Рішення від 15.02.2021 по справі 280/8182/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

15 лютого 2021 року Справа № 280/8182/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за правилами спрощеного провадження

за позовом ОСОБА_1

до - Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області в особі ліквідаційної комісії

до - Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області»

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області в особі ліквідаційної комісії (далі - відповідач) та Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - третя особа), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління МВС України в Запорізькій області в особі Ліквідаційної комісії щодо невключення в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 по пенсійній справі № 86/6873 від 18.05.2018 надбавку за оперативно - розшукову діяльність 9%. надбавку за особливо важливі завдання 44%, та зменшення розміру премії з 330,01 (15%) до 151,32 грн (2,08 %) станом на 01.01.2016 у розмірах встановлених для поліцейських;

- зобов'язати Головне управління МВС України в Запорізькій області в особі ліквідаційної комісії виготовити оновлену довідку ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) премій, а саме: надбавку за оперативно - розшукову діяльність, надбавку за особливо важливі завдання та премії в сумі 15% - 330,01 грн замість 2,08% -151,32 грн та направити оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області для перерахунку та виплати ОСОБА_1 з 0.01.2016 з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позову посилається на те, що на виконання вимог Постанови КМУ № 103 у квітні 2018 року позивачу здійснено перерахунок пенсії на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії по пенсійній справі № 86/6873 від 12.05.2018 виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області. Вказує, що протягом 2018-2019 років грошове забезпечення поліцейського, за посадою, на якій перебував позивач на день звільнення, збільшилось. З метою перерахунку раніше призначеної пенсії, у вересня 2019 року позивач звернувся до Голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Запорізькій області з інформаційним запитом про надання довідки про розмір грошового забезпечення за рівноцінною посадою, яку він обіймав на день звільнення, а саме заступника начальника Мелітопольського МВ за формою, визначеною Додатком № 2 (в редакції 2015 року) до Порядку № 45, виходячи із розміру його складових, визначеного Постановою КМУ від 11.11.2015 № 988, чинними станом на 01.09.2019. Проте, Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області було повідомлено про те, що зазначені у запиті питання відносяться до компетенції Державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Запорізькій області». В свою чергу, ДУ «ТМО МВС України по Запорізькій області» листом від 03.10.2019 за вих. № 33/28-949, відмовлено позивачу у видачі довідки про розмір грошового забезпечення з посиланням на відсутність будь-яких змін у розмірах грошового забезпечення, які б слугували підставою для здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії. Вважає, що відмова позивачу у видачі довідки про розмір грошового забезпечення порушує норми матеріального права. З наведених підстав просить суд позов задовольнити.

16 листопада 2020 року ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощенного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву, третій особі запропоновано надати пояснення.

30.11.2020 від третьої особи до суду надійшли пояснення від, в яких третя особа посилається на те, що вимога позивача видати довідку про грошове забезпечення станом на 01.01.2020 є протиправною, оскільки можливо включати в довідку лише додаткові види грошового забезпечення, які встановлено та виплачувалися поліцейським за відповідною посадою станом на 01.01.2016. Просить у позові відмовити.

07.12.2020 від представника відповідача 1 через канцелярію суду (вх. №59361) надійшов відзив на позовну заяву. У відзиві відповідач 1 вказує, що відповідно до листа Міністерства внутрішніх справ України від 25.02.2019 № 2537/05/22-2019 «Про передачу функцій з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ» ліквідаційна комісія ГУМВС України в Запорізькій області здійснили передачу архівних облікових справ, документів, матеріалів та довідок, що стосуються пенсійного та соціального забезпечення пенсіонерів ОВС в Запорізькій області». Отже, ГУМВС в Запорізькій області не містить інформації щодо документів виданих ДУ «ТМО МВС України в Запорізькій області».З наведеного вище можна зробити висновок, що у даному випадку позовні вимоги не можуть пред'являтись до ГУМВС України в Запорізькій області оскільки відсутні правовідносини з Позивачем та ГУМВС України в Запорізькій області не могло жодним чином впливати на права чи обов'язки Позивача. Просить відмовити у позові.

Ухвалою суду від 16.12.2020 залучено до участі у справі, в якості співвідповідача (другого відповідача) - сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області» (69057, м. Запоріжжя, вул. О. Матросова, буд. 29). Зобов'язано Тищенко Василя Пилиповича направити на адресу сектора із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області» (69057, м. Запоріжжя, вул. О. Матросова, буд. 29) копію позовної заяви з додатками. Запропоновано Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області» (69057, м. Запоріжжя, вул. О. Матросова, буд. 29) - протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про залучення в якості співвідповідача подати відзив та документи на його обґрунтування, з урахуванням вимог статті 162 КАС України.

11.01.2020 від позивача надійшов уточнений позов та доповлення до позовної заяви.

В уточненому позову позивач просить суд визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії уповноваженого органу МВС України в Запорізькій області по включенню в довідку про розмір грошового забезпечення дсуму 7426,32 грн, про зменшення премії до 151,32 грн з доданням її до суми 7426,32 грн, а також відмову відповідача 2 по виготовленні і видачі довідки неправомірною;

- зобов'язати уповноважений орган МВС України в Запорізькій області в особі Ліквідаційної комісії та відповідача 2 виготовити і надати Пенсійному фонду оновлену довідку з включенням встановлених чинним законодавством щомісячних надбавок, підвищень та доплат з обовязковим їх розміру та суми доплат до основного розміру грошового забезпечення поліцейських за прирівняною посадою позивача станом на січень 2016 року.

Щодо уточненої заяви суд зазначає наступне.

Згідно ст. 47 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Провадження по даній справі відкрито ухвалою суду від 16.11.2020 в порядку спрощеного провадження. В ухвалі судом також зазначено, що розгляд справи відбудеться 09.11.2020 без виклику (повідомлення) сторін.

З наведеного випливає, що уточнена заява може бути подана позивачем до 04.12.2020. Однак уточнений позов поданий до суду 11.01.2021.

Окрім того, уточнений позов поданий в екземплярі тільки для суду, позивачем не додані докази направлення уточненого позову сторонам по справі, що є порушенням абз. 10 ч. 1 ст. 167 КАС України.

Таким чином суд не приймає до розгляду уточнену позовну заяву та розглядає дану справу за позовом, який надійшов до суду 12.11.2020.

07.12.2020 від відповідача 2 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому вказано, що вимоги позивача мають пряме протиріччя один одному, оскільки він просить суд визнати протиправною відмову ДУ «ТМО МВС України по Запорізькій області» у видачі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою, а зобов'язати видати довідку про розмір грошового забезпечення просить саме МВС України, а не державну установу. Вказує також, що позивач не зазначив, у чому саме полягає бездіяльність ДУ «ТМО МВС України по Запорізькій області». Крім того, посилається на те, що довідка про розмір грошового забезпечення, яку запитувач просить йому надати, не створювалась, оскільки рішень про перерахунок пенсій Урядом не приймалось. Стверджує, що серед наданих додатків відсутні докази відмови з боку МВС України у видачі йому довідки про розмір грошового забезпечення, як відсутні і ознаки звернення позивача до уповноваженого органу з цього питання. Зауважує, що підстави для створення довідки про розмір грошового забезпечення не настали ні на час розгляду звернення, ні на теперішній час. Сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» не має статусу окремої юридичної особи та є неналежним відповідачем у цій справі. Покладення в судовому порядку на Державну установу «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» або "її підрозділ невластивих функцій, суперечить діючому законодавству. Звертає увагу суду, що включення до складу грошового забезпечення окремих додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасованих чи таких, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. Це підтверджує рішення Великої Палати Верховного Суду по зразковій справі № 802/2196/17-а, яким встановлено, що включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії виплат, які не виплачувались поліцейським за січень 2016 року, не передбачено законодавством. Оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, як і надбавка за оперативно-розшукову діяльність постановою № 988 не передбачені в складі грошового забезпечення поліцейських, то і не можуть бути включені до довідки. Ці надбавки були скасовані у зв'язку з втратою чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294, а премія за прирівняною посадою поліцейського становить 2,08%.

Позивачем наведене посилання до правової позиції, закріпленої в Рішенні Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19. котра немає нічого спільного з даним позовом, оскільки стосується чинних додаткових видів грошового забезпечення поліцейських, а позов був адресований до належного відповідача. Просить у позові відмовити.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугою років, призначеної відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-IV.

На виконання вимог Постанови КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від від 21 лютого 2018 року у квітні 2018 року позивачу здійснено перерахунок пенсії на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії по пенсійній справі № 86/6873, від 12.05.2018, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області.

У вересні 2019 року позивач звернувся до ДУ «ТМО МВС України по Запорізькій з запитом про надання довідки про розмір грошового забезпечення за рівноцінною посадою, яку він обіймав на день звільнення, а саме заступника начальника слідчого відділення Мелітопольського МВ за формою, визначеною Додатком № 2 (в редакції 2015 року.) до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 затвердженого постановою КМУ № 45 від від 13 лютого 2008 року, виходячи із розміру його складових, визначених Постановою КМУ від 11.11.2015 № 988, чинними станом на 01.09.2019.

ДУ «ТМО МВС України по Запорізькій області листом від 03 жовтня 2019 року за вих. № 33/28-949, повідомила позивача про те, що на теперішній час змін розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення поліцейських, введення нових додаткових видів в постанову КМУ від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не здійснювалось. Також поінформовано, що сектор із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО МВС України в Запорізькій області» не є розпорядником запитуваної інформації щодо витрат для виплати грошового забезпечення в органах Національної поліції.

Не погоджуючись із бездіяльністю щодо видачі довідки та із вимогою зобов'язати вчинити певні дії, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.

У відповідності до Положення про Управління охорони здоров'я та реабілітації Міністерства внутрішніх справ України (Наказ МВС України від 01.12.2017 № 982, (далі - Положення про ТМО) Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України (далі - ТМО) - це структурний підрозділ апарату МВС, що забезпечує виконання завдань і функцій, покладених на МВС, у частині формування і реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я.

Відповідно до Положення, затвердженого Наказом МВС України від 25.06.2018 № 541 Державна установа «Територіальне медичне об'єднання» МВС України по Запорізькій області» є самостійним державним багатопрофільним закладом охорони здоров'я, який об'єднує в собі лікувально-профілактичний та інші заклади, що здійснюють на основі ліцензії медичне обслуговування осіб, які відповідно до законодавства мають право на медичне обслуговування в закладах охорони здоров'я МВС України.

Водночас на виконання пунктів 31, 32, 33 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 878, та з метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25.09.2018 №787 «Про організаційно-штатні зміни у МВС», при територіальних медичних об'єднаннях Міністерства внутрішніх справ України по областях та місту Києву створені сектори із соціально-гуманітарних питань, в тому числі в Запорізькій області - аналогічний сектор в ДУ «ТМО», який оперативно підпорядковується Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС.

Згідно з Положенням про сектор із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО», повноваження сектору в частині перерахунку пенсій колишніх співробітників органів внутрішніх справ полягають виключно у підготовці документів та направленні матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС до уповноваженого структурного підрозділу МВС України, яким є Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України. Ця функція відображена в пункті 3.10 Положення про сектор та підтверджується листом МВС України від 25.02.2019 № 2537/05/22-2019 і полягає в направленні до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо. В рамках реалізації цієї функції здійснюється перевірка відповідності документів їх копіям, перевірка відображеної інформації на відповідність іншим документам, доукомплектування додатковими документами для уточнення інформації про найменування посади, вислуги років та інше. Державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» взагалі і сектор із соціально-гуманітарних питань зокрема не мають повноважень для самостійного створення документів для призначення (перерахунку) пенсій, довідок, оформлення посвідчень та інших документів. Також слід зазначити, що позивач не звертався до сектору із соціально-гуманітарних питань щодо надання роз'яснень функції, яка викладена в пункті 3.10 Положення про сектор із соціально-гуманітарних питань, або до Міністерства внутрішніх справ України з питань тлумачення повноважень сектору.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 №760 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.10.2018 за №1152/32604) «Про затвердження Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань» (далі - Інструкція), в частині 3 розділу І визначено, що функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів виконують уповноважені структурні підрозділи, визначені МВС.

У пункті 2 розділу III Інструкції зазначено, що при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25.02.2019 № 129 «Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій», таким уповноваженим структурним підрозділом визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту.

При цьому суд наголошує, що у листі від 03 жовтня 2019 року за вих. № 33/28-949 відповідач 2 не відмовляв у видачі довідки, оскільки їх видача віднесена до повноважень Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС.

Натомість у листі викладено позицію ДУ «Територіальне медичне об'єднання» МВС України по Запорізькій області», щодо наявності підстав для здійснення перерахунку пенсії. А саме роз'яснено, що зміни, які були внесені в Постанову Кабінету Міністрів Українивід 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не тягнуть за собою таких змін в грошовому забезпеченні поліцейських, які б могли вплинути на перерахунок пенсії. Також запитувача було повідомлено, що Уряд не приймав рішень щодо проведення перерахунку пенсії та не вносились зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відносно грошового забезпечення за прирівняною посадою, яку на час запиту отримували працівники органів Національної поліції, то сектор із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО МВС України по Запорізькій області» не є розпорядником інформації про витрати на виплату грошового забезпечення в органах Національної поліції.

Відтак, у задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» у відмові у видачі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою - суд відмовляє.

Позовні вимоги про визнання Дій уповноваженого органу МВС України в Запорізькій області в особі ліквідаційної комісії по виготовленню і наданню пенсійному фонду довідки, в якій вказана сума 7426, 32 грн., по зменшенню ліквідаційною комісії премії до 151.32 грн., яка додана до вказаної суми, про відмову видачі нової довідки, а також дії Територіального медичного об'єднання МВС України в Запорізькій області по відмові видачі нової довідки про грошове забезпечення рахувати та зобов'язання уповноваженого органу МВС України в Запорізькій області в особі Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області, в якій вказати в ній встановлених Законом України № 900 та Постановою КМУ № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на постійній основі щомісячні надбавки, підвищення та доплати з обов'язковим вказанням їх розміру у відсотках та додатковою сумою до основного грошового забезпечення поліцейських, які враховуються при перерахунку пенси пенсіонерам міліції, - є похідними вимогами від основної про визнання протиправною бездіяльності.

Однак, суд зазначає, що позивач, вважаючи протиправними дії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області в особі ліквідаційної комісії

просить суд зобов'язати вчинити дії іншого субєкта владних повноважень - Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області» . При цьому, з мотивів викладених вище, суд дійшов висновку, що саме до повноважень Сектору із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області» віднесено видачу довідок про розмір грошового забезпечення.

Відповідно до листа Міністерства внутрішніх справ України від 25.02.2019 № 2537/05/22-2019 «Про передачу функцій з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ» ліквідаційна комісія ГУМВС України в Запорізькій області здійснили передачу архівних облікових справ, документів, матеріалів та довідок, що стосуються пенсійного та соціального забезпечення пенсіонерів ОВС в Запорізькій області» (копія листа надасться для суду).

З метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ безпосередньо за місцем їх проживання, керуючись п.п. 31, 32, 33 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, вимогами наказу МВС від 25.09.2018 р. № 787 «Про організаційно - штатні зміни у МВС» створено сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області».

До функцій сектору належить:

1) ведення обліку пенсіонерів МВС Запорізької області;

2)прийом від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» заяв та документів для призначення (перерахунку) пенсій;

3)прийом заяв та документів, які дають право на отримання:

-посвідчень та нагрудних знаків учасника бойових дій, ветерана органів внутрішніх справ,

-листів-талонів на право 50-відсоткової знижки вартості проїзних документів, відшкодування вартості проїзду на лікування в медичних реабілітаційних центрах МВС особам, які мають статус «Ветеран органів внутрішніх справ»,

компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку;

4)прийом заяв та документів для отримання членами сімей ветеранів органів внутрішніх справ довідок про право на пільги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»;

-надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо;

-розгляд звернень, заяв та скарг з питань пенсійного та соціального забезпечення осіб, звільнених з ОВС, та членів їхніх сімей, а також іншої кореспонденції з питань, що належать до компетенції сектору.

Отже, ГУМВС в Запорізькій області не містить інформації щодо документів виданих ДУ «ТМО МВС України в Запорізькій області»

З наведеного вище можна зробити висновок, що у даному випадку позовні вимоги не можуть пред'являтись до ГУМВС України в Запорізькій області оскільки відсутні правовідносини з Позивачем та ГУМВС України в Запорізькій області не могло жодним чином впливати на права чи обов'язки Позивача.

Позивач не звертався до Міністерства внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України із проханням видати довідку про розмір грошового забезпечення, відповідно відповідачем 1 його права не порушені, оскільки немає відмови у видачі довідки.

Тому відсутні підстави для покладання на нього обов'язку щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення.

Відтак, у задоволенні позовних вимог, суд відмовляє як заявлені передчасно.

Суд вважає за необхідне наголосити на тому, що у рішенні не надається оцінка обгрунтованості доводів сторін про наявність підстав для видачі довіки про розмір грошового забепечення, його складові та розміри, оскільки відсутня відмова уповноваженого органу у її видачі та відповідне обгрунтування такої відмови.

Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

У звязку із відмовою у задоволенні позову, розподіл судових витрат в порядку ст. 139 КАС України судом не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволення позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1 ) до -Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області в особі ліквідаційної комісії (69057, м. Запоріжжя, вул. О. Матросова, буд. 29, код ЄДРПОУ 08592187), сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України в Запорізькій області» (69057, м. Запоріжжя, вул. О. Матросова, буд. 29), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158 - Б, код ЄДРПОУ 20490012) - про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 15.02.2021.

Рішення не набрало законної сили.

Суддя Р.В.Сацький