГ "УРОЖАЙ АГРО" (замовник), за умовами якого даний договір визначає порядок та умови відносин, які виникають між перевізником та замовником з питань пов'язаних з організацією, розрахунками та здійсненням доставки вантажів. Строк цього договору починає свій перебіг з моменту, визначеного п. 10.1 цього договору та закінчується 31.12.2020 /том 1 а.с. 149-150/;
- рахунку-фактури №СФ-0000065 від 10.09.2020 на перевезення вантажів дорожніми ТЗ, насіння соняшника за маршрутом: с. Гориславці, Кременчуцький район, Полтавська область - смт. Власівка, Кіровоградська область на загальну суму 5825,26 грн., у тому числі ПДВ - 970,88 грн. /том 1 а.с. 143/;
- товарно - транспортної накладної №1 від 10.09.2020 на перевезення соняшнику насипом (замовник, вантажовідправник - ФГ "УРОЖАЙ АГРО", автомобільний перевізник - ТОВ "Фірма Алгоритм", вантажоодержувач - ПП "Віктор і К") /том 1 а.с. 157/;
- акту №ОУ-0000065 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.09.2020, складеного між ФГ "УРОЖАЙ АГРО" (замовник) та ТОВ "Фірма Алгоритм" (виконавець) про проведення робіт по договору з перевезення вантажів дорожніми ТЗ, насіння соняшника, за маршрутом: с. Гориславці, Кременчуцький район, Полтавська область - смт. Власівка, Кіровоградська область кількістю 25,89 т на загальну суму 5825,26 грн., у тому числі ПДВ - 970,88 грн. /том 1 а.с. 155/;
- платіжного доручення №179 від 16.09.2020 на загальну суму 5825,26 грн. із призначенням платежу: рахунок-фактура №СФ-0000065 від 10.09.2020 перевезення вантажів дорожніми ТЗ, ТТН. У сумі 4854,38 грн., ПДВ - 20% 970,88 грн. /том 1 а.с. 147/;
- звіту ФГ "УРОЖАЙ АГРО" про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2020 року форми №4-СГ та квитанції №2 від 25.05.2020 про його доставку до Центру обробки електронних звітів Держстату України /том 1 зворот а.с. 140-141/, у якому зазначено про наявність посівної площу під соняшник - 40,00;
- договору від 01.09.2020 про надання сільськогосподарських послуг, укладеного між ФГ "Погреби-Агро" (виконавець) та ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" (замовник) про те, що виконавець зобов'язується в порядку та на умовах, визначених в цьому договорі, на свій ризик виконати за завданням замовника з використанням своїх матеріалів, а замовник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених в цьому договорі, прийняти та оплатити послуги із збиранням урожаю. Цей договір набуває чинності з моменту підписання і діє до 31.12.2020, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за цим договором /том 1 а.с. 151-152/;
- рахунку на послуги по збиранню №1 від 04.09.2020 на загальну суму 42000 грн. /том 1 а.с. 144/;
- платіжного доручення №170 від 07.09.2020 на загальну суму 42000 грн. із зазначенням призначення платежу: сплата по рахунку 01 від 04.09.2020 за послуги по збиранню Без ПДВ /том 1 а.с. 148/;
- акту №ОУ-000001109 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 11.09.2020, складеного між ФГ "Погреби-Агро" (виконавець) та ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" (замовник) про те, що виконавцем були проведені роботи по рахунку №00001 від 04.09.2020 - послуги по збиранню врожаю - 42 га на загальну суму 42000 грн. /том 1 а.с. 156 /.
Отже, платник податку ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" після настання першої із умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 ПК України (відвантаження товарів), яка підтверджена видатковою накладною №РП-0000006 від 10.09.2020 та товарно - транспортною накладною №1 від 10.09.2020, був зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що після зупинення реєстрації податкової накладної ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" надало до контролюючого орану, серед інших документів, копії: договору перевезення вантажу №28/01 Авто від 28.01.2020, укладеного між ТОВ "Фірма Алгоритм" (перевізник) та ФГ "УРОЖАЙ АГРО" (замовник) /том 1 а.с. 149-150/, рахунку-фактури №СФ-0000065 від 10.09.2020 /том 1 а.с. 143/, товарно - транспортної накладної №1 від 10.09.2020 /том 1 а.с. 157/, акту №ОУ-0000065 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.09.2020, складеного між ФГ "УРОЖАЙ АГРО" (замовник) та ТОВ "Фірма Алгоритм" (виконавець) /том 1 а.с. 155/, платіжного доручення №179 від 16.09.2020 на загальну суму 5825,26 грн. /том 1 а.с. 147/.
А отже, доводи контролюючого органу в оскаржуваному рішенні від 06.10.2020 №2007511/40241580 та у відзиві на позовну заяву про те, що позивачем не надано копій договорів, актів виконаних робіт з перевізником, не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються наявними у матеріалах справи доказами.
Щодо аналізу господарських операцій між позивачем та його контрагентами ПП "Віктор і К", ТОВ "Фірма Алгоритм" та ФГ "Погреби-Агро" в даній справі суд не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Підсумовуючи вищевикладене, враховуючи встановлені обставини та наведені вище норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, зважаючи на наявність у позивача передбачених чинним законодавством документів, необхідних для складання податкової накладної №1 від 10.09.2020, беручи до уваги, що реальність господарських операцій може бути перевірена контролюючим органом під час проведення перевірки платника податків, суд дійшов висновку, що у ГУ ДПС у Полтавській області були відсутні правові підстави для відмови у реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної №1 від 10.09.2020, а тому рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 06 жовтня 2020 року №2007511/40241580 прийняте відповідачем Головним управлінням ДПС у Полтавській області без урахування всіх обставин, що мають значення для його прийняття, тобто необґрунтовано, а отже це рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Суд зауважує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Зазначена позиція повністю кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).
Абзацами 5, 6, та 7 вступної частини Рекомендації Rec (2004) 6 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам "Щодо вдосконалення національних засобів правового захисту", ухваленої на 114-й сесії 12.05.2004, передбачено, що, відповідно до вимог статті 13 Конвенції, держави-члени зобов'язуються забезпечити будь-якій особі, що звертається з оскарженням порушення її прав і свобод, викладених в Конвенції, ефективний засіб правового захисту в національному органі; крім обов'язку впровадити такі ефективні засоби правового захисту у світлі прецедентної практики Європейського суду з прав людини, на держави покладається загальний обов'язок розв'язувати проблеми, що лежать в основі виявлених порушень; саме держави-члени повинні забезпечити ефективність таких національних засобів як з правової, так і практичної точок зору, і щоб їх застосування могло привести до вирішення скарги по суті та належного відшкодування за будь-яке виявлене порушення.
У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об'єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 13 гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов'язань.
Отже, "ефективний засіб правого захисту" в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.
Згідно зі статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010, передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Таким чином, обов'язок щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних поданої платником податків податкової накладної №1 від 10.09.2020 покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику - ДПС України.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що належним та ефективним способом захисту прав позивача є: визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 06 жовтня 2020 року №2007511/40241580 та зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 10 вересня 2020 року №1, подану на реєстрацію Фермерським господарством "УРОЖАЙ-АГРО" (ідентифікаційний код 40241580) 30 вересня 2020 року.
Отже, позовні вимоги ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" у відповідній частині підлягають задоволенню.
Стосовно вимоги про визнання протиправним та скасування рішення за результатами скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.10.2020 року №55739/40241580/2, яке прийнято комісією Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд виходить з наступного.
Згідно з пунктом 56.1 статті 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору (абзаци другий, третій пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України).
Порядок та особливості оскарження рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлені в пункті 56.23 цієї статті.
Так, відповідно до положень підпунктів 56.23.1 та 56.23.2 пункту 56.23 скарга на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, і розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до пункту 1 Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 розгляд скарги здійснюється комісією центрального рівня за участю уповноваженої особи Мінфіну.
Згідно з пунктом 12 цього Порядку за результатами розгляду скарги комісія центрального рівня у строк, визначений пунктом 56.23 статті 56 Кодексу, приймає одне з таких рішень: задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; залишає скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі без змін.
Виходячи з наведеного правового регулювання спірних правовідносин, суд зазначає, що правових підстав для задоволення позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення за результатами скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.10.2020 року №55739/40241580/2, яке прийняте комісією Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, немає, оскільки це рішення не є таким, що прийняте у зв'язку з реалізацією управлінських повноважень, а є актом вирішення спору в досудовому порядку, не створює юридичного наслідку для позивача, а визнання цього рішення протиправним та його скасування не призведе до відновлення порушеного права.
Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 07.02.2020 у справі №826/11086/18.
Отже, позовні вимоги у частині визнання протиправним та скасування рішення за результатами скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.10.2020 року №55739/40241580/2, яке прийнято комісією Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, задоволенню не підлягають.
Беручи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову ФГ "УРОЖАЙ-АГРО" частково.
Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При зверненні до суду з позовом у цій справі позивачем сплачено судовий збір у сумі 4204 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №171 від 22.10.2020, №175 від 22.10.2020 та виписками про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України /том 1 а.с. 9, 10, 61, 62/.
Таким чином, зважаючи на часткове задоволення позову Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО", суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО" витрати зі сплати судового збору в розмірі 1051 грн. (2102/2), а також стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО" витрати зі сплати судового збору в розмірі 1051 грн. (2102/2).
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО" (ідентифікаційний код 40241580, вул. Набережна, 17А, село Гориславці, Кременчуцький район, Полтавська область, 39703) до Державної податкової служби України (ідентифікаційний код 43005393, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053), Головного управління ДПС у Полтавській області (ідентифікаційний код 43142831, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36014) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 06 жовтня 2020 року №2007511/40241580.
Зобов'язати Державну податкову службу України (ідентифікаційний код 43005393, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 10 вересня 2020 року №1, подану на реєстрацію Фермерським господарством "УРОЖАЙ-АГРО" (ідентифікаційний код 40241580) 30 вересня 2020 року.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО" витрати зі сплати судового збору в розмірі 1051 грн. (одна тисяча п'ятдесят одна гривня).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Фермерського господарства "УРОЖАЙ-АГРО" витрати зі сплати судового збору в розмірі 1051 грн. (одна тисяча п'ятдесят одна гривня).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Повне рішення складено 26 лютого 2021 року.
Суддя С.С. Сич