Україна
Донецький окружний адміністративний суд
16 лютого 2021 р. Справа№200/9848/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В.,
при секретарі судового засідання Скрипник К.О.,
за участю:
представника позивача (відповідача за зустрічним позовом) Чугріної А.Л.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” про стягнення страхових коштів та за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішень, -
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (84122, Донецька область, м.Слов'янськ, вул.Свободи, 5) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «ТІТАН» (Донецька обл., Мангушський р-н, село Приазовське, вул. Садова, будинок № 34) про стягнення заборгованості по коштах Фонду в сумі 22050,35 грн.
У позовній заяві позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «ТІТАН» перебуває в якості страхувальника у Мангушському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області. Мангушським відділенням Управління за вказаною заявою була проведена перевірка товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «ТІТАН» та складений акт перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України №7 від 22.06.2020. Управління уважно розглянуло акт перевірки страхувальника, та встановлена необхідність прийняти рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 10.07.2020 управлінням було винесено рішення №268 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. За наслідками винесення цього рішення підлягають поверненню (відшкодуванню) на користь Фонду 19847,30 грн. Згідно ст.7 п.7.1 Постанови №29 від 22.12.2010 Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (діючій на момент прийняття рішення), прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, керівник органу Фонду за результатами розгляду скарги приймає вмотивоване рішення та надсилає його страхувальнику протягом 20 календарних днів після отримання скарги. Суму коштів у розмірі 19847,30 грн. страхувальник не сплатив у визначений в рішенні термін. 13.08.2020 року управлінням було винесено рішення №268/1 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування. До страхувальника згідно вказаного рішення були застосовані фінансові санкції у загальному розмірі 22050,35 грн. Вказана сума страхових коштів підлягає перерахуванню в десятиденний термін від дня отримання рішення. У зв'язку з тим, що страхувальник суму несплачених страхових коштів не сплатив управління звернулось до суду з позовом про стягнення заборгованості по коштах Фонду в сумі 22050,35 грн.
25.11.2020 до суду надійшла зустрічна позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «ТІТАН» до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, відповідно до якої відповідач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 10.07.2020 №268; визнати протиправним та скасувати рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України від 13.08.2020 №268/1. В обґрунтування зустрічної позовної заяви товариством зазначено, що особи уповноважені на проведення перевірки Фондом, порушили вимоги встановлені Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, чим дискредитували об'єктивність та неупередженість перевірки, чіткість та дійсність фактів правопорушення, про яке йде мова в Акті перевірки від 22.06.2020. Вважає, що прийняття рішень щодо повернення коштів та застосування фінансових санкцій, в тому числі, за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду до страхувальника - товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «ТІТАН» є протиправним, безпідставним, а тому підлягають скасуванню.
Від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області надійшов відзив на зустрічну позовну заяву, згідно якого посадові особи органу Фонду діями в межах визначених законодавством, не порушили права страхувальника щодо проведення перевірки. Зазначає, що під час планової перевірки посадовими особами Фонду (акт перевірки від 22.06.2020 №7) встановлені порушення на загальну суму 13231,53 грн.:
- частини 1 статті 31, частини 2 статті 33 Закону України №1105-ХІV та пункту 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 (далі - Порядок №1266), в частині призначення та виплати матеріального забезпечення застрахованій особі страхувальника на підставі копії листка непрацездатності, без підпису керівника, але при наявності печатки за основним місцем роботи, а саме: копія листка непрацездатності АГТ №712273 з 02.12.2016 по 12.04.2017 виданого ОСОБА_1 на загальну суму 12198,06 грн.;
- порушення частини 2 статті 21 та частини 1 статті 24 Закону України №1105-ХІV, в частині невірно визначеного стажу застрахованих осіб для розрахунку середньоденної заробітної плати для нарахування матеріального забезпечення (нарахованого та виплаченого) по листках непрацездатності: АГТ № 486532 з 02.07.2018 по 11.07.2018 виданого ОСОБА_2 , АГУ № 860831 з 14.12.2016 по 23.12.2016 виданого ОСОБА_3 та АГТ № 775258 з 24.12.2016 по 14.01.2017 виданий ОСОБА_3 на загальну суму 404,76 грн.,
- частини 1 статті 31 Закону України №1105-ХІV та пунктів 3.1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.11.2004 №532/274/136-ос/1406 (далі - Інструкція №532), в частині нарахування та виплати матеріального забезпечення по листку непрацездатності виданого та заповненого з порушенням законодавства, а саме: листок непрацездатності АДК №735466 з 18.01.2019 по 25.01.2019 виданого ОСОБА_4 на загальну суму 78,33 грн.,
- частини 1 статті 31 та частини 3 статті 30 Закону України №1105-ХІV, в частині призначення та виплати матеріального забезпечення по листках непрацездатності, які не були надані до перевірки, також в ході перевірки було встановлено, що відсутній протокол комісії із соціального страхування та заява-розрахунок, а саме: листки непрацездатності №599311 з 01.11.2016 по 04.11.2016 виданий ОСОБА_5 , №599337 з 10.11.2016 по 18.11.2016 виданий ОСОБА_6 на загальну суму 550,38 грн.
Зазначає, що страхувальника було повідомлено про проведення перевірки на початку березня 2020 року, при цьому перевірка розпочата 17 червня 2020 року, на час проведення перевірки не вжито жодних заходів щодо поновлення втрачених документів або щодо підтвердження поважної причини відсутності первинних документів. У зв'язку з наведеним, просив відмовити у задоволенні зустрічного позову.
Ухвалою суду від 28.10.2020 відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 30.11.2020 прийнято зустрічну позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «ТІТАН» до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання протиправними та скасування рішень до спільного розгляду з первісним позовом у справі №200/9848/20-а. Вимоги за зустрічним позовом вирішено об'єднати в одне провадження з первісним позовом. Розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 23.12.2020.
Ухвалою суду від 23.12.2020 продовжено строк підготовчого провадження в адміністративній справі №200/9848/20-а на тридцять днів з дня закінчення шістдесятиденного строку, визначеного ч.4 ст.173 КАС України. Відкладено підготовче засідання на 19.01.2021.
Ухвалою суду від 16.01.2021 у задоволенні заяви представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовлено.
Ухвалою суду від 19.01.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 16.02.2021.
Представник відповідача (позивача за зустрічним позовом) до судового засідання не з'явився, на адресу суду надав клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд вважає, що дане клопотання не підлягає задоволенню, оскільки збігають строки розгляду даної справи та в матеріалах справи наявні всі необхідні докази для вирішення справи по суті.
Представник позивача (відповідача за зустрічним позовом) у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, з підстав зазначених у позові та заперечував проти задоволення позовних вимог зустрічного позову.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, зустрічної позовної заяви, відзиву на адміністративний позов, відзиву на зустрічний позов, суд з'ясував наступні обставини справи.
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області зареєстроване у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 41325231, місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Свободи, 5, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру (а.с.141-142).
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «ТІТАН» зареєстровано у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 30774210, місцезнаходження: 87431, Донецька обл., Мангушський р-н, село Приазовське, вул. Садова, будинок №34, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.74-79).
Повідомленням №3 від 03.03.2020 Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області вказано ТОВ СП "ТІТАН", що з 16.03.2020 по 31.03.2020 буде проведена позапланова перевірка за період господарської діяльності з 01.04.2015 по 31.12.2019 щодо використання страхових коштів Фонду соціального страхування, направлених на виплату допомоги застрахованим особам та надання соціальних послуг, та дотримання порядку використання коштів Фонду соціального страхування України (а.с.150).
Від товариства на адресу фонду було направлено лист №96 з проханням перенести планову перевірку на період після закінчення дії введеного карантину (а.с.151).
Наказом від 31.03.2020 №17 Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області вирішено перенести планову перевірку використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.04.2015 по 31.12.2019 та перевірку достовірності поданих страхувальником відомостей про види економічної діяльності, в тому числі, основний вид економічної діяльності за період з 01.01.2013 по 31.12.2014 на час після завершення дій карантинних обмежень (а.с.152).
Наказом від 16.06.2020 №27 Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області призначено проведення планової перевірки використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.04.2015 по 31.12.2019 ТОВ СП "ТІТАН" (податковий номер 30774210) завідувачу сектору страхових виплат та матеріального забезпечення ОСОБА_7 та головному спеціалісту сектору страхових виплат та матеріального забезпечення ОСОБА_8 в термін з 17.06.2020 по 07.07.2020. Проведення планової перевірки достовірності поданих страхувальником відомостей про види економічної діяльності, в тому числі, основний вид економічної діяльності за період з 01.01.2013 по 31.12.2014 ТОВ СП "ТІТАН" завідувачу сектору по роботі зі страхувальниками Головні Т.С. в термін з 17.06.2020 по 07.07.2020 (а.с.153-154).
На підставі направлення на проведення перевірки від 16.06.2020 №7, повідомлення про проведення перевірки від 03.03.2020 №3 та наказу про проведення перевірки від 16.06.2020 №27 на підприємстві 17.06.2020 Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області проведено планову перевірку дотримання страхувальником вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 01.04.2014 по 31.12.2019 товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «ТІТАН».
Доказів надсилання на адресу товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «ТІТАН» направлення на проведення перевірки від 16.06.2020 №7 представником управління Фонду суду не надано.
У судовому засіданні представником позивача (відповідача за зустрічним позовом) надані пояснення, згідно яких товариству з обмеженою відповідальністю сільськогосподарському підприємству «ТІТАН» направлення на проведення перевірки від 16.06.2020 №7 не надсилалось.
За наслідками планової перевірки складено акт перевірки від 22.06.2020 №7, згідно змісту якого відповідачем встановлені порушення вимог законодавства:
1) ч.1 ст.31, ч.2. ст.33 Закону України №1105-XIV та п.30 Порядку №1266: призначено допомогу по тимчасовій не працездатності суміснику на підставі копії листка непрацездатності, який не засвідчений підписом керівника за основним місцем роботи, по наступному листку непрацездатності:
- АГТ №712273 наданому ОСОБА_1 на період з 02.12.2016 по 12.04.2017 сплачена допомога за рахунок коштів Фонду у сумі 12198,06 грн., протокол засідання комісії із соціального страхування №11 від 31.12.2016. Нарахування допомоги проведено у грудні 2016 року, заява-розрахунок від 20.01.2017, допомога профінансована 27.01.2017 та виплачена застрахованій особі 03.02.2017. Кошти в сумі 12198,06 грн. використані з порушенням порядку використання страхових коштів Фонду;
2) ч.2 ст 21, ч.1 ст.24 Закону України №1105-XIV: невірно визначено страховий стаж застрахованій особі, яка має страховий стаж до п'яти років, що складає 60%, сплачено в розмірі 70%, що підтверджено трудовою книжкою та даними ДРЗДСС, по листку непрацездатності:
- АГТ №486532 за період з 02.07.2018 по 11.07.2018, наданому ОСОБА_2 , сума нарахованої допомоги за рахунок коштів Фонду по заяві-розрахунку складає 977,40 грн., потрібно було нарахувати 837,78 грн., сума переплати складає 139,62 грн. протокол засідання комісії із соціального страхування №7 від 31.07.2018. Нарахування допомоги проведено у липні 2018 року, заява-розрахунок від 19.10.2018, допомога профінансована 05.11.2018 та виплачена застрахованій особі 05.11.2018. Кошти в сумі 139,62 грн. використані з порушенням порядку використання страхових коштів Фонду;
- АГУ №860831 за період з 14.12.2016 по 23.12.2016, наданому ОСОБА_3 , сума нарахованої допомоги за рахунок коштів Фонду по заяві-розрахунку складає 354,90 грн., потрібно було нарахувати 305,80 грн., сума переплати складає 49,10 грн. Нарахування допомоги проведено у січні 2017 року, заява-розрахунок від 20.01.2017, допомога профінансована 27.01.2017 та виплачена застрахованій особі 27.01.2017. Кошти в сумі 49,10 грн. використані з порушенням порядку використання страхових коштів Фонду;
- АГТ №775258 за період з 24.12.2016 по 14.01.2017, наданому ОСОБА_3 , сума нарахованої допомоги за рахунок коштів Фонду по заяві-розрахунку складає 1561,56 грн., потрібно було нарахувати 1345,52 грн., сума переплати складає 216,04 грн. Нарахування допомоги проведено у березні 2017 року заява-розрахунок від 27.03.2017, допомога профінансована 31.03.2017 та виплачена застрахованій особі 07.04.2017. Кошти в сумі 216,04 грн. використані з порушенням порядку використання страхових коштів Фонду;
3) ч.1 ст.31 Закону України №1105-ХІV, п.3.1, 3.13 Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності від 03 листопада 2004 року №532/274/136-ос/1406: призначено допомогу по тимчасовій непрацездатності по листку непрацездатності, який видано та заповнено з порушенням встановленого порядку:
- АДК №735466 наданому ОСОБА_4 на період з 18.01.2019 по 25.01.2019 відсутнє місцезнаходження страхувальника. Сплачена допомога за рахунок коштів Фонду у сумі 78,33 грн., протокол засідання комісії із соціального страхування №1 від 25.01.2019. Нарахування допомоги проведено у лютому 2019 року, заява-розрахунок від 12.02.2019, допомога профінансована 26.03.2019 та виплачена застрахованій особі 26.03.2019. Кошти в сумі 78,33 грн. використані з порушенням порядку використання страхових коштів Фонду;
4) ч.1 ст.31, ч.3 ст.30 Закону України №1105-XIV надано допомогу по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам без підтвердження первинними документами, а саме: лікарняний лист, протокол комісії із соціального страхування та заява-розрахунок. 25.11.2016 страхувальником надано заяву-розрахунок що містить інформацію по:
- лікарняному листу №599311 наданому ОСОБА_5 за період з 01.11.2016 по 04.11.2016;
- лікарняному листу №599337 наданому ОСОБА_6 на період з 10.11.2016 по 18.11.2016 допомога профінансована 02.12.2016 та виплачена застрахованим особам 02.12.2016. Кошти в сумі 550,38 грн. використані з порушенням порядку використання страхових коштів Фонду.
На підставі вказаного акту перевірки відповідачем прийнято рішення №268 від 10.07.2020 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за яким загальна сума фінансових (штрафних) санкцій за порушення порядку використання страхових коштів становить 19847,30 грн., з яких 13231,53 грн. - сума неправомірно витрачених сум страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг після 01.01.2015; року та 6615,77 грн. - штраф у розмірі 50% від суми неправомірно витрачених страхових коштів та/або вартості наданих соціальних послуг (а.с.21).
Також, 10.07.2020 управлінням було винесено рішення №268/1 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування. До страхувальника згідно вказаного рішення були застосовані фінансові санкції у розмірі 10% штрафу 1984,73 грн. та пеня за кожний день прострочення платежу 218,32 грн. Загальна сума порушень за рішенням №268/1 складає 2203,05 грн. Вказана сума страхових коштів підлягає перерахуванню в десятиденний термін від дня отримання рішення (а.с.23).
До теперішнього часу страхувальник суму несплачених страхових коштів за рішеннями управління не сплатив.
З приводу спірних правовідносин за зустрічним адміністративним позовом, суд зазначає наступне.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначає Закони України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №1105-XIV від 23 вересня 1999 року.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» основними завданнями Фонду та його робочих органів є: 1) реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування; 2) надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг відповідно до цього Закону; 3) профілактика нещасних випадків; 6) здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності; 7) здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду; 8) аналіз та прогнозування надходження коштів від сплати єдиного внеску.
Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань зокрема здійснює контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи (п.6 ч.2 ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
У відповідності до п.п.4,5,6 ч.1 ст.10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фонд має право:
- отримувати необхідні пояснення (у тому числі в письмовій формі) з питань, що виникають під час перевірки;
- накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону;
- вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених фактів порушення законодавства про соціальне страхування.
Разом з тим, Фонд зобов'язаний зокрема: забезпечувати фінансування та виплачувати матеріальне забезпечення, страхові виплати і надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом; здійснювати контроль за дотриманням порядку використання страхувальником страхових коштів; вживати заходів щодо раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; контролювати правильність витрат за соціальним страхуванням, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань соціального страхування; стягувати надміру виплачені кошти з юридичних і фізичних осіб у встановленому законом порядку; вести облік і звітність щодо страхових коштів.
Відповідно до ч.2 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» терміни «застрахована особа», «страхувальники» та «роботодавці» вживаються у цьому Законі у значеннях, наведених у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок (п.10 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Частиною 5 ст.15 закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» роботодавець несе відповідальність за: 1) порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення; 2) несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом; 3) подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду; 4) шкоду, заподіяну застрахованим особам або Фонду внаслідок невиконання або неналежного виконання обов'язків, визначених цим Законом.
Відповідно до ч.6 ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Своєчасно не сплачені фінансові санкції та адміністративні штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом (частина 7 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, порядок прийняття рішень за результатами перевірок та процедуру оскарження рішень за результатами перевірок встановлено Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедури оскарження, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22 грудня 2010 року №29 (далі по тексту Інструкція №29 від 22 грудня 2010 року).
Відповідно до п.3 ч.1 ст.10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Фонд соціального страхування України (далі - Фонд) має право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду.
Згідно з п.1.3 Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за результатами перевірок та процедуру оскарження, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №29 від 22 грудня 2010 року (далі - Інструкція), перевірки страхувальників здійснюються відповідно до вимог законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, по коштах Фонду в частині правильності їх використання на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, у суб'єктів малого підприємництва, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до п.2.1 Інструкції перевірки здійснюються посадовими особами органів Фонду за місцезнаходженням страхувальника або в приміщенні органу Фонду за пропозицією страхувальника та за умови надання ним всіх необхідних документів для проведення перевірки.
Пунктом 2.3 Інструкції визначено, що органи Фонду здійснюють планові та позапланові перевірки.
Згідно п.3.5 Інструкції планова перевірка проводиться за умови письмового повідомлення страхувальника не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення такого заходу за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції. Повідомлення надсилається страхувальнику рекомендованим листом чи телефонограмою або надається під розписку керівнику чи головному бухгалтеру (бухгалтеру) цього страхувальника або уповноваженій керівником особі із зазначенням: дат початку та закінчення її проведення; найменування страхувальника; найменування органу Фонду, який проводить перевірку.
У відповідності до п.3.5 Інструкції на проведення кожної перевірки посадовій особі органу Фонду видається направлення за формою, наведеною у додатку 2 до цієї Інструкції, яке пред'являється перед початком перевірки керівнику страхувальника або уповноваженій ним особі разом із службовим посвідченням. Копія направлення вручається керівнику страхувальника або уповноваженій керівником особі з відміткою про отримання. Страхувальник має право не допускати посадових осіб органу Фонду до здійснення перевірки, якщо вони не пред'явили направлення.
Згідно п.4.1 Інструкції за матеріалами акта перевірки та результатами розгляду заперечень страхувальника (за їх наявності) керівник органу Фонду або його заступник приймає рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій до страхувальника відповідно до статей 21, 22, 28, 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", яке надсилається страхувальнику разом з листом про результати розгляду заперечень (за їх наявності) протягом 20 календарних днів з дня підписання акта перевірки. Рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності складається за формою, наведеною у додатку 3 до цієї Інструкції.
Як підтверджено матеріалами справи, згідно повідомлення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області №3 від 03.03.2020 планова перевірка ТОВ СП «ТІТАН» буде проведена з 16.03.2020 по 31.03.2020.
Від товариства на адресу фонду було направлено лист №96 з проханням перенести планову перевірку на період після закінчення дії введеного карантину (а.с.151).
Матеріали справи не містять повторного повідомлення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про проведення планової перевірки ТОВ СП «ТІТАН».
Разом з тим, з 16.03.2020 по 31.03.2020 перевірка не проводилася, а фактично перевірка була проведена на підставі наказу від 16.06.2020 №27 з 17.06.2020 по 22.06.2020.
За приписами ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
При цьому, доказів на підтвердження правомірності проведення 22.06.2020 перевірки, а саме, доказів направлення страхувальнику нового повідомлення із зазначенням дати проведення перевірки з 17.06.2020 по 22.06.2020 відповідачем суду не надано
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем порушено порядок проведення перевірки.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог за зустрічним позовом не спростовують.
Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994, серія A, N 303-A, п.29)
Відповідно ч.1 ст.74 КАС України до суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 242 КАС України передбачено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справ.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що акт, що складений за результатами такої перевірки, є доказом, здобутим з порушенням законодавства, й не має юридичної значимості, а тому прийняте на його підставі рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 10.07.2020 №268 не може вважатися правомірним, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Стосовно позовних вимог позивача про визнання протиправним та скасування рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України від 13.08.2020 №268/1, суд зазначає наступне.
Як вбачається зі змісту зазначеного рішення, воно винесене за несвоєчасне повернення коштів Фонду на підставі рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 10.07.2020 №268.
Враховуючи, що рішення від 10.07.2020 №268 є протиправним та підлягає скасуванню, то рішення 13.08.2020 №268/1 про застосування фінансових санкцій також слід визнати протиправним та скасувати.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги зустрічного позову підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” про стягнення страхових коштів, суд зазначає наступне.
Згідно зі ст.4 Закону №1105-XIV Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом. Фонд є некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту, який затверджується його правлінням.
Згідно із ст.10 Закону №1105-ХІV, Фонд має право, зокрема, одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій (у тому числі від органів доходів і зборів, банківських, інших фінансово-кредитних установ) та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності відомості щодо використання страхових коштів; перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду; накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону; вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених фактів порушення законодавства про соціальне страхування; порушувати відповідно до законодавства питання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення законодавства у сфері соціального страхування, вимагати надання інформації про вжиті заходи.
Згідно із ч.5 ст.15 Закону №1105-XIV роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.
Відповідно до ч.ч.6 та 7 ст.15 Закону №1105-XIV у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу
Своєчасно не сплачені фінансові санкції та адміністративні штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом.
Пунктом 4.1 Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22 грудня 2010 року №29, передбачено, що за матеріалами акта перевірки та результатами розгляду заперечень страхувальника (за їх наявності) керівник органу Фонду або його заступник приймає рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій до страхувальника відповідно до статей 21, 22, 28, 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", яке надсилається страхувальнику разом з листом про результати розгляду заперечень (за їх наявності) протягом 20 календарних днів з дня підписання акта перевірки.
Згідно з ч.ч.1 та 2 ст.17 Закону №1105-XIV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку. Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Судом встановлено, що у зв'язку із виявленням в ході перевірки ТОВ СП «ТІТАН» порушень вимог законодавства, позивачем прийнято рішення про повернення коштів Фонду №268 від 10.07.2020 року та про застосування фінансових санкцій і пені №268/1 від 13.08.2020 на загальну суму 22050,35 грн.
Вказані рішення отримані страхувальником, проте визначені у них суми ним не сплачені.
Враховуючи, що за результатом розгляду зустрічного позову, судом було задоволено позовні вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішень Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 10.07.2020 №268; про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України від 13.08.2020 №268/1, суд не вбачає підстав для стягнення коштів Фонду на підставі зазначених рішень.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність підстав для відмови у задоволенні адміністративного позову Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” про стягнення страхових коштів.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог за первісним та за зустрічним позовом не спростовують.
Надаючи оцінку кожному окремому специфічному доводу всіх учасників справи, що мають значення для правильного вирішення адміністративної справи, суд застосовує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) №303-A, пункт 29).
Наведена позиція ЄСПЛ також застосовується у практиці Верховним Судом, що, як приклад, відображено у постанові від 28.08.2018 (справа №802/2236/17-а).
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із наступного.
Частиною 1 ст.132 КАС України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу (п.1 ч.3).
З аналізу положень ст.134 КАС України вбачається, що склад та розмір витрат на професійну правничу допомогу підлягає доказуванню в судовому процесі - сторона, яка хоче компенсувати судові витрати повинна довести та підтвердити розмір заявлених судових витрат, а інша сторона може подати заперечення щодо неспівмірності розміру таких витрат. Результат та вирішення справи безпосередньо пов'язаний із позицією, зусиллям і участю в процесі представника інтересів сторони за договором. При цьому, такі надані послуги повинні бути обґрунтованими, тобто доцільність надання такої послуги та її вплив на кінцевий результат розгляду справи, якого прагне сторона, повинно бути доведено стороною в процесі.
Принцип співмірності витрат на оплату послуг адвоката запроваджено у ч.5 ст.134 КАС України. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (ч.5 ст.134 КАС України).
При цьому розмір витрат на правничу допомогу встановлюється судом на підставі оцінки доказів щодо детального опису робіт, здійснених адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Тобто, питання розподілу судових витрат пов'язане із суддівським розсудом (дискреційні повноваження).
Крім того, згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до ч.ч.7,9 ст.139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує, зокрема, чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес.
При цьому, покладення обов'язку довести неспівмірність витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами, на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, не можуть нівелювати положень ст.139 КАС України щодо обставин, які враховує суд при вирішенні питання про розподіл судових, зокрема обґрунтованості та пропорційності розміру таких витрат.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Суд зауважує, що суд не зобов'язаний присуджувати стороні, на користь якої ухвалене судове рішення, всі понесені нею витрати на професійну правничу допомогу, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенством права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, враховуючи такі критерії, як складність справи, витрачений адвокатом час, значення спору для сторони тощо.
Вищевказаний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, висловленою в постанові від 23.04.2019 по справі №826/9047/16.
Судовим розглядом встановлено, що адвокат ОСОБА_9 здійснює адвокатську діяльність, що підтверджується копією свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії ДН №5020, яке видано на підставі рішення ради адвокатів Донецької області від 25.04.2018 №4.
На підтвердження поданої заяви про стягнення судових витрат, представником позивача надано суду попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат з розгляду адміністративної справи №200/9848/20-а, згідно якого:
1) правовий аналіз рішень суду у справі, консультація клієнта - ціна 1000,00 грн.;
2) складання заяв по суті справи, зустрічних позовних заяв, інших процесуальних клопотань та документів, підготовка їх копій, представництво інтересів в суді - ціна 4000,00 грн.;
3) судовий збір - 4204,00 грн.;
4) витрати представника пов'язані з розглядом справи (поїздка) - 1180,00 грн.
Досліджуючи питання щодо співмірності розміру таких витрат із реальними адвокатськими послугами, наданими позивачу у цій справі, суд зазначає наступне.
Аналізуючи вказане в розрахунку судових витрат наданої правової допомоги, суд зазначає, що позивачем не обґрунтовано, яким чином було надано консультацію клієнта з приводу спірних правовідносин.
Щодо п.2 розрахунку, суд зазначає, що витрати пов'язані з складанням заяв по суті справи, інших процесуальних клопотань та документів, підготовка їх копій, представництво інтересів в суді є правом відповідача (позивача за зустрічним позовом) та не потребувало обов'язкового подання. При цьому представником позивача не конкретизовано які заяви та документи були складені останнім.
Також надання послуги з підготовка копій зустрічних позовних заяв, інших процесуальних клопотань та документів, не потребує спеціальних професійних навиків.
Стосовно послуг з представництва інтересів в суді та витрат представника, пов'язаних з розглядом справа (поїздка), суд звертає увагу, що адвокат Япрах Дмитро Георгійович не був присутнім у судових засіданнях 23.12.2020, 19.01.2021, 16.02.2021 та направляв клопотання про відкладення судового засідання 22.12.2020, 15.02.2021 та розгляд справи без його участі 18.01.2021.
Враховуючи те, що наданими до суду доказами фактичний обсяг витрат на правову допомогу у даній адміністративній справі ТОВ СП «ТІТАН» не обґрунтовано у повному обсязі, суд вважає, що понесені товариством витрати є не співмірними із складністю справи та обсягом наданих адвокатом послуг. Відтак, з огляду на зазначені обставини справи та перелік, наданих адвокатом для ТОВ СП «ТІТАН» послуг, суд приходить до висновку про наявність підстав для присудження на користь ТОВ СП «ТІТАН» судових витрат на правничу професійну допомогу в сумі 1000,00 грн., що відповідає складності справи та обсягу наданих представником товариства послуг.
Відповідно до вимог ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на те, що зустрічний позов товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішень задоволено, у задоволенні позовних вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” про стягнення страхових коштів - відмовлено, судові витрати товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Зустрічний адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” (87431, Донецька область, Мангушський район, с.Приазовське, вул.Садова, буд.34, код ЄДРПОУ 30774210) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (41325231, Донецька область, м.Слов'янськ, вул.Свободи, буд.5, код ЄДРПОУ 41325231) про визнання протиправними та скасування рішень задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 10.07.2020 №268.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України від 13.08.2020 №268/1.
У задоволенні адміністративного позову Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” про стягнення заборгованості по коштах Фонду в сумі 22050,35 грн. (двадцять дві тисячі п'ятдесят гривень 35 копійок) відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на користь товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” судові витрати зі сплати судового збору у сумі 4204,00 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на користь товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства “ТІТАН” витрати на професійну правничу допомогу у сумі 1000,00 грн.
Рішення прийняте в нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошені в судовому засіданні 16.02.2021.
Повний текст рішення виготовлено 26.02.2021.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Т.В.Загацька